Weer kritiek op 'komedie' Cruijff Ziyech kiest voor Marokko Vijf goals in negen minuten 18 SPORT pharosreizen gratis- Frohe Weihnachten in de Rhön! Mogelijk drie duels Kabasele Onderzoek naar elleboogstoot AZ wacht nog op El Hamdaoui Marco van Basten die de Cruijff-revolutie bij Ajax in zijn VI-co- lumn vandaag 'één grote komedie noemt'. Je moet hem nageven: het is geen uithaal van iemand die snel probeert te scoren nu de club het moeilijk heeft. In 2011 liet Van Basten zich al kritisch en teleurgesteld uit over de hele operatie. „Een fluwe len revolutie, zo noemen ze het. Maar al dertien, veertien maan den is het alleen maar roddel en achterklap. En daar speelt 'het kamp Cruijff een kwalijke rol in", liet Van Basten optekenen. „Teleurstellend om te zien en het verandert ook niet. Niemand is in staat om Johan een halt toe te roe- Van Basten weigerde een bestuursfunctie. Hij zag het politieke gekonkelfoes op een apenrots en had er geen zin in pen. Niemand die dat blijkbaar durft, kan of wil." Destijds was hij zelf net afge haakt voor een bestuursfunctie in het Cruijff-model. Hij zag het po litieke gekonkelfoes op een apen rots en had daar geen zin in. In VI spreekt hij nu als onafhankelijk columnist die helaas constateert dat Ajax een aantal jaar later met het plan-Cruijff a: niet beter is gaan voetballen en b: bestuurlijk n- niet beter is georganiseerd. Maar ondertussen volgen mensen Cruijff nog steeds klakkeloos. Het gaat Van Basten niet om de persoon Cruijff. Hij noemde hem al vaker een leuke vent, aan wie hij veel heeft te danken. Maar Cruijff is ook te radicaal en wordt omringd door slippendragers die in een bepaalde krant iedereen die iets anders denkt dan Johan, li quideren. Van Basten serveerde zichzelf af als hoofdtrainer van Ajax, de club verdiende beter, vond hij. Nu ziet hij Edwin van der Sar, die na een cursusje aan de Cruijff-University bij Ajax een directiefunctie bekleedt. In de Ajax-opleiding ziet hij figuren die zich op de borst kloppen voor wat er onder de vlag van de revo lutie allemaal zou zijn verbeterd. Maar zijn nuchtere analyse: veel jongens in Ajax 1 zijn weggekoch te talenten van andere clubs. Moesten daar nou zoveel mensen voor sneuvelen? De vraag is of de ze column de aanzet wordt tot een soort contrarevolutie. Van Basten was zelf dan geen succes als trainer van Ajax, hij blijft wel de grootste Ajax-voetballer na Cruijff. Maar dat is dus het mooie: Van Basten is het daar zelf niet eens om te doen. Hij zag in 2011 al welke kant het op ging. ENSCHEDE. Hij maakte zijn beslis sing bekend zijn via Instragram. Hakim Ziyech postte gisteravond een Marokkaanse vlag met de tekst er onder dat het definitief is. De 22-jarige aanvoerder van FC Twente heeft daarmee een eind ge maakt aan de onzekerheid van de laatste dagen. Ziyech gaat spelen voor Marokko en gooit daarmee de deur naar het Nederlands elftal dicht. Zijn zaakwaarnemer Musta fa Nakli wil niet zeggen waarom hij tot deze beslissing is gekomen. De keus van Ziyech is een hard gelag voor bondscoach Danny Blind, die afgelopen weken nog belde met de speler om hem te vertellen dat hij nog in beeld is bij Oranje. Blind verdedigde zijn be slissing om Ziyech onlangs niet op te nemen in de selectie met de mededeling dat hij in het begin van het seizoen niet als midden velder, maar als aanvaller bij Twen te had gespeeld. Die uitleg leidde in Enschede tot gefronste wenk brauwen, aangezien hij dit sei zoen in alle wedstrijden een vrije rol als middenvelder had. De keus van Ziyech is opval lend, omdat hij enkele weken gele den nog zei dat hij voor het aller hoogste wilde gaan en dat was in zijn geval Oranje. Blijkbaar heeft het negeren van Blind hem op an dere gedachten gebracht toen de Marokkaanse bondscoach hem be naderde. ilgnuub KT ..