"Pak Zanddijk in delen aan' 'CS tegen 'blijvertjes' in Het Baken' 6 BEVELANDEN en THOLEN Alle nieuwe aansluitingen Sloeweg-A58 vanaf 12 oktober open I f,7 w CV-ketel gestolen uit jeugdhonk Biebloze periode in Rilland 'Door een extra afslag naar de Olzendepolder, rijdt er minder verkeer verder op de Zanddijk' In de regio Mijn dorp, mijn stad door Joeri Wisse YERSEKE. In plaats van wachten op geld voor een compleet nieuwe weg tussen de A58 en Yerseke, wil Reimerswaal liever alvast een deel van de Zanddijk onder han den nemen. Een nieuwe ontslui- tingsweg naar industrieterrein 01- zendepolder is daarbij essentieel. Volgens wethouder Jaap Sinke (SGP, verkeer) richten de gesprek ken tussen provincie en gemeen te zich daar momenteel op. De dijk, een provinciale weg, piept en kraakt onder het toenemende vrachtverkeer naar Yerseke. In combinatie met de vele bochten en relatief smal wegdek leidt dit tot gevaarlijke situaties. Na een vooronderzoek rolden er eind vorig jaar twee varianten uit de bus die nader zouden wor den bestudeerd. Het verbreden van de dijk zou 46 miljoen kos ten, de aanleg van een compleet nieuwe weg door de polder werd geschat op 60 a 80 miljoen euro. In beide gevallen zou een spoor viaduct noodzakelijk zijn. Vol gens Sinke zijn deze plannen mooi voor de verre toekomst. „Maar we moeten ook nuchter zijn. Wie heeft er nu zo'n bedrag over? Van het Rijk hoeven we het ook niet te verwachten. Dan kun je maar beter focussen op iets dat wel haalbaar is", zegt hij. De ge meente wil daarom het tracé van Jaap Sinke, wethouder Reimerswaal de snelweg tot aan de Olzende- polderdijk voorlopig ongemoeid laten. „In vergelijking met de rest van de dijk, is dat een redelijk recht traject dat er nog goed bij ligt." Vanaf de Olzendepolderdijk, zou volgens Sinke een nieuwe ontsluitingsweg naar bedrijven terrein Olzendepolder moeten worden aangelegd. „Als je 75 pro cent van het vrachtverkeer kan verleiden om die afslag te ne men, hou je nog maar weinig ver keer over op de rest van de dijk. Een verbreding is dan misschien helemaal niet nodig", denkt de wethouder. Sinke realiseert zich dat de pro vincie de doorslag geeft. „We heb ben weinig te eisen, maar wor den wel volop betrokken bij het proces. Hij is blij dat de weg ook bij het nieuwe college van GS prioriteit heeft. „De urgentie is hoog. De provincie is jaarlijks flin ke bedragen kwijt aan onder houd. En een goede toegankelijk heid van Yerseke is belangrijk voor de Zeeuwse economie." door Rob Paardekam THOLEN. De provincie doet er alles aan om te voorkomen dat de ge meente Tholen permanente bewo ning mogelijk maakt in het toe komstige appartementencomplex Het Baken in Gorishoek. Dat ant woorden Gedeputeerde Staten op vragen van de PvdA. Omdat de ontwikkelaar de appar tementen moeilijk krijgt ver kocht als recreatieobject, wil hij een deel ervan voor permanente bewoning in de markt zetten. Het Thoolse college staat daar welwillend tegenover. Dat leidde tot woedende reacties van de lo kale partij ABT en mensen die momenteel permanent in een Thoolse recreatiewoning wonen. Tegen die laatste groep voert de gemeente juist een hard beleid. Het dagelijkse provinciebe stuur keurt de plannen ook af. Volgens GS ligt het toekomstige complex niet binnen bestaand be bouwd gebied, staat het project niet in gemaakte woningmarktaf spraken en is er geen sprake van een kleinschalig bouwplan. Als de gemeente het plan door zet en het bestemmingsplan wil wijzigen, zullen GS een zienswij ze indienen. Als de gemeente die niet overneemt, wil de provincie het plan tegenhouden met een zo geheten reactieve aanwijzing. Daarmee kan een onderdeel van een bestemmingsplan nietig wor den verklaard. Vanaf 12 oktober 201 5 zijn alle nieuwe aansluitingen Sloeweg en Drieweg met de A58 beschikbaar voor het verkeer. Het openstellen van de aansluitingen gebeurt in fases. Tussen vrijdag 25 september en maandag 12 oktober 201 5 werkt aannemer Boskalis op verschillende dagen aan de nieuwe aansluitingen Sloeweg met A58 (ter hoogte van afrit 36) en de aansluitingen Drieweg met de A58 bij Heinkenszand. Hiervoor zijn drie weekendafsluitingen en twee nachtelijke afsluitingen nodig. Verkeer wordt geadviseerd de gele borden te volgen. Weekendafsluitingen De eerste weekendafsluiting is van 25 september (20.00 uur) tot en met 28 september (5.00 uur). De Sloeweg is dan voor het verkeer volledig afgesloten tussen de A58 en de Stoofweg, inclusief