Het gaat vaak fout op de scootmobiel Fietsende kinderen gevaar op weg Zeeland telt steeds meer webshops Detailhandel roept op tot 'consensus-piet' Detailhandel weet niet wat ze aan moet met Zwarte Piet. Winkels hopen op een snel einde aan de discussie. Halters vallen dwars door vloer flatwoning In Geld Goed Werkster hoeft niet duur te zijn Voor Frits de Kaart, en veel ouderen met hem, is een scootmobiel een uitkomst. Maar je moet er wel mee leren rijden en cursussen zijn er niet in Zeeland. Geen wonder dat er ongelukken gebeuren. LEIDSCHENDAM. Winkeliers zijn de heibel over Zwarte Piet hele maal zat. Via Detailhandel Neder land - platform voor 110.000 be drijven - smeken ze om tot een 'consensus-piet' te komen. Direc teur Sander van Golberdinge: „We moeten met z'n allen echt probe ren om het sprookje voor kinde ren zo snel mogelijk in ere te her stellen." Volgens Van Golberdinge verke ren bakkerijen, speelgoedzaken, ca deauwinkels en andere op dit mo ment in een opperste staat van ver warring. Welke piet moeten zij begin ok tober, als het sintseizoen volop los barst, in de etalage, de schappen en op de verpakkingen laten zien? „Moet dat een witte, zwarte of ge kleurde zijn? Wij weten het ook niet meer, want er circuleert van alles." De directeur van Detailhandel Nederland verwijst naar het Sinter klaasjournaal dat vorig jaar Clownspieten introduceerde, naar Nickelodeon dat Zwarte Piet juist afschaft, en naar RTL dat gisteren bekendmaakte de knecht van Sint in ere te houden in de Club van Sinterklaas. Diverse supermarkten, winkels en de scholen veranderen de pieten vanwege de discussie over het uiterlijk. Het wordt vol gens hem zo 'verschrikkelijk inge wikkeld' een 'consequent verhaal te vertellen'. „Niet alleen voor on- 'Moet het een witte, zwarte of gekleurde piet zijn?' dernemers. Ook voor ouders: wat zeggen zij tegen hun kinderen?" Volgens Van Golberdinge is er 'veel gedoe' op de winkelvloer. „Ondernemers willen niets liever dan alle klanten tevreden stellen maar ze merkten vorig jaar dat er allerlei discussies aan de kassa en de balie plaatsvonden. Waar ze ook voor hadden gekozen." Daarnaast komen bedrijven in de knel met de gemeenten en in tochtcomités die hun eigen eisen hebben. „We willen toch geen drie intochten tegelijk?" Detailhandel Nederland zal niet op één bepaald figuur aan dringen. „Wij schikken ons naar wat de meerderheid wil, als de dis cussie maar afgelopen is. Als dat nu niet lukt, dan hopelijk in 2016." VLAARDINGEN. In een flatwo ning in Vlaardingen heeft een man die aan het gewichtheffen was gisteren zijn halters dwars door de vloer zien gaan. Ze kwamen bij de onderbuur vrouw terecht. Niemand raakte gewond. De man heeft zijn hal ters kennelijk iets te hard neer gezet, aldus de omroep RTV Rijnmond. Het ongeluk was aan het einde van de middag in een portiekflat aan de Profes sor Teldersstraat. Volgens de buurvrouw is de gewichthef- fer een 'verward persoon' van wie ze al twintig jaar last heeft. Omdat de bewoners via het gat in vloer en plafond naar elkaar konden kijken, zijn hun woningen onbewoonbaar ver klaard. De twee zijn elders on dergebracht, net als een gezin dat op de eerste etage woont. ZEELAND 5 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 23 september 2015 257e jaargang nr. 224 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Enkele buien ZEELAND 2 &3 foto Lex de Meester Zwarte Piet drijft winkelier tot wanhoop door Eefje Oomen Sander van Golberdinge, detailhandel Nederland 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1