^eren 7-olaa^S k&r$-hrrang&(v\e.nf 298 Tüssen de 51ste en 60ste minuut veranderde alles wat de Pool aan raakte in goud. Lewandowski kwam bij een 0-1 achterstand het veld in en was bij zijn eerste kans meteen succesvol. Nog geen mi nuut later pegelde hij de 2-1 bin nen om vervolgens na een een tweetje met de paal voor de snel ste Bundesliga-hattrick ooit - 3 minuten en 18 seconden - te zor gen. Dat record stond sinds 1991 op naam van cultspits Michael Tönnies, die namens MSV Duis- burg binnen zes minuten drie keer scoorde tegen Karslruher SC (6-2). Ook Tönnies maakte in dat duel overigens vijf goals. Lewandowski werd de eerste invaller in de Bundesliga die vijf keer scoorde, want op aangeven van eerst Costa en daarna Götze breidde hij zijn productie verder uit. Daarmee werd hij de eerste speler sinds Tönnies met vijf goals in één duel en de eerste in valler met meer dan drie doel punten. Alleen het record van Dieter Müller, namens FC Köln in 1977 goed voor zes goals tegen Werder Bremen, bleef buiten be reik. Lewandowski was er overi gens dichtbij, maar bij zijn mak kelijkste kans vond hij doelman Benaglio op zijn weg. Wolfsburg, met Bas Dost in de basis, mocht bij rust nog hopen op een historische overwinning in München na een geweldige knal van Daniel Caligiuri: 0-1. Maar net als de uithaal van Jos hua Guilavogui, die vanaf 50 me ter de paal raakte, was dat slechts een voetnootje op een avond waarin Lewandowski iedereen in zijn schaduw liet staan. De aanklager betaald voetbal heeft een schikkingsvoorstel ge daan van drie wedstrijden schor sing plus één voorwaardelijk aan Nathan Kabasele van De Graaf schap. De Belgische aanvaller werd maandag op basis van tv-beelden aangeklaagd, wegens het maken van een slaande bewe ging richting tegenstander Ke vin Diks, zondag in de verloren wedstrijd tegen Vitesse (3-0). Richmond Boakye van Roda JC wordt mogelijk gestraft voor een vermeende elleboogstoot die hij zondag uitdeelde in de eredivisie wedstrijd tegen Feyenoord (1-1). De aanklager is een onderzoek gestart naar de actie van de Gha- nese aanvaller die niet door scheidsrechter Pol van Boekei werd bestraft. Beide clubs en de arbitrage zijn om een reactie ge vraagd. AZ-trainer John van den Brom hoopt binnen een week duide lijkheid te krijgen van Mounir El Hamdaoui over een terugkeer bij AZ. De transfervrije spits traint sinds een week mee met AZ, maar zou de voorkeur geven aan een buitenlandse club. Van den Brom staat open voor zijn terug keer. „Mijn insteek is niet om hier bij AZ te blijven", laat de speler zelf echter weten. ANALYSE door Maarten Wijffels Marco van Basten (r) levert in zijn column in VI flinke kritiek op het 'kamp' Johan Cruijff. foto's Pro Shots Al AUTOVAKANTIES VAN ANWB Laat u met Kerst in de watten leggen! Het Rhön-gebied is een Unesco-natuurgebied op slechts 400 km van de Nederlandse grens, 's Winters heb je in dit uitgestrek te gebied het gevoel dat je door een kerstkaart loopt. Pharos Reizen van ANWB heeft hier een heerlijk kerstarrangement voor u samengesteld, met vele extra's! Het Rhön Park Hotel ligt op de grens van Thüringen, Beieren en Hessen. Er is een zwemparadijs, speelparadijs Rudis Abenteurland en een uitgebreid wellnesscen- trum. U verblijft in een studio of appartement, beide met o.a. tv, kitchenette en eethoek. Er is een balkon met zitje. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/wegener of via 021 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 98178. euro per persoon zoekcode 98178 Inbegrepen 6x overnachting met ontbijtbuffet 6x driegangendiner of dinerbuffet entree zwembad "Rother Lagune" 20/12: kerstcocktail en quiz 21/12: bezoek Fulda en kerstmarkt, met begeleide stadswandeling 22/12: bezoek schaapherder, met kerststal, braadworst en livemuziek 23/12: rodelen, bingo en tovershow 24/12: wandeling naar de 'Silbersee', fakkelwandeling 25/12: winterwandeling met gids, sprookjesuur, kerstdansen met live muziek Prijzen 20/12-26/12 7 dagen Prijzen in p.p. *Kinderkorting geldt bij 2 volbetalen- den op de kamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). door Wietse Dijkstra MÜNCHEN. Robert Lewandowski verpletterde gisteravond bijna alle Bundesligarecords met een histori sche invalbeurt. De spits van Bayern München scoorde vijf keer binnen negen minuten en besliste daarmee in zijn eentje de topper tegen VfL Wolfsburg: 5-1. Lewandowski brak in de negen minuten ook veel records, foto AFP VOETBAL VOETBAL VOETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17