Later uitbetalen bijstand valt verkeerd bij cliënten Ex-Raboreus bewaakt schatten van Zierikzee 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwe koers Wereldvrouwen Ahoy Natuurmonumenten onderzoekt beleefbaarheid zuidkust Schouwen 'Dit is ontzettend vervelend voor een hele hoop mensen' In de regio Winterklaar Bij de Dorcaswinkel aan de Zandweg in Zierikzee start vrijdag de verkoop van de wintercollectie met goede tweedehands dames-, heren- en kin derkleding en schoe nen. De winkel is om deze reden eenmalig 's ochtends geopend van 9.30 tot 13.00 uur. De normale ope ningstijden zijn vrijdag van 13.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur. Wereldvrouwen Ahoy! uit Zierik zee stopt met de wekelijkse acti viteiten op de woensdagmiddag. Daarvoor in de plaats komt er een Social Gathering op elke laat ste vrijdagavond van de maand, van 18.00 tot 20.00 uur. Uitgangs punt is meet, greet, eat and sha re. Net als voorheen zijn alle vrouwen en hun kinderen wel kom, met de focus op vluchtelin gen- en migrantenvrouwen. Ie- dereen wordt gevraagd een paar hapjes of een klein gerecht mee te nemen. De eerste Social Gathe ring is vrijdag aanstaande in ruimte nr. 9 van het Onderne mersatelier aan het Calandplein in Zierikzee. Meer informatie via 0111-483058, 06-47818874 of via de website www.zeeuwsewereld- vrouwen.nl. De volgende Social Gatheringdata zijn 30 oktober, 27 november en 18 december. Bezoekers van de zuidkust van Schouwen-Duiveland wordt ge vraagd hun mening te geven over het nieuw ingerichte na tuurgebied via de website van Natuurmonumenten. Met de uit komsten hoopt de vereniging in zicht te krijgen in hoe bezoekers het gebied beleven en waar er nog verbeterpunten liggen. „Voor de meeste gebruikers zijn voorzieningen getroffen. Vooral voor wandelaars willen we het gebied beter beleefbaar maken. Daarom wordt onderzocht waar Mijn dorp, mijn stad Haven Den Osse, 13.30 uur: Rondvaart Grevelingen, rederij Zeeland; Brusea Visserijmu seum en Oudheidka mer; Expositie Schil derijen Annie Scheermeijer; Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Vol wassenen Ontmoe- tings Plaats (VOP); Gymzaal Dreischor, 19.30 uur: Korte cur sus Yogaswing; 20.00 uur: Band Schor; Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljarten; Dorpshuis 't Zuudèn- de, 19.15 uur: Bloem schikken; Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Blikmuseum de Blik- vangeru4.00-17.00 uur: Verkoopexposi tie miniatuurwinkel tjes; Centrum, 8.00 uur: Seizoen week markt; 10.00 uur: To renbeklimming Jaco- buskerk; Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Klepmid- dag; 19.30 uur: Yoga; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's, 14.00 uur: Fo totour door Zierik zee onder begelei ding van Leen Ko per; FIZI, 14.00 uur: De Kleine Prins; Ge meentehuis, gehele dag: Tentoonstelling van rondreizend kun stenaar Gerard Rom- mens; Sint Lievens- monstertoren, 10.00- 17.00 uur: Expositie Silhouetten tegen het licht en beklim ming van de toren, Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Ten toonstelling Masto dont op zolder, 65 jaar Kor en Bot. Dat gebeurt vanaf oktober stapsgewijs, telkens met twee da gen per maand. Na acht van deze stapjes, is het dan volgend jaar juni zover dat de uitkering op de vijfde werkdag van de maand wordt bijgeschreven op rekening van de ongeveer vierhonderd cliënten. De maatregel bespaart admini stratief werk. Door later uit te be talen kan de gemeente de eigen inkomsten van de bijstandsge rechtigde namelijk meteen ver werken. In de huidige werkwijze, waarbij op de 23ste van de maand wordt uitbetaald, moet de ge meente die eigen inkomsten later terugvorderen. De Cliëntenraad is er boos over. „Vanuit de WMO-advies- raad is dit niet aan ons doorge stuurd en de gemeente heeft zich ook niet aan de afgesproken ter mijn gehouden. Wij wisten dit pas een week voordat de raad ad vies uitbracht. En het is niet de eerste keer dat dit op deze ma nier gebeurt", zegt een verstoor de voorzitter Cas Dirks van de Cliëntenraad. De WMO-raad adviseerde B en W de betaaldatum in één klap uit te stellen. De twee weken uit kering die de cliënt dan mist, zou den met een voorschot worden vergoed. Dat voorschot wordt bij 'WMO-raad speelt voorstel niet door en B en W houden zich niet aan termijn.' beëindiging van de uitkering te rugbetaald. B en W kiezen echter niet voor die optie, omdat het op nieuw tot rekenwerk zou leiden. Dirks reageert: „Wij hadden ons in dit advies prima kunnen vin den. Maar er is ons niets ge vraagd." Cliënten zonder eigen inkom sten hoeven voortaan nog maar eens per halfjaar een inkomsten briefje in te vullen. Daarmee be spaart de gemeente maandelijks 450 euro aan papier- en portokos ten. Beide maatregelen samen be sparen maandelijks negen manu ren op de afdeling Werk en Inko men. ZIERIKZEE. „Zomaar de datum verzetten, waarop je uitkering wordt overgemaakt. Dat is ontzettend