'Yogi' zei niet alles wat hij zei genoeg opgeladen voor podium bij WK tijdrijden SPORT 19 Teamgenoten Verstappen en Sainz jr. praten kou over 'no' uit de lucht De naam 'Yogi' kreeg hij van honk balvriend Bobby Hoffman. In de eerste helft van de twintigste eeuw waren er nog geen dug-outs. Wachtende op zijn slag beurt zat Berra in kleermakerszit en met de armen gevouwen op de grond. „Je ziet eruit als een yogi (een beoefenaar van yoga, red.)", zei ploegmaat Hoffman. Naast zijn nooit meer geëve naarde prestaties als catcher in het legendarische team van de New York Yankees in de jaren vijftig van de vorige eeuw, maakte Berra naam met zijn Yogiïsmen: pakken de oneliners met daarin niet zel den de nodige tegenstrijdigheden die toehoorders in verwarring ach terlieten. In die zin is Berra te ver gelijken met Johan 'elk nadeel heb z'n voordeel' Cruijff. Yogiïsmen worden wereldwijd tot op de dag van vandaag gebe zigd. Door presidenten, loodgie ters, filmsterren, honkballers, be stuursvoorzitters van multinatio nals en kantoorklerken. De meest beroemde? It ain't over till it's over (het is niet voorbij totdat het voor bij is). Deze woorden, twee decen nia later door Lenny Kravitz ge leend om er een wereldhit mee te componeren, sprak Berra in 1970 tegen een lastige journalist toen hij als manager van de New York Mets in de competitie op grote achterstand stond. De datum van Berra's uitvaart is nog niet bekend. Hoe dan ook, Berra's gouden regel rondom uit vaarten: 'Ga altijd naar begrafenis sen van andere mensen. Anders komen zij niet op die van jou'. wereldkampioen dat echter hele maal niets op. Pas zevende werd hij. Net als topfavoriet Rohan Den nis, die het na een fietswissel moest doen met plaats zes. Surprise De 34-jarige Vasil Kirijenka beleef de in de late herfst van zijn loop baan alsnog zijn finest hour en mocht na 53 kilometer in regen boogkleuren het podium op in het Richmond Convention Center met de Italiaan Adriano Malori (zil ver op elf tellen) en de Fransman Jerome Copel (brons op zeventien tellen). Op plaats vier nog zo'n sur prise. De Spanjaard Jonathan Cas tro viejo, alvorens de grote kanon nen volgden. Een top vier waar je op een gok- website gemakkelijk miljonair mee had kunnen worden. „Dit was een heel rare tijdrit. Voor mij, maar blijkbaar voor nog veel meer jon gens", reageerde Dumoulin. Naar de reden van Martin bleef het gissen, maar Dumoulin zelf wist dondersgoed waar zijn net-niet-optreden door kwam. „Mijn voorbereiding de laatste da gen was gewoon erg slecht", ver zuchtte hij in de camera's van de mixed-zone, verwijzend naar zijn zitvlakprobleem. Dameszadel Vanwege een zenuwbeklemming aan zijn zitvlak reed Dumoulin gis teren op een dameszadel. Een mo del met een gleuf in het midden, om zoveel mogelijk zijn prostaat te ontlasten. Het zal ongetwijfeld hebben geholpen. Maar de pijn aan zijn achterste zal gisteren niet hele maal alleen het verschil hebben ge maakt tussen een podiumplaats of plaats vijf. „Mentaal is dit na mijn zware zomer natuurlijk een heel zwaar uur geweest. Maar ik ben er voor blijven vechten en daar mag ik trots op zijn. Het resultaat zegt mij verder eigenlijk niks. Als je niet op het podium staat, maakt je uitslag ook niks uit. Maar ik word hier nog altijd vijfde, dat is toch niet zo heel slecht." SUZUKA. Een verzoe- ningsgesprek wilde Jos Verstappen de ontmoe ting op het circuit van Suzuka tussen zoon Max en teamgenoot Car los Sainz jr. (foto) niet noemen. Maar na het 'No' van Singapore moest er bij Toro Rosso wel kou uit de lucht worden gehaald. De coureurs spraken na de race geen woord met elkaar. Verstappen zag de noodzaak er niet van in, Sainz had er even min behoefte aan. De weigering van de tiener om de Spanjaard voorrang te verlenen, deed hun rela tie geen goed. Vandaar dat Toro Rosso-baas Franz Tost hen gistermid dag bij zich riep voor een indrin gende praatses sie. Met zijn 'no' ves tigde Verstap pen in Singapore alle aandacht op zich. Via Twitter en de Nederlandse kranten merk te hij wat hij met het nege ren van de stalorder had losgemaakt. „Je moet voor jezelf opkomen", aldus de tiener. „Niet alleen ik hier, ook andere mensen in het dagelijks leven." Volgens zijn vader deed hij niets anders dan weigeren waar hij het 'absoluut niet mee eens was'. „Max had no procent gege ven. Kijk, als je op een andere strategie zit of voor een kampioenschap rijdt, kan ik me er iets bij voorstellen. Het is mooi dat Max zo voor zichzelf opkomt. Zo ken ik hem en zo hoort het ook." DONDERDAG 24 SEPTEMBER 2015 door Peter Leijsten NEW YORK. De meeste World Series-overwinningen van allemaal. De meest gespeelde wedstrijden in de finale van de Amerikaanse Ma jor League honkbal. De meeste honkslagen. De eregalerij van Law rence Peter 'Yogi' Berra, dinsdag avond op 90-jarige leeftijd overle den in zijn woonplaats New Jersey, staat als een huis. 62 Tom Dumoulin gaf 62 seconden toe op wereldkampioen Vasil Kirijenka. De Wit-Rus legde de 53,5 kilometer af in een tijd van 1 uur, 2 minuten en 29 seconden De Italiaan Adriano Malori werd tweede op negen seconden. rtjfabum Jos Verstappen (r) met zijn zoon Max. foto Peter van Egmond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19