&G0I 5 0 KLEINGELD Deze hamburger ruikt naar barbecue en krijgt dus een hoog cijfer Fraude door W DE UITSLAG Scan inje telefoon I Goede koelkast niet duur ageert Vincent. „Ik vind de smaak echt niet lekker. Hij is te zout, maar ook te zoet." Floris gaat er tussenin zitten. „Het is een moeilijk geval, maar deze burger heeft karakter. En hij is best lekker. Daarom een ruime voldoende." De laatste burger is de Verse Bur ger van Vivera. Een lekkere, zoutige smaak, aldus Vincent. „De struc tuur is compact, maar de burger is niet vlezig. Prima." Rosa schudt haar hoofd. „Ik vind deze burger droog. En helemaal niet naar ham burger smaken." Floris spreekt van een middle of the road burger. „Klef, niks bijzonders." Het viel ze al met al helemaal niet tegen, de kwaliteit van de (ham)burgers. Wat opviel: alle drie aten ze steeds hun bordje keurig leeg. Vegetariërs komen de laatste jaren steeds beter aan hun trekken, beamen ze. Vincent: „Tien jaar ge leden had een gewone supermarkt veel minder vleesvervangers dan te genwoordig. En als je in een goed restaurant komt, kun je soms zelfs kiezen uit twee vegetarische ge rechten. Nog steeds is het aanbod magertjes, maar het gaat de goede kant op. Al is het heel langzaam." van de geheimen van de vegetari sche keuken'. Hoe? Door het geven van tips en info en het organiseren van evenementen zoals de Langste Vegetarische Tafel en de Veggie Fair. Oké, tijd voor de test. De werkwijze van deze proeverij, die plaatsheeft in de keuken van de Vegetariërs- bond in Amsterdam: de panelleden proeven blind een stukje van een vegaburger en geven een cijfer. Na afloop horen ze welke burger ze hebben gegeten. Het drietal let onder meer op smaak en structuur. De eerste burger die de panelleden proeven, is de hamburger van Jumbo, gemaakt op basis van soja. De Graad bijt het spits af. „Deze ruikt al lekker. Hij smaakt een beetje naar pindakaas. Ook de structuur is oké." Vincent knikt. „Qua bite is deze hamburger aange naam, maar ik proef iets geks. En ik weet niet of die smaak prettig vind of juist niet." Rosa vindt de burger aan de zoute kant, maar is verder content. „Een goede burger." De Mc2 Burger is de tweede burger die op het bordje belandt. Vincent vindt hem zompig. „En ik proef allerlei kruiden, maar geen zout. Een goede burger mag iets zoutigs hebben." Floris noemt de Mc2 Burger rubberachtig. „Vin cent heeft gelijk: hij is sterk ge kruid. Ik twijfel over de smaak, maar geef hem toch een 7." Sponzig Tijd voor vegaburger nummer drie, de gegrilde hamburger van Tivall, exclusief verkrijgbaar bij de Albert Heijn. Door de grillstreepjes is deze burger qua uiterlijk niet van echt te onderscheiden. De eerste hap is heel lekker, zegt Rosa. „Maar dan... De smaak wordt ineens minder. Ik zie gelukkig wel groene kruiden. Lastig hoor." Floris noemt de bur ger sponzig, Vincent mist de bite en vindt hem zoetig. „Met een sausje erbij zou ik deze prima kun nen eten," besluit Vincent. Dan de Premium Burger van Quorn. Rosa glundert. „Een echte hamburger! Net als de vorige heeft deze burger van die leuke grill streepjes. Hij ruikt ook naar barbecue. Deze hamburger krijgt van mij een hoog cijfer." Hoe anders re- OPROEP de 'baas' ft BESPAARTIP Niet alles nieuu kopen woensdag 23 september 2015 PZ ifif| ÏÉüETflKIJCHE KWM iLfIQEK' J tV»c' Burger Mc2 Burger van De Vegetarische Slager. Gemaakt op basis van soja, rijk aan eiwitten. Prijs: 2,79 euro Gegrilde hamburger van Tivall, exclusief verkrijgbaar bij de Albert Heijn. Gemaakt op basis van soja en tarwe-eiwit. IJzer en vitamine BI2 toegevoegd. Prijs: 1,79 euro Hamburger Jumbo. Gemaakt op basis van soja-eiwit en tarwegluten, met toegevoegd ijzeren vitamine BI2. Prijs: 1,99 euro Verse burger van Vivera. Gemaakt op basis van lupine- en erwteneiwit, met toegevoegde ijzer en vitamine BI2. Prijs: 2,69 euro Met Office Lens (gratis, iOS Android) heb je altijd een scanner op zak. Ook al fotografeer je een document onder een ex treme hoek, de app corri geert automatisch en snijdt keurig bij. Daarna kun je de nota, factuur of brief e-mailen of bewer ken in Word. 75 NIEU" I hduvejuj Premium Burger van Quorn. Gemaakt van mycoproteïne, een voedzame vorm van hoogwaardige eiwitten, vet arm en rijk aan eiwitten en vezels. Prijs: 2,69 euro HAMBURGERS ban» K» »nulij FLORIS DE GRAAD (42) Directeur van de Vegetariërsbond. Is zijn leven lang overtuigd vegetariër. Houdt van geroosterde boekweit en snijbietschotel. De Consumenten bond testte driehon derd koelkasten. De beste uit de test is een LG, die tevens de beste koop is (LG GBB538PZQZS, €580). De koelkast is energiezuinig en vriest snel in. Op twee en drie staan Liebherr CUef 2811 (€699) en Samsung RB 37J5029SS (€995). miljoen euro gaven Nederlanders op vakantie uit in Duitsland (het populairste vakantieland) in het eerste kwartaal van 2015 (bron CBS). 44 Tv-programma 'Opge licht?!' is op zoek naar mensen die telefonisch voor de gek zijn gehouden door iemand die zich voor deed als hun baas. De op lichter geeft de opdracht geld over te maken. Hier mee zijn al tonnen buitge maakt. De redactie is op zoek naar slachtoffers (opgelicht.nl). Voor je kinderen hoefje niet alles nieuw te kopen. Dat geldt voor kleding (snel te klein), telefoons (gaan snel kapot) en sportattributen (de liefde is vaak kortdurend). Shop daarom bij kringloopwin kels en smart2buy.nl en Marktplaats.nl (bron Daily Finance).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48