Böseler schaamt zich voor de naam PvdA Verstraeten op televisie Actieradius Uienlucht Ouderen stappen onvoorbereid 2 ZEELAND Het aantal ongevallen met scootmobiels neemt toe. Maar nergens in Zeeland kun je ermee leren rijden. COMMENTAAR Het heeft iets koddigs, die scootmobieler die zijn elek trische karretje maar niet goed onder controle kan krijgen. Of die andere, die er juist heel zelfbewust en vaardig mee rondroetsjt. Maar serieus, de scootmo- biels geven het leven meerwaarde. Ouderen die wat moeilijker lopen, hebben ineens weer een actieradius. Ze kunnen nog naar verwanten of kennissen, naar de winkel of naar dat mooie plekje waar ze graag de wereld aan zich voorbij zien trekken. Het zal hier niet bij blijven. Vroeg of laat verplaatsen de meeste ouderen zich als jonge goden in een kruising tussen een elektri sche rollator, een korset en een Segway. Daar is niets op tegen, als het maar veilig kan. Wat dit betreft kleven aan de scootmo- biel een paar flinke nadelen. De stabiliteit is niet altijd opgewas sen tegen de capriolen die de be stuurders uithalen. En rem en gas zijn veel te gemakkelijk te verwis selen. Het loopt soms verkeerd af als bestuurders terugvallen op de reflex die hen al hun hele leven heeft geholpen: knijpen als het fout gaat. Dan geef je op een scootmobiel juist gas. Hier moet een betere oplossing voor komen. Verder ligt er een duidelijke taak voor de Zeeuwse gemeenten en instellingen: laat het beschikba re geld niet onbenut, maar gebruik het voor trainingen. Het gaat verkeerd als scootmobielers terugvallen op de reflex die altijd hielp: knijpen Böseler, sinds 2010 actief in de ge meentepolitiek, keert zijn partij de rug toe uit onvrede over het landelijke beleid. Hij houdt de par tij mede verantwoordelijk voor 'de afbraak van de zorg en sociale zekerheid waar tientallen jaren voor gevochten is', schrijft hij. „Een partij die juist hun stem mers in de kou laat staan met het uitvoeren van een beleid wat in niets meer lijkt op de principes van vroeger. Óp een gegeven mo ment voelde ik een gevoel van schaamte dat die partijnaam op mijn naambordje stond bij de commissievergaderingen in de Goese gemeenteraad en dan moet je een keuze maken." Böseler zegt terug te komen via de Partij voor Goes (PvG), 'die wel vecht voor de genen die het nodig hebben in de huidige maatschappij'. De (lokale) PvG is in 2014 opgericht door Henk Hoogerland na een breuk binnen de PvdA. PvdA-fractievoorzitter Wiert Omta noemt het vertrek van Böseler 'jammer, maar niet onver wacht'. „Voor de zomer heeft hij al zijn twijfels geuit. Die hebben meer PvdA'ers, maar dat moet je dan binnen de partij bediscussië ren. Ik ben ook niet heel gelukkig met het beleid, al ben ik wel ge charmeerd van het feit dat Rutte en Samsom de intentie hebben om de rit uit te zitten." Dat Böseler nu overstapt naar de PvG is wel een verrassing voor Omta. „Hij had gezegd dat niet te zullen 'Je zit er wel namens een partij die zijn principes overboord gooit' doen. Maar het is zijn goed recht." Hoewel Böseler toegeeft dat lan delijk en lokaal beleid niet te ver gelijken zijn, kon hij zich niet lan ger vereenzelvigen met de koers van de PvdA. „Je zit er wel na mens een partij die zijn principes overboord gooit en ik ben me gaan afvragen: wil ik dit nog." Na een aantal gesprekken heeft hij besloten zich toch aan te slui ten bij een andere partij, de Partij voor Goes dus. Almanak Wat kan je verbeelding toch gekke dingen met je doen, dacht de teamlei der van dat Vlissingse accountants kantoor. Hij had net uitvoerig met een collega gesproken over een uienbe- drijf, en wat voor lucht pikte zijn be scheiden reukorgaan op? Jawel, Een heuse uienlucht. Een tijdje leefde de man in de waan dat hij een buitengewone verbeelding had, waarbij zijn zintuigen elkaar wonderlijk aanvulden. Totdat hij tien meter verderop een hongerige collega achter een net in de magnetron opge warmd broodje zag zitten. Een uienbroodje! Grote oefening op Westerschelde De Veiligheidsregio Zee land houdt vanochtend op de Westerschelde een gro te oefening in samenwer king met onder meer Rijkswaterstaat, politie, Kustwacht en de KNRM. Ook Omroep Zeeland is als calamiteitenzender er bij betrokken. Dat gebeurt ter hoogte van de gemeen te Reimerswaal. In totaal doen 450 mensen, onder wie ook figuranten, mee. Met de oefening