Zaalscheidsrechter wil ook internationaal tot de top behoren Sportvissers vissen Voorde sier, soep of taart Vragen PW over rol Polman bij Sloeweg in recordtijd beantwoord Commissaris van de koning wees dagelijks provinciebestuur op informatieplicht over dreigend tekort. MIDDELBURG. Commissaris van de koning Han Polman heeft in fe bruari binnen het dagelijks provin ciebestuur wel degelijk de vraag opgeworpen of Provinciale Staten moesten worden ingelicht over een dreigend tekort op het project Sloeweg. Dat is niet gebeurd, maar het had wel gemoeten. Dat antwoordt het dagelijks pro vinciebestuur op schriftelijke vra gen van de Statenfractie van de PW, die haar twijfels heeft over de rol van de commissaris in het Sloewegfiasco. Destijds is toch besloten de Sta ten niet in te lichten, omdat daar voor eerst 'goede en betrouwbare informatie' noodzakelijk was. Die duidelijkheid was er op 18 april. Toen bleek dat het wegenproject zeker 19 miljoen euro duurder zou uitvallen. Kort daarop trad verant woordelijk gedeputeerde Kees van Beveren (CDA) af Afgelopen vrij dag vertelde Van Beveren tegen over de speciale Statencommissie die het Sloewegdebacle onder zoekt dat hij zijn collega's in fe bruari had laten weten dat een mil joenentekort dreigde. Volgens de Provinciewet moeten Gedeputeer de Staten in geval van potentiële fi nanciële risico's Provinciale Staten op de hoogte stellen. Tijdens de hoorzittingen die de onderzoekscommissie deze week houdt, komt deze vraag steeds te rug: moeten de Staten meteen wor den ingelicht als problemen drei gen of pas als er meer zicht is of het probleem wel of niet kan wor den opgelost? Het dagelijks provinciebestuur denkt daar inmiddels anders over dan in februari, blijkt uit de door Polman zelf ondertekende beant woording van de PW-vragen. „Ge deputeerde Van Heukelom heeft eerder al namens GS aangegeven dat het achteraf gezien, met de kennis sinds 18 april, beter was ge- Het antwoord aan de PVV kwam gisteren ongekend snel, een dag nadat de vragen waren ingediend weest om PS eerder, dat wil zeg gen in februari te informeren over mogelijke overschrijding van het budget." Het antwoord aan de PW kwam gisteren ongekend snel, een dag nadat de vragen waren inge diend. Ongetwijfeld omdat de hoorzittingen over de Sloeweg nog plaatsvinden. Vandaag is de laatste sessie. Dan verschijnt on der andere gedeputeerde Carla Schönknecht voor de commissie. Polman is niet door de commissie uitgenodigd. Overigens is ook opmerkelijk dat de PW nu deze vragen heeft gesteld. Fractievoorzitter Peter van Dijk is namelijk voorzitter van de speciale onderzoekscommissie. PAGINA 12 13 www.pzc.ni zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 23 september 2015 Zeeland Staten te laat geïnformeerd door Ernst Jan Rozendaal CLINGE. Trots zijn ze, de medewerkers van de Sterrekas in Clinge. Want ze hebben met z'n allen een fantastische oogst aan pompoenen binnengehaald. Van een aantal is al soep en taart gemaakt. „Lekker dat die zijn, man." De pompoenen die over zijn, verkopen Frits, Dominique, Edward, Veerle en Cristiaan (vlnr) aan bezoekers. Kunnen die ook eens een exquise Sterresoepje of exclusief pompoenentaartje bereiden. De grootste pompoenen kunnen ze beter niet 'slachten'. Die zijn niet zo lekker, weet voorman André. „Maar ze doen het wel prachtig op een schaal in de tuin of bij de voordeur." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66