WEL NIET Beter één groot bord dan een stuk of acht Omleidingen door werk aan provinciale wegen op Schouwen Na jaren duidelijkheid over wat er wel en niet gaan gebeuren bij herinrichting SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Er is maandenlang over het nieuwe Havenpark gespeculeerd. Feiten en fabels gingen hand-in-hand. Nu wordt de herinrichting pas echt zichtbaar. Stapels petities tegen de herinrichting en een stevige tegenreactie daarop via Facebook. De herinrichting van het Zierikzeese Haven park bracht de afgelopen jaren wat teweeg. „Vooruitgang en mis daad zijn nooit te stuiten", grijnst Jan Kloet uit Burgh-Haamstede. „En voor- en tegenstanders blijf je altijd houden. Ik vind dit in ieder geval mooi." Hij is niet de enige die er zo over denkt, blijkt tijdens een rond je Havenpark op een doordeweek se middag. In de muziektent staat in een halve cirkel een bouwbord met tekeningen van het werk (in clusief tijdpad) en artists impres sions opgesteld. Het ziet er goed uit, oordelen Menno van der Wek ken en Jeremy Harms die onder lunchtijd een kijkje nemen. Min puntje: de strakovale vorm van de kikkerfontein temidden van de meanderende lijnen die het ont werp verder kenmerken. Maar voor het overige: „Het leuke van dit ontwerp is dat het meer uitno digt om door het park te lopen." Klopt, vat gemeentelijk project leider Sabine Nouwens de veran deringen samen. „Het was een kijkpark, het wordt nu een park waar je in wordt getrokken." Met meer pad en her en der speels vormgegeven en in het gras ge plaatste zitjes. Hoewel dat op het eerste gezicht misschien anders lijkt, geldt voor het hele heringe richte gebied (Havenplein, Haven park en Oude Haven) dat er straks meer groen is dan er voor de her inrichting was. Dat heeft vooral te maken met het feit dat er groen op het Kraanplein komt. Beleefpark Doelbewust is er voor gekozen mensen te informeren met meer dan een standaard bouwbord. „We vinden het belangrijk om goed te informeren. We hebben gemerkt dat mensen soms een heel ander idee van de herinrich ting hadden dan wat het echt ging worden. We wilden daarnaast wel iets opvallends. Het moet straks meer een beleefpark zijn en dit is een beleefbouwbord." Ook het in formeren van toeristen is voor de gemeente van belang. Het is voor hun beleving van Zierikzee han dig als ze weten dat het asfalt dat vanaf deze week het Havenpark doorkruist tijdelijk is. De foto's maken een uitleg in verschillende talen onnodig. De laatste fase van de klus staat in februari en maart gepland, zodat Zierikzee klaar is voor het voorjaar. Om wekenlang oponthoud te voorkomen, wordt het natuursteen op het Kraan plein in een verwarmde tent ge legd. Dat kan geen -5 hebben. NOORDGOUWE. Liever één te groot bord dan acht kleinere. Met die re denering maakt het dagelijks pro vinciebestuur een uitzondering voor een reclamebord dat de be drijven Chaletstore, 't Eultje, Transparent en Caravanstalling 't Eultje hebben neergezet aan de Bouwmansweg in Noordwelle. Het bord meet 3,75 vierkante meter, terwijl anderhalve vierkan te meter is toegestaan. Veel te groot dus, volgens de Landschaps verordening Zeeland. Maar op grond van diezelfde verordening is het toegestaan om per bedrijf één of twee borden bij een ge bouw of inrit te plaatsen als daar op een relatie wordt gelegd met de activiteiten van het bedrijf. Daar moet gedeputeerde Carla Schönknecht niet aan denken. „Eén bord ziet er natuurlijk veel beter uit dan vier", verklaart ze. Ze is niet bang dat daarmee een precedent wordt geschapen. Het fietspad van de Kloosterweg, ter hoogte van Schuddebeurs, is tot en met 13 november 2015 afge sloten. Voor het gemotoriseerd verkeer op de hoofdrijbaan is er overdag om en om één rijstrook beschikbaar. Over een lengte van 550 meter wordt de tegelverhar ding van het fietspad vervangen door asfalt. Ook worden de gaslei ding en waterleiding onder het wegdek verlegd naar de berm. Het fietsverkeer moet omrijden via de Heesterlustweg, Donkere- weg en Hanenweg. Van 21 tot en met 24 septem ber 2015 wordt het asfalt van de Recreatieverdeelweg bij Renesse over een lengte van 60 meter ge repareerd. De hoofdrijbaan wordt afgesloten tussen 7.00 en 19.00 uur. Het verkeer tussen de roton de Stoofweg en rotonde Roe- landsweg wordt omgeleid via de parallelweg. Tot en met 2 oktober wordt ge werkt aan nieuw asfalt op de Kuijerdamseweg bij camping De Strandloper achter Scharendijke. Het gaat om een stuk van 300 me ter. Ook daar is de weg overdag dicht. Het verkeer wordt omgeleid via de Rampweg. De ingang van de camping blijft bereikbaar. WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2015 Nieuw Havenpark krijgt vorm De bomen blijven. Alle bomen op het Havenpark zijn ingepakt met hout om ze te beschermen tegen de werkzaamheden. Op het Kraanplein is vori ge week, conform het raadsbesluit van februari 2014, één boom gekapt. De rechter boom op het Kraanplein blijft staan, de linker boom wordt iets meer naar het midden verplaatst. Job Baster blijft. Het beeld van de beroemde Zierikzeese huisarts -ooit stond het in het kruidentuintje op de Mosselboomgaard, daarna belandde het op het Havenpark- zal straks richting de oude woning van Baster wijzen. Het antieke scheepsanker blijft. Het uit de achttiende eeuw stammende an ker is er wel slecht aan toe. Dat was al bekend, maar toen het anker werd verplaatst voor de werkzaamheden bleek de situatie nog erger dan gedacht. De Kikkerfontein blijft, al is het wel een gloedjenieuw exemplaar. Het gaat om een kopie van de oude fontein. Ook in omvang. Menno van der Wekken en Jeremy Harms, werkend aan het Havenpark, volgen de ver anderingen op de voet. Last van het werk voor hun deur? „Absoluut niet. Bedrijvigheid in een stad; zo hoort het te zijn." foto Dirk Jan Gjeltema De boei op het Kraanplein komt niet terug. Althans niet op de plek waar de brulboei sinds 1990 heeft gestaan. Het maritieme object komt als het goed is terug op een andere prominente plek in Zierikzee. Waar precies is nog niet bekend. Een voorstel aan het college van B en W is in de maak. De -zowel bejubelde als verguisde- Spaanse trappen, aan de kopse kant van de Oude Haven en de bomen langs de Oude Haven vallen buiten de herin richting die nu gaande is. Hoewel er een ruw ontwerp voor dit gebied ligt, komen deze elementen pas in de volgende fase (fase drie) aan de orde. Vanwege de renovatie van de kademuren die in 2016 op stapel staat, wordt een deel van de natuurbestrating op het Kraanplein, een strook direct te gen de kademuur aan, nog niet gelegd. Het in beton gegoten steen zou er weer uit moeten en dat kost geld. Gekozen is nu voor het tijdelijk neerleg gen van gebakken klinkers. door Esme Soesman door Ernst Jan Rozendaal ZIERIKZEE. Weggebruikers moe ten de komende weken rekening houden met vertraging door werk zaamheden aan verschillende pro vinciale wegen op Schouwen-Dui- veland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59