wordt ge controleerd of de bestrij ding van incidenten goed is geregeld. Bar café De Biet niet bekrooond Café De Biet in Zierikzee grijpt naast de titel 'Mooi ste klassieke bar van Ne derland'. Dat bleek giste ren op de horecabeurs in Rotterdam. De Biet was een van de drie genomi neerden voor de publiek- prijs. Proeverij Hertog Jan in Arcen werd winnaar. Paviljoen Werelds aan het Strand in Ouddorp won de publieksprijs Mooiste Bar. Maar volgens de jury staat de mooiste bar van het land in het Eindhoven- se Blue Collar Hotel. Met slok op in vrachtwagen Twee vrachtwagenchauf feurs, een Belg en een Roe meen, zijn met een flinke slot te veel op in Terneu- zen door de politie in de kraag gegrepen. De Belg bleek dinsdag rond 7.15 uur al bijna drie keer te veel gedronken te hebben dan toegestaan. Hij moest bij een overslagbedrijf aan de Zwedenweg zijn. De Roemeen had het nog bon ter gemaakt. Hij had bijna vier keer te veel op. Hij liep om half elf tegen de lamp. Bekroonde kinderboeken Het jeugdboek De boog schutter van Hirado van Rob Ruggenberg kreeg za terdag de Jeugdprijs in de categorie twaalf jaar en ouder, van de kinderjury van de Thea Beekman- prijs. Het boek kreeg niet, zoals in de PZC van zater dag werd vermeld, de Beckmanprijs van de vak jury. Die ging naar Wilma Geldof voor haar boek Elke dag een druppel gif. In de ca tegorie vijftien jaar en ouder koos de kinderjury Geldof overigens ook. VLISSINGEN. Tot haar 83e reed Lies Bastiaanse nog auto. „Daar na ben ik overgestapt op de scootmobiel", verklaart de 101-ja- rige bewoonster van zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. Breed lachend: „Zal ik je een mopje vertellen? De eerste de beste dag reed ik naar de markt. Bij de eierboer wilde ik stoppen. In plaats daarvan gaf ik gas. Ik heb duizend eieren omver gere den! Die mensen hebben een wérk gehad om dat weer schoon te krijgen... Mijn zoons zeggen al tijd: ma zat ónder de eierstruif, maar dat is helemaal niet waar. En het is me maar één keer over komen. Weet u wat het is? Bij een fiets knijp je in de hendels en dan sta je stil. Met dat ding...", ze wijst richting scootmobiel, „...ga je vooruit!" Aanpassing van de gas/remconstructie is dan ook één van de aanbevelingen die VeiligheidNL deed, na een onder zoek naar ongevallen met scoot mobiels. John Riekwel, coördinator Ac tiviteiten bij Ter Reede, heeft vaak genoeg gezien dat het fout ging met een scootmobiel. „Het is op dit moment redelijk rustig, maar er is een korte periode ge weest dat het regelmatig raak was. Vaak waren dat dan men sen die nog maar net een scoot mobiel hadden en het voertuig nog niet helemaal onder contro le hadden." Meermalen moesten de lift of glazen schuifdeuren het ontgel den als een bestuurder per onge luk versnelde in plaats van rem de. Riekwel: „Vorig jaar was hier op Ter Reede een parcours uitge zet. Heuvel op, heuvel af, achter uit inparkeren, zigzaggen tussen pionnetjes. Ook voor scootmo- bielbestuurders geldt: ze moeten ervaring opdoen en kilometers maken." 'Bij de eierboer wilde ik stoppen. In plaats daarvan gaf ik gas. Ik heb duizend eieren omver gereden!' Bewoner Frits de Kaart (89) zegt het ook: er zijn er heel wat die de deuren van Ter Reede ge ramd hebben. Een scootmobiel- cursus is volgens hem 'absoluut noodzakelijk' om het voertuig te leren beheersen. „Nee, ik heb er MIDDELBURG. In 'Het uur van de wolf op NPO2 is zondagmiddag om 14.00 uur een documentaire te zien over de Middelburgse kun stenaar William Verstraeten. In 'William's IGIRAMARIGI' volgt documentairemaakster Mar- got Schotel hem bij pogingen zijn kunstwerk met het uitzicht vanaf de verdwenen Twin To wers geplaatst te krijgen in het 9/11 Memorial Museum in New York. Ook heeft ze vastgelegd hoe hij als statement tegen de macht van de banken zijn huis in Mid delburg oranje verft. door Luc Oggel GOES. Danny Böseler stopt als steunfractielid van de PvdA in Goes. Dat meldde hij gisteren op zijn weblog. Danny Böseler, ex-PvdA Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG ZIERIKZEE TERNEUZEN ALPHEN AAN DE RIJN 'Leer rijden door Ondine van der Vleuten Lies Bastiaanse Leo Keijzer (78): „Aan de overkant bouwen ze huizen. Dan moet je even een schuin stoepje af. Ik ben altijd blij als ik eraf ben en weer rechtop sta." Wilma Geldof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29