Raadslid: 'Oproep moskee doet pijn' f Zonder afspraak binnenlopen voor antwoord op uw woonvragen. 4 ZEELAND Kom langs op zaterdag 26 september van 09.00 tot 13.00 uur! Hypotheek Inloopspreekuur Rabobank Twitter Bas @geagiteerd „Er zijn geen ouderen meer." „Uitstekend!" Zegt een schim. Het licht gaat aan. Het is Rutte, lachend, kij kend naar een Rem brandt. „Mooi zo" Facebook Uw reactie Instagram Bij wijze van proef worden de ge lovigen sinds begin deze maand elke vrijdag opgeroepen tot ge bed door het reciteren van een Arabische tekst, de azan, vanaf de minaret van de moskee. „Pijn en verdriet ervaar ik nu we beginnen met een azan, een azan die naar verwachting steeds luider en steeds vaker zal gaan klinken in onze stad. Pijn en verdriet ervaar ik voor mijn god, en mijn medechristenen." Hij refereerde ook aan de oor logen en terreur in het Mid den-Oosten: „Is het wijs om juist nu te starten met de azan? In een tijd van grote onrust en verharding en alle nood die dat veroorzaakt?" Mare Overbeek (SGP) zei dat het hem als christen ook pijn doet. Hij stelde zelfs dat uit angst voor mogelijke gevolgen een aantal omwonenden geen be zwaar heeft gemaakt tegen de op roep. Hij herinnerde eraan dat voor de bouw van de moskee het bestuur beloofde dat er geen op roep tot gebed zou komen. Ton van Aalst (PvdA) toonde zich geschokt door die woorden. Hij hield de raadsleden voor dat 'hebt uw naasten lief een van de belangrijkste boodschappen van de bijbel is. „De oproep tot het gebed is voor elke religie toege staan." Wethouder Chris Dekker (SGP) antwoordde dat zo'n op roep gewoon mag en dat de sterk te ruim binnen de toegestane marge valt. Volgens hem is er in- Ton van Aalst (PvdA) toonde zich geschokt: 'De oproep tot het gebed is voor elke religie toegestaan' derdaad 'ooit een toezegging ge daan om geen oproep tot het ge bed te doen'. Maar hij zei ook dat dit bestuur gewoon kan beslui ten om wel op te roepen. „En van niet indienen van bezwaren uit angst weet ik niets." Rob van Eijkelenburg (D66) attendeerde zijn collega's op een tekst aan de muur van de Middel burgse raadzaal: Artikel 1 van de Nederlandse grondwet. „Allen die zich in Nederland bevinden, worden in gelijke gevallen gelijk behandeld." De D66'er: „Die tekst zegt voldoende." i Kijk voor meer informatie op www.rabobank.nl/inloopspreekuur Een aandeel in elkaar Rabobank Walcheren/Noord-Beveland Middelburg, Lange Geere 3 Wij schreven gisteren dat het de mi nister, de museumdirecteur en Alexander Pechtold gelukt lijkt om in het diepste geheim twee beroemde Rembrandts weer toe te voegen aan het nationaal erfgoed. De Staat en het Rijksmuseum leggen elk de helft op tafel. Maar niet iedereen is even blij met deze actie. Bas schreef een cyni sche toekomsttweet. Kijk op www.pzc.nl of C ©pzcredactie fi facebook.com/depzc @pzcredactie Het dreigend verlies van 800 Zeeuwse banen is voor minister Kamp geen reden om af te zien van de splitsing van Delta. Op onze Facebookpagina kwamen verschillende reacties op dat be richt. Zo zei Christian Snijders: „Del ta splitsen en vervolgens klaagt de overheid over werkloosheid. Blijf dan van Delta af als je je daar zo'n zorgen over maakt. Echt weer een Den Haag tokkie." Volgens Frank Covers wordt Zeeland het onder geschoven kindje: „Den Haag be grijpt niet dat er 12 provincies zijn en als je t ze zou vragen, vrees ik dat de meesten niet eens 12 kun nen benoemen." En Juanito Bos noemt Henk Kamp een leugenaar: „Kunnen ze nog meer in hun eigen zak steken Crisis was toch voor bij? Pinokkio." Het artikel over de overleden Mi- lou de Moor (19) werd veel gele zen. Haar huisarts verzette zich op het laatste moment tegen euthana sie, waardoor Milou zichzelf van het leven beroofde. Ria: „Ook mijn huisarts weigerde euthanasie en stelde palliatieve sedatie voor. Huisartsen willen lijden verlichten, maar dat blijkt in vele gevallen slechts theorie en vaak met een éénzijdige benadering." „Vlissingen op z'n mooist", vindt Anko van Hoe pen. Hij fotogra feerde de boule vard van Vlissin gen bij storm. #pzcfoto door Emile Calon MIDDELBURG. Het Middelburgse CU-raadslid Clement Remijnse be treurt het dat de Middelburgse Yildirum Beyazit Moskee iedere vrijdag oproept tot gebed. „Pijn en verdriet ervaar ik omdat ik er heilig van overtuigd ben, dat dit geen heil of geluk zal brengen", al dus Remijnse tijdens de raadsver gadering maandag. Omdat uw hypotheek net zo persoonlijk is als uw huis, geven onze hypotheekadviseurs u graag inzicht in uw situatie. Zij beantwoorden op zaterdag 26 september, van 9.00 tot 13.00 uur, tijdens het Inloopspreekuur al uw woonvragen, berekenen uw maandlasten en helpen u een persoonlijk hypotheekdossier aan te maken. Rabobank Oosterschelde Goes, Livingstoneweg 13 Tholen, HofvanTholen 4 Kapelle, Weststraat 5 Zierikzee, Grachtweg 23b Rabobank Zeeuws-Vlaanderen Hulst, Stationsweg 14 Oostburg, Nieuwstraat 5 Terneuzen, Herengracht 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56