'A i Kousemaker stunt in KNVB-beker Bart Nieuwkoop enige Zeeuw in Fifa 16 S <-h van Nederland, maar droomt van een internationale doorbraak ZEELAND 13 94 eigen koers, ook als hij een wed strijd leidt van Groene Ster waar zijn neef en vriend Hicham Ben- hammou deel uitmaakt van de technische staf. „We kunnen dat soort zaken goed gescheiden hou den." Eljilali is ambitieus. Hij wil de absolute top halen. De voor ronde van de Uefa Futsal Cup past in dat plaatje. Net als een vriendschappelijk vierlandentoer- nooi in China dat hij eerder floot. Ook voerde de arbitrage hem al naar tal van Europese landen, vo rig jaar nog een EK-kwalificatie toernooi in Bulgarije. In Madrid werd hij uitvoerig getest met andere aankomende toparbiters, op zowel de kennis van de spelregels als fysieke con ditie. Ook zijn kennis van het En gels werd getest. „Je moet kun nen communiceren, met de spe lers en vooraf met de organisatie, in het Engels uiteraard." Eljilali, die een mbo-studie ad ministratie aan het Da Vinei Col lege in Dordrecht met succes af rondde, heeft er geen moeite mee. „In ben iemand die proble men graag met een praatje op lost, in het Engels als het moet." Investeren Fullprof worden als zaalarbiter is voorlopig nog een utopie. Eljila li werkt in het magazijn bij een bedrijf in Roosendaal. Tijdens zijn buitenlandse reizen wordt door de bond alles netjes met de werkgever geregeld, ook in finan cieel opzicht. Eljilali hoort met zijn ranking tot de internationale C-Groep, het meest bescheiden niveau. In de nabije toekomst hoopt hij op promotie. „Ik heb ge duld. Zoiets heeft tijd nodig en ik ben nog jong. Ik weet dat ik steeds beter wordt en stapjes maak. Ik ben de laatste jaren bij voorbeeld kalmer geworden. Daardoor communiceer je gemak kelijker en worden je beslissin gen ook eerder geaccepteerd." Later dit jaar fluit Eljilali in Rotterdam de vriendschappelijke interland tussen Nederland en Portugal. In december is hij ti- me-keeper bij het WK-kwalifica- tietoernooi in Eindhoven, een soort van vierde man. Natuurlijk kent Eljilali de grappen en grol len over die functie in de populai re praatprogramma's over voetbal op televisie. De jonge arbiter zit er niet mee. Hij ziet het als inves teren in zichzelf. „Er komen voor mij een paar heel leuke maanden aan." 'Ik weet dat ik beter wordt en stapjes maak. Ik ben nu bijvoorbeeld kalmer' Kousemaker begon in de basis bij Capelle en hield MW Maas tricht in 120 minuten op ï-i. Leroy Labylle had de Limburgse bezoe kers op voorsprong gezet, maar na 45 minuten deed Jair Balrak die goal teniet. De zaterdag-topklas- ser bleek daarna sterker in het ne men van strafschoppen. Jacco Riemens, zoon van de uit Serooskerke afkomstige Chris Riemens, versloeg ADO Den Haag Jacco Riemens versloeg ADO Den Haag met hoofdklasser SC Genemuiden. Hij tekende met tien man tegen de elf van ADO Den Haag in de verlenging zelf voor de 3-2. De aanvaller van de club uit Overijssel is een se- mi-Zeeuw als zoon van Seroosker- ker Chris Riemens, die in de jaren zeventig en tachtig profvoetbal speelde bij Roda JC en PEC Zwol le. Vlak voor het laatste fluitsig naal maakte ADO er nog 3-3 van, Genemuiden won na penalty's. Telstar kwam goed weg in de bekerwedstrijd tegen Schevenin- gen. De zaterdag-topklasser hield de eerstedivisionist uit Velsen, waar Goesenaar Thomas van den Houten de gehele wedstrijd als rechtsback meespeelde, op het ei gen sportpark op een doelpunt loos gelijkspel. Telstar bleek het meest fortuinlijk bij de strafschop- penserie. RW MES5I 92 PAC 95 DRI 88 5H0 24DEF 86 PAS 62 PHY Hoe