Debutant Tligspotters verrast met overwinning in eerste klasse Scheidsrechter uit Tholen behoort tot de toppers 12 Bestuur van JVOZ is compleet met Vendrik en De Ruijsscher BouzamBroers winnen van Wales Zaalvoetbalarbiter Ibrahim Eljilali (29) wordt al ingezet bij WK-kwalificatieduels. Eerst wacht hem een wedstrijd op Cyprus. Het bestuur van de Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ) is met de toetreding van Esther Vendrik (foto) en Michel de Ruijsscher compleet. Vendrik is docente op het Cios in Goes en speelt tennis in de eredivisie bij de vrouwen van De Schelde. De Ruijsscher is mede-eigenaar van 21 Groep, een technisch dienst verlener, en oud-voetballer van Breskens en IJzendijke. De verdeling van taken binnen het vijfkoppige bestuur van de JVOZ is nu als volgt: John Dane (voorzitter en algemene zaken); Jon Herselman (penningmeester en technische zaken onderbouw D-pupillen en C-junioren); Roel Latuheru (technische zaken bo venbouw B- en A-junioren. Daar naast aanspreekpunt voor Dolf Roks en ondersteuning commer cie); Michel de Ruijsscher (com merciële zaken, aandachtsgebie den meisjesvoetbal en Zeeuws Vlaanderen); Esther Vendrik (se cretaris en aandachtsgebieden onderwijs kwaliteit en meis jesvoetbal). sport kort In het zaalvoetbal hoort hij tot de toparbiters van het land. Wekelijks fluit Ibra him Eljilali (29) in de ere divisie op het hoogste ni veau. Ook internationaal timmert de uit Tholen afkomsti ge scheidsrechter aan de weg. Ko mende week vertrekt hij naar Cy prus, om daar een voorronde van de Uefa Futsal Cup in goede ba nen te leiden. Bij het pakken van de koffers loopt de spanning op. „Je wilt niet falen. Er zijn veel ogen op je gericht." Wennen doet het niet en mag het ook nooit doen. Ook in het zaalvoetbal heeft de arbiter ha viksogen nodig. Misschien nog wel meer dan op het veld. De klei ne ruimtes, het snelle spel, het vraagt de uiterste concentratie van de scheidsrechter. Toch weet Ibrahim Eljilali in grote lijnen wat hij in Nicosia kan verwach ten. Hij staat aan de vooravond van zijn derde seizoen als interna tionaal scheidsrechter. Geroutineerd legt hij het draai boek uit. Vliegen in de busines- sclass, persoonlijke ontvangst op de luchthaven en verblijf in een luxe hotel, samen met de andere arbiters van het toernooi. Een uit gebreide briefing met de organi satie in de lounge en later de for maliteiten rond de wedstrijden. De deelnemende ploegen zeggen Eljilali niet zoveel, op Apoel Nico- 'Na het eindsignaal de auto in om 's avonds een wedstrijd te leiden. Het viel niet mee' sia na. „Het is een soort avontuur dat ik altijd maar gewoon op me aflaat komen." Professionaliseren Natuurlijk is hij trots op zijn Fifa-badge en de internationale status die daar bij hoort. De toe genomen verantwoordelijkheden neemt hij op de koop toe. De KN VB adviseerde hem dringend om het keepen in de hoofdmacht van Tholense Boys op te geven. Zelf had hij dit voorjaar ook al de con clusie getrokken dat het eigenlijk een onmogelijke combinatie was. „Na het laatste fluitsignaal meteen de auto in om 's avonds ergens in de Randstad een wed strijd te leiden. Het viel niet mee om beide ballen tegelijkertijd in de lucht te houden." Eljilali snapt de overwegingen van de bond. „Het zaalvoetbal wil verder professionaliseren. Daar hoort een gedegen voorbereiding bij, met een scheidsrechter die de he le dag in zijn hoofd bezig is met de wedstrijd." Met Erwin de Nijs, de nieuwe trainer van Tholense Boys, voer de hij indringende gesprekken. Ook de mening van zijn vader Ka- da Eljilali, zelf een gerespecteerd arbiter in de zaal, woog zwaar. De uitkomst van alle gesprekken: Ibrahim Eljilali verdedigt nu het doel van zondagvierdeklasser BW in Bergen op Zoom. „Dat is echt wennen. Ik heb altijd op za terdag gevoetbald. Het genieten na de wedstrijd is minder. Je hebt het gevoel dat je van de kan tine direct naar je werk gaat." Klankbord Zijn vader is altijd de grootste inspiratiebron voor Eljilali ge weest, tot op de dag van vandaag. Hoewel een toparbiter zijn eigen contactpersoon bij