Europa gebouwd Laat je ook blij verra 25, 500 NIEUWS 13 Eerste opname uit zadenbank Vette knipoog van Tsipras Ouders opgelucht na strengere straf Poolse chauffeur Meijel hollands nieuwe. 'Bedrijf fatale bungeejump ernstig nalatig' Twee organisatoren van de bungeejump in het noorden van Spanje, die een 17-ja- rig Nederlands meis je het leven kostte, worden verdacht van doodslag door 'ern stige nalatigheid'. Dat schrijft de Spaan se krant El Diario Montanès op basis van een onderzoeks rapport van justitie. De verdachten hangt een celstraf van één tot vier jaar boven het hoofd. Volgens het rapport is het ontbreken van veilig heidsmaatregelen de oorzaak van het on geluk geweest. Voor de allereerste keer is er een opname gedaan uit de Wereldza- denbank in Spitsbergen. De enor me kluis bevat zaden van vrijwel alle gewassen ter wereld. Onder zoekers in het Midden-Oosten hebben onder meer gevraagd om soorten tarwe, gerst en grassen die bestand zijn tegen droogte. Ze willen daarmee de zaden vervan die in de Syrische stad Aleppo la gen. Die zijn ernstig beschadigd door de oorlog in Syrië. De We- reldzadenbank is in 2008 opge richt om in het geval van een enorme ramp toch weer zaden te kunnen planten en de mondiale voedselvoorziening veilig te stel len. Mishandelaar conductrice meldt zich Een 17-jarige jongen uit Utrecht die wordt verdacht van mishandeling van een treinconductrice heeft zich gemeld na de uitzending van Opsporing Verzocht. Vier jongeren mis droegen zich in de nacht van 14 op 15 fe bruari in de trein tus sen Amsterdam en Utrecht. Toen de con ductrice de herrie schoppers bij station Utrecht-Zuilen som meerde uit te stap pen, kreeg ze een stoot in de buik met de elleboog en een kopstoot, waarna ze bespuugd werd. De ouders van het 2-jarige meisje dat in 2013 samen met haar opa en oma werd doodgereden in Me ijel, hebben met opluchting gerea geerd op de straf die de verant woordelijke automobilist gisteren heeft gekregen. De 34-jarige Pool kreeg in hoger beroep vijftien maanden cel en een rijontzeg ging voor vier jaar, terwijl hij in eerste instantie een werkstraf had gekregen. De vader van het meisje zegt dat hij opgelucht is en dat hij het gevoel heeft dat er dit keer meer recht is gedaan. De straf is hoger uitgevallen dan de eis. Het OM had een jaar cel ge vraagd en een rijverbod van drie jaar. „De vorige keer waren we verrast door de lage uitspraak, nu zijn we verrast door de hoge uit spraak", aldus de moeder van het omgekomen meisje. De zaak kreeg vorig jaar veel aandacht doordat de vader een stoel naar de rechters gooide nadat het von nis was uitgesproken. De recht bank veroordeelde de Pool on danks een eis van vijftien maan den tot 120 uur werkstraf en een voorwaardelijke rijontzegging van een jaar. Ook buiten de rechtszaal leidde de straf tot com motie. De rechtbank legde daar om in een aparte verklaring uit dat de taakstraf was opgelegd, om dat niet vaststond dat de automo bilist veel te hard had gereden. ders, wegens instortingsgevaar. Ondanks de nieuwe moskee Frankrijk Nederland blijft er een tekort aan gebeds- Grande Mosquée Essalammoskee plaatsen. Slechts vier staan er d Evry (Rotterdam) geregistreerd en op belangrijke feestdagen staan er tot 60.000 gelovigen rond de gebedshui zen. Naar verluidt wonen in Moskou twee miljoen moslims. De bouw van de moskee kostte een slordige 150 miljoen euro 2.500 en is vooral betaald door de om- 5 000 streden Russische 'Gazprom'- miljardair en senator Soelej- man Kerimov. Hiermee zou hij een belofte aan zijn vader wil len inlossen. Vanuit de Pales tijnse Gebieden kwam een do natie van 25.000 euro. Samsung Galaxy S5 Neo DONDERDAG 24 SEPTEMBER 2015 MADRID Oscar' LONCYEARBYEN UTRECHT ATHENE. De herkozen Griekse premier Alexis Tspiras tijdens de beëdiging gisteren van zijn nieuwe kabinet op het presiden tiële paleis in Athene, foto AP DEN BOSCH Scene in Mexico: Dag van de doden. foto Ab Zagt Bij hollandsnieuwe zijn we nogal flexibel om het jou gemakkelijk te maken. Zo is er nu bijvoorbeeld één bundel waarmee je zelf bepaalt of je internet, belt of sms't. En wat je ook kiest, het kost altijd hetzelfde. En in combinatie met een Samsung Galaxy S5 Neo t.w.v. 499,- wordt het helemaal feest. Want die kost nu geen 27,50 maar 25,- per maand. Inclusief 500 MB/MIN/SMS. Dus doe jezelf een plezier. Laat je ook blij verrassen en internet, bel en sms zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op hollandsnieuwe.nl/pzc l.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 15 oktober a.s. 5,1 inch full HD Super AMOLED 16 megapixel camera Stof- en waterdicht 27,50 MB/MIN/SMS totaal per maand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13