Gaat er met de splitsing een stukje Zeeland verloren? Aanpassing van APV Veere zou gemeente handvat geven voor handhaving Help ons DELTA behouden! IK TEKEN ZEELAND 9 Spreek uw steun uit via www.samenvoordelta.nu DELTA „Ze zijn behoorlijk agressief. Ik zwom van de zomer naar die net ten. Een Duitser deed dat ook en die kreeg te horen dat ze z'n kop d'r af zouden trekken als hij daar niet wegging. Maar die netten ho ren daar helemaal niet. De vis heeft geen enkele kans meer. Ze halen zo heel veel in een keer bin nen. En de sportvisser mag maxi maal drie vissen per dag binnenha len." Martijn Westdorp, communica tiemedewerker bij Sportvisserij ZWN: „Wij hebben een gesprek gehad met de gemeente Veere en dit aangekaart. Binnen de paal hoofden is namelijk Veers grond gebied. De gemeente heeft aange geven dat ze gaat bekijken of zij haar APV kan aanpassen en een verbod op deze vorm van visserij hierin kan regelen. Maar als dat ge beurt, zal dat zeker niet voor het eind van het jaar zijn." De gemeente geeft geen com mentaar. Het college van burge meester en wethouders moet zich hier eerst nog over buigen. De douane en de Nederlandse Voed sel en Waren Autoriteit (NVWA) houden de beroepsvissers in de ga ten volgens de overkoepelende sportvissersorganisatie. Bestuurslid Jan Minderhoud van hengelsportvereniging West- kapelle: „Het is triest om te zien dat ze zo kansloos in die netten verdwijnen. De zeebaars zit tus sen april en oktober dicht op de kust. In ondiep water. Die zoekt de beschutting van de paalhoof den. Ik vind dit onaanvaardbaar. Zeker gezien het feit dat de over heid beperkende maatregelen nam vanwege de teruglopende stand van zeebaars. Zeebaars is de De kustwateren zijn verboden visgebied. Grofweg van Oostkapelle tot en met Westkapelle mooiste vis om te vangen. Dat is een aparte tak van sport. Die hen gel je niet even binnen." Sportvissers mogen hun vangst niet verkopen. Het lokkertje 'Vers van de hengel' in een restaurant, kan dus niet uit de koelbox van de sportvisser komen. Beroepsvissers klagen op hun beurt over oneerlij ke concurrentie door illegale ver koop. „Nou", monkelt Harry; „moet je wel eerst wat vangen. En dan eet ik dat lekker zelf." Bob Weeting pakt na een paar uur z'n hengels in. „De wens: goeie vangst, wordt zo langzamerhand wel erg pijnlijk", grimlacht hij. Hoofdschuddend sjokt hij rich ting strandtrap. Zonder vis. Het kabinet wil DELTA splitsen. Het DELTA deel dat de kabels en leidingen houdt, moet van het productie- en leveringsbedrijf worden gesplitst. Het kabinet doet dit zonder dat het verplicht is volgens Europese wetten. Splitsing is een slechte oplossing voor een niet bestaand probleem en is dan ook onnodig. GktA- U kunt DELTA helpen de Tweede Kamer te overtuigen. Zorg dat de Zeeuwse stem duidelijk klinkt in Den Haag. Onze dienstverlening WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2015 de vis kan nergens meer heen' De minimummaat voor zeebaars is door de EU per 1 september verhoogd van 36 naar 42 cm voor de totale visserij. Voor sportvissers geldt maximum van drie vissen per keer. Beroepsvissers hebben een maandelijkse vangstbeperking. Sportvissers zien met lede ogen de zeebaars in de netten tussen de paalhoofden verdwijnen. Het leidt helaas wel tot het verlies van honderden banen en het uiteenvallen van DELTA dat nu juist verschillende diensten en producten gecombineerd kan aanbieden. Bovendien verliest Zeeland daarmee een belangrijk icoon en zal de Provincie maatschappelijk en economisch aanzienlijke schade oplopen. Volgende week spreekt de Tweede Kamer over dit onderwerp. De Centrale Ondernemingsraad zet alles op alles om gedwongen splitsing tegen te gaan en roept u hiermee op DELTA te steunen. Want: JA! Het kost honderden Zeeuwen hun baan Het belemmert investeringen in duurzame energie in Nederland Kan er toe leiden dat de kerncentrale in Borssele zonder moederbedrijf komt te zitten Het zorgt voor een ongelijk speelveld voor Nederlandse bedrijven Een gedwongen splitsing heeft impact op hoe DELTA is georganiseerd, hiermee komt de dienstverlening die u van DELTA gewend bent niet in het gedrang. Afspraken die we met u hebben gemaakt of op dit moment maken blijven gehandhaafd en we blijven de diensten en service verlenen die u van ons gewend bent. /0U verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36