de bond heeft, voelt het goed als hij met zijn vader praat. „Ook als scheids rechter heb je emoties en twij fels. Je wilt zeker weten of beslis singen die je neemt ook de juiste zijn. Dan is een vader als klank bord heel vertrouwd." Volgens velen lijkt hij op zijn vader, als persoon en scheidsrech ter. Eljilali ziet dat anders. „Ik hoop dat ik mijn eigen werkwij ze heb." Als arbiter vaart hij zijn Martijn van Passel nam bij Wentzler Pauwels alle vier de doelpunten, dankzij assists van Yannick Vanhijfte, voor zijn re kening (4-2) tegen De Molen hoek. Ben Ongenae maakte vier van de zes doelpunten (6-2 tegen D'Ouwe Brug) voor OQ_ Value. Can Kiran en Derek de Booij, de topscorers van de eer ste klasse, deden met elk vijf treffers niet voor elkaar onder. Kiran scoorde de helft van de productie (10-3) voor T-Tel te gen De Schelde. De Booij leidde het ongeslagen Smit Sportprijzen naar de 8-6 zege tegen Du Com merce Bodyline. Can Kiran en Derek de Booij, topscorers van de eerste klasse, deden met elk vijf treffers niet voor elkaar onder Sport sport@pzc.nl VLISSINCEN NEWPORT. De Vlissingse zaalvoetballers Hoessein en Said Bouzambou hebben het tweede vriendschappelijke oefenduel met Wales winnend afgesloten. Met het Nederlands zaalvoetbalteam versloegen zij het thuisland met 5-3. Maandag eindigde een eerdere ontmoeting, zonder de inbreng van de twee broers (links op de foto), in een 7-3-overwin- ning voor Wales. De dubbele ontmoeting stond in het teken van de voorbereiding op het WK-kwalificatietoernooi, dat in december in Eind hoven wordt afgewerkt. Khalid El Hattach (rechts) was niet opgeroe pen voor de reis naar Wales, foto Mitchell Minnaard KWADENDAMME Ripa door in beker De driebanders van Ri pa Recycling/Pearle uit Sas van Gent be haalden een gemakke lijke overwinning in de tweede ronde van de nationale beker te gen Jacobs Mannen mode 1. Dat mocht geen verrassing heten, omdat Ripa in de eer ste- en Jacobs in de vierde divisie uitkomt. Ook zonder Francis Forton en Ronny Daniëls waren de be zoekers een paar ma ten te groot. Het ver zet van Pieter Harms was het meest indruk wekkend. Hij bood met sets van 15-13, 15-11 en 15-11 knap verweer. QUITO Duinkerke gaat voor eerherstel ID-renner Joannathan Duinkerke (foto) gaat vandaag op voor eer herstel. De Goesenaar slaagde er op het we reldkampioenschap voor verstandelijk ge handicapte wielren ners maandag niet in om zijn titel op de ploegentijdrit te pro longeren. Mede gedre ven door de teleurstel ling na die prestatie gaat Duinkerke van daag in Quito, de hoofdstad van Ecua dor, van start op de in dividuele tijdrit, waar hij aanvankelijk niet aan deel zou nemen. „Mijn doel is top tien te rijden", stelde hij op social media. Vrij dag rijdt hij de weg wedstrijd. Ambitieuze Eljilali door Ben van den Aarssen Ibrahim Eljilali door Aector Dooms TERNEUZEN. Debutant Tugspot- ters verraste in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws- Vlaanderen met een 6-4-over- winning op ZW Hulst. Jarno Waebeke had met vier treffers een groot aandeel in de Terneu- zense winst. Tugspotters-ZW Hulst 6-4 (3-2). Doelpuntenmakers. Tugspotters: Jar no Waebeke 4, Jasper van Asten, Mare Verwei beiden 1. ZW Hulst: Jens Verstraeten, Maik de Wolf, Tom de Strooper, Kevin de Smet allen 1. De Schelde-T-Tel 3-10 (0-3). Doel puntenmakers. De Schelde: Robbin Cornelissen 3. T-Tel: Can Kiran 5, Si- nan Coban 3, Miroslav Peric, Sezer Coban beiden 1. Du Commerce Bodyline-Smit Sportprijzen 6-8 (5-3). Doelpunten makers. Du Commerce: Boas Wol- fert, Michel Romeijnsen beiden 2, Barry van de Wetering, Mathieu Kreuze beiden 1. Smit Sportprijzen: Derek de Booij 5, Remy de Die 2, Robbie Vermast 1. Wentzler Pauwels-De Molenhoek 4-2 (0-0). Doelpuntenmakers. Went zler Pauwels: Martijn van Passel 4. De Molenhoek: Tom de Smet, Maikel Krans beiden 1. D'Ouwe Brug/Outokompu-OQ Va lue 2-6 (0-2). Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Kenneth van Zeele, Dario Sandrini beiden 1. OQ Value: Ben Ongenae 4, Titiano Staes 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39