het weggedeelte tussen de twee rotondes over de A58 (bovenop het viaduct Staal). Over een lengte van drie kilometer op de A58 geldt een snelheids-limiet van 70 kilometer per uur doordat er maar één rijstrook beschikbaar is. De andere twee weekendafsluitingen zijn van 2 tot en met 5 oktober en van 9 tot en met 12 oktober 201 5. Beide afsluitingen starten op vrijdag om 20.00 uur en eindigen op maandag om 5.00 uur. A58 (Goes - Middelburg) twee nachten dicht (28 - 30 september) Van maandag 28 op dinsdag 29 september (20.00-06.00 uur) en dinsdag 29 op woensdag 30 september (20.00-6.00 uur) is de A58 van Goes richting Middelburg tussen De Poel en afrit 36 dicht voor het verkeer. Er vinden dan werkzaamheden plaats aan het viaduct Stelledijk dat onder de A58 ligt. Op de hoogte blijven van de werkzaamheden en omleidingen? Kijk op www.zeeland.nl/sloeweg of volg ons op twitter @provzeeland. Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl GOES Papier hier Kinderen tussen de 8 en 12 jaar kunnen van middag meedoen met de jeugdactiviteit 'oud papier, nieuw papier'. In Milieu Educatief Centrum De Bevelan- den bij de Holland- sche Hoeve in Goes le ren de kinderen tus sen 14.30 en 16.30 uur hoe ze van oud pa pier nieuw papier kun nen maken. Deelname kost één eu ro. Aanmelden is noodzakelijk en kan RILLAND via 0113-252628 of info@mecdebeveland en.nl. GOES Belang van bewegen In wijkgebouw De Spinne in Goes is van middag om 14.00 uur een bijeenkomst van het Longfonds in Goes. Thema is 'het belang van bewegen'. Fysiotherapeut Marijn van Liere zet uiteen waarom een goede conditie voor longpa tiënten essentieel is. Ook aanwezig is Ju dith Menheere, be- weegcoach van de ge meente Goes/SMWO. Zij licht het doel en de mogelijkheden van de beweegcoach toe en van de Goese be- weeggroep voor long patiënten. Hij heeft er hooguit een paar da gen gehangen. De nieuwe ver warmingsketel van jeugdhonk De Kist in Rilland is afgelopen weekend bij een inbraak gesto len. Het gebouwtje aan de Vlied bergstraat wordt momenteel als vrijwilligersproject door R&B Wonen opgeknapt. De corporatie zet eigen mensen in en vraagt ook andere bedrij ven en organisaties te helpen. „Installatiebedrijf Van der Velde had de cv-ketel gratis ter be schikking gesteld en die is vrij dag opgehangen. Na het week end was hij verdwenen, keurig losgeschroefd van de muur. Je snapt niet welke mensen zoiets doen", verzucht directeur Peter Bevers. Hij hoopt dat mensen in de om geving iets hebben gezien dat naar de daders kan leiden. „En als iemand er spijt van heeft, mag hij 'm komen terugbren gen bij R&B. Maar die kans acht ik helaas niet zo groot." RILLAND. De bibliotheek aan de Hoofdweg in Rilland sluit op 1 oktober (foto). Een maand later, op 2 november, opent de 'Bieb in de buurt' aan de Vliedbergstraat. Tijdens de 'biebloze' periode kunnen leden voor het lenen en terugbrengen van materialen terecht bij de andere vestigingen van de Bibliotheek Oosterschelde. De dichtstbijzijnde zijn die in Krabbendijke, Yerseke, Wemeldinge en Kapelle. Gereserveerde materialen kunnen vanaf 1 oktober opgehaald worden in de vestiging Krabbendijke, Dorpsstraat 76a. foto Marcelle Davidse tips? mail naar redactie@pzc.nl Provincie Zeeland GOES Stadskantoor, M.A. de Ruij terlaan 2, 09.00-12.30 uur - Ex positie Gerhard de Witte in hal stads kantoor; Grote Kerk, 10.00 uur - Mode ex positie 'De Cirkel is rond'; VW-Kantoor, 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondlei- ding door Histori sche hart van de stad; Wijkcentrum De Spinne, 14.00 uur - Bijeenkomst long patiënten over het belang van bewegen HEINKENSZAND Restaurant Stelle- plas, Stelleweg 5, 13.30-15.00 uur - Cur sus weerbaarheid voor 50-plussers; Grand Café Fontey- ne, Hoefbladstraat 1, 19.30 uur - Bijeen komst over Alzhei mer met vertoning film 'Still Alice' HANSWEERT Dorpshuis, 19.30 uur - Bingo voor dames, door Vrouwenvereni ging Hansweert KAMPERLAND Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling KAPELLE De Basis, Bruelis- straat 21,13.30-15.30 uur - Cursus "De zorg de baas" voor Bevelandse mantel- zorgers KLOETINGE Kinderdagverblijf Ki- beo, Zomerweg 2, 19.30-21.00 uur - Workshop breien voor volwassenen WISSENKERKE Dorpsdijk 2, 13.00-17.00 uur - Openstelling wijn gaard 'De Druiven- gaerde' YERSEKE Grandcafe Moer- zicht, 10.00 uur -Wandelactiviteit "Elke stap telt" voor 55+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64