ver velend voor een hele hoop mensen. En dat is nog zachtjes uitge drukt." Annemarie Mellaart uit Zierikzee leeft van een bijstandsuit kering. Ze is boos over deze maatregel van burgemeester en wethouders: „Je uit kering komt twee weken later, terwijl bij de meeste men sen het gas en licht en de huur automa tisch worden afge schreven. Dat kan na tuurlijk niet. Je moet langer met je geld zien uit te komen en het is al geen vet pot." De andere maatre gel, eens per halfjaar je inkomstenbriefje inleveren, kan op meer begrip van Mel laart rekenen. „Bij mij verandert nooit wat. Ik vul el ke maand hetzelfde in. Om de zes maan den invullen of al leen als er verande ring optreedt, dat vind ik prima. Als de gemeente daarmee geld bespaart, dan zeg ik: doen." :-D, - F** Piet Moerland benadrukt dat hij niet wil praten over zijn aanstel ling als toezichthouder, omdat hij vindt dat zijn werk zich op de achtergrond afspeelt en dat hij daarom ook op de achtergrond wil blijven. Verantwoordelijk wethouder Jacqueline van Burg is blij met de verbintenis. „Hij vindt het een mooie uitda ging. Het is een klein maar zeker ook prachtig museum en dat ziet Piet Moerland gelukkig net zo." „Hij is er wel eens geweest." „We hebben geïnventariseerd wie we hier in de gemeente als ervaren bestuurders hebben wo nen. Want daar waren we vooral naar op zoek voor deze functie. Toen kwam zijn naam al snel bo ven drijven." „Niet direct. Hij moest er wel even over nadenken." „Hij gaat toezicht houden op de gang van zaken. Niets meer en niets minder. Hij komt naast een directeur/bestuurder te staan die over de praktijk van de dag gaat. Maar we hopen natuurlijk wel dat het museum kan profiteren van zijn bestuurskracht en net werk. De verzelfstandiging staat goed op poten. Er ligt een prima bedrijfsplan. Op 1 januari staat daar een organisatie waar je de toekomst mee in kan. En de ge meenteraad draagt daarin jaar lijks zo'n zeven ton aan bij." „Net zoveel." „We krijgen een subsidierela tie." „Dat is appels met peren vergelij ken. De volledige collectie blijft eigendom van de gemeente. Het wordt in bruikleen gegeven. Maar wij blijven verantwoorde lijk voor de instandhouding. Over die verplichting heeft de ge meenteraad zich ook uitgespro ken en dat betekent dat je daar iets extra's voor moet doen ten opzichte van andere musea. Een zelfstandige organisatie kan com merciëler werken, meer geld via fondsen binnenslepen." „Daar gaan wij niet meer over. De raad heeft wat dat betreft geen garanties gevraagd. Maar wanneer meer geld via fondsen binnenkomt, kan de toegangs prijs misschien ook wel omlaag." wandelroutes uitgezet kunnen worden zonder daarbij de natuur te veel te verstoren", zegt bos wachter Paul Begijn. ZIERIKZEE SINT-MAARTENSDIJK Ouderenwandeling Ouderen uit Sint-Maartensdijk kun- ZIERIKZEE nen zaterdag deelne men aan een ouderen- wandeltocht. Om 14.00 uur start de wandeling van twee tot drie kilometer van uit de recreatiezaal van woonzorgcen trum Maartenshof. Vrijwilligers van wan delsportvereniging de Oosterscheldestap- pers begeleiden de wandeltocht, waaraan ook mensen met een scootmobiel of rolla- tor kunnen meedoen. Meer informatie via 0166-661279. BURGH-HAAMSTEDE Tentoonstelling The Hungry Tide is een artistiek onder zoeksproject van land schapskunstenaar Ro nald Boer en kunste naar Valerie Dempsey. Zondag om 15.00 uur opent curator Jacqueli ne Heerema van Satte- lietgroep de tentoon stelling, die tot en met 22 november te zien is in de Bewaer- schole aan de West- straat in Burgh-Haam- stede. ZIERIKZEE www.natuurmonumenten.nl/ onderzoek tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET KERKWERVE NOORDGOUWE OUWERKERK RENESSE SIRJANSLAND ZIERIKZEE door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. De Cliëntenraad voor de Minima is boos over het be sluit van B en W van Schou wen-Duiveland om de bijstandsuit kering voortaan later over te ma ken. Cas Dirks, Cliëntenraad 9 vragen over de verzelf standiging van het Stad huismuseum in Zierikzee per 1 januari 2016 Ex-topman Piet Moerland van de Rabobank wordt voorzitter van de Raad van Toezicht. Hij wil niet praten, wethouder van Cultuur Jacqueline van Burg wel. door Marcel Modde -| Wat heeft een economisch -®- zwaargewicht te zoeken bij een museum met krap 15.000 be zoekers per jaar? Kent Moerland het Stadhuis- museum goed? 3 Hoe kom je uit bij zo'n topper voor je Raad van Toezicht? M Jacqueline van Burg, wethouder Cultuur Schouwen-Duiveland. 4 Hapte Moerland gelijk toe? 5 Wat wordt zijn specifieke rol en invloed op het museumbe leid? Hoeveel steekt de gemeente nu jaarlijks in de exploitatie van het Stadhuismuseum? 7 Wat is dan de zin en noodzaak van een verzelfstandiging? W Ja, en? Ik hoor andere musea denken: die zeven ton per jaar willen wij ook wel. Begrijpe lijk? 9 Houdt dat in dat de toegangs kaartjes duurder worden?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58