begon het ooit? In 1993 bracht gamefabrikant Electronic Arts (EA) voor het eerst een voetbalgame op de markt. Met Fifa International Soc cer, ook wel bekend als Fifa '94, kon je op consoles als de MS-DOS, Super Nintendo en GameBoy met je favoriete voetballers een voet balwedstrijd naspelen. Dat con cept sloeg aan, want EA kwam in de 22 jaren daarna ieder jaar weer NIEUWKOOP 65 PAC 61 DRI 40 5H0 59 DEF 57 PAS 68 PHY Medium High met een nieuwe versie. Het spel overleefde de technologische revo lutie en is nu voor circa zestig eu ro verkrijgbaar op onder meer de PS4, Xbox One en de PC. Wat voor ontwikkeling heeft het spel doorgemaakt? Door de jaren heen is het spel er grafisch gezien veel realisti scher uit gaan zien. De spelers zien er niet langer uit als uit Le go-blokjes opgetrokken voetbal lers, maar met name de digitale versies van wereldtoppers als Lio nel Messi, Cristiano Ronaldo, Ar jen Robben zijn haast niet meer van 'het origineel' te onderschei den. Voor de ietwat mindere go den gaat die vlieger nog niet hele maal op. Zo liet Gregory van der Wiel via social media weten niet blij te zijn met zijn evenbeeld in Fifa 16. Hij miste zijn tatoeages. Welke veranderingen zijn er in Fifa 16 doorgevoerd? De laatste jaren draait het bij EA vooral om het fïnetunen van het spel. Zo worden spelers 'slim mer', maken keepers minder blun ders en gaat de manier van verde- digen op de schop. Daarnaast wor den er ieder jaar opnieuw enkele details aangepast. Zo lopen de scheidsrechters in de nieuwste versie van het spel rond met een busje vanishingspray om de muur op afstand te houden bij vrije trap pen. Daarnaast doet het vrouwen voetbal dit jaar zijn intrede in Fifa. Wat is de Zeeuwse inbreng in het spel? Er valt nog niet te spelen met Jupiler League-clubs of belofte- ploegen van eredivisie-clubs, waardoor de Zeeuwse inbreng in Fifa 16 beperkt blijft tot één spe ler: Bart Nieuwkoop van Feye- noord. Gamers kunnen vanaf nu spelen met de talentvolle Thole- naar, maar mogen niet al te veel verwachten van de digitale Nieuw koop. De negentienjarige midden velder is door de makers beoor deeld op een gemiddelde van 62, op basis van kenmerken als snel heid, conditie, passing en fysiek. Lionel Messi spant de kroon met een beoordeling van 94. Beste Ne derlander is Arjen Robben met een score van 90. WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2015 gedijt goed bij avontuur li it Ibrahim Eljilali fluit wekelijks zaalvoetbalwedstrijden in de eredivisie en timmert internationaal aan de weg. Zo reist hij komende week af naar Cyprus om een voorronde van de Uefa Futsal Cup te leiden, foto Leo Adriaansen Ibrahim Eljilali door Mitchell Minnaard VLISSINGEN. Wilmer Kousemaker heeft met Capelle voor een stunt gezorgd in de tweede ronde van het KNVB-bekertoernooi. De uit Tholen afkomstige middenvelder van Capelle schakelde eerstedivisio- nist MW Maastricht na strafschop pen uit. Daarnaast was er succes voor Thomas van den Houten (Tel star) en Jacco Riemens (SC Gene- muiden). Medium Low door Mitchell Minnaard VLISSINGEN. De populaire videoga me Fifa 16 ligt vanaf morgen in de schappen. Het spel voor de PC en vrijwel alle andere consoles is op wat details na hetzelfde als de vori ge editie, maar is al dagen-, zo niet wekenlang het gespreksonderwerp onder voetbalfanaten. Vier vragen en antwoorden over de spelserie, waarin dit jaar slechts één Zeeuw fi gureert. De eigenschappen van Bart Nieuw koop in de videogame Fifa 16. Lionel Messi krijgt de hoogste be oordeling in Fifa 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61