DE LIÈGE OCX) Volleybalsters: vlammen op THEATRE Blessure aan de bips houdt Dumoulin niet tegen 16 CP Japan staat dit weekeinde ook in teken van Jules Bianchi Zaak om logo Spelen geschrapt TOKYO 2020 Als de Formule 1 dit weekend neerstrijkt op het Japanse circuit van Suzuka, gaan de gedachten van velen terug naar de race van een jaar geleden. De Franse cou reur Jules Bianchi botste in die race op een takelwagen die bezig was de gecrashte bolide van Adrian Sutil weg te slepen. Bian chi lag maandenlang in coma en overleed op 17 juli in Nice aan zijn verwondingen. „Zulke momenten herinneren ons eraan dat de Formule 1 niet zonder gevaar is", zei Adrian Su til, die de crash van dichtbij mee maakte. „Het lijkt soms alsof de Formule 1 veilig is, maar wie met 300 kilometer per uur over een circuit scheurt, neemt altijd een risico." Sutil heeft ondanks de ervaring met Bianchi nooit ge dacht aan stoppen. „Toen ik be sloot om coureur te worden, was ik me bewust van de risico's", stelt de 32-jarige Duitser die des tijds voor Sauber reed en dit jaar reserverijder is bij Williams. „Dat hoort bij het leven en deze sport." Circuitwandelaar mogelijk de cel in De man die zondag tijdens de GP Formule 1 ineens over het cir cuit van Singapore liep, kan ge straft worden met een gevange nisstraf van zes maanden. De 27-jarige Brit is aangeklaagd door een rechtbank voor het in gevaar brengen van de coureurs. De ra ce werd korte tijd geneutrali seerd toen de wandelaar was ont dekt. Zijn ommetje duurde niet lang, want kort nadat hij het cir cuit had betreden, verliet hij de baan weer en kon de race verder. Gouden formatie op jacht naar titel De Nederlandse springruiters gaan in Barcelona vanaf donder dag met hun 'gouden' formatie op jacht naar titelprolongatie in de finale van de Nations Cup. Bondscoach Rob Ehrens kiest voor hetzelfde viertal dat vorig jaar het goud pakte: Jeroen Dub beldam, Gerco Schroder, Maikel van der Vleuten en Jur Vrieling. Deze ruiters veroverden vorige maand in Aken ook de Europese titel. Nederlands kampioen Leo pold van Asten is reserve. De Bakker in eerste ronde onderuit Thiemo de Bakker heeft zijn goe de optreden met het Nederland se Davis Cupteam tegen Zwitser land geen goed vervolg kunnen geven. Hij werd gisteren al in de eerste ronde van het challenger- toernooi in het Slowaakse Trna- va uitgeschakeld door Gerald Melzer. De Oostenrijker won in drie sets: 6-3 6-7 (4) 6-3. Robin Haase plaatste zich wel voor de tweede ronde. Hij versloeg de Italiaan Riccardo Bellotti na een tiebreak in de derde set. Visser moet geduld hebben op WK Het debuut van rugbyer Tim Visser op het wereldkampioen schap in Engeland laat nog even op zich wachten. De Nederlan der is niet opgenomen in de se lectie van Schotland voor de eer ste groepswedstrijd tegen Japan. Visser zal het duel vandaag met Japan in Kingsholm (Glouces ter) vanaf de tribune moeten be kijken. Schotland speelt op de wereldtitelstrijd in poule B ook nog tegen de Verenigde Staten en Samoa. Het EK is voor Oranje het voor naamste toernooi van deze zo mer. Over het programma is Gui detti goed te spreken, Nederland maakte vorige week nog kennis met olympisch kampioen Brazi lië tijdens een reeks oefenwed strijden. „De EK-medaille is het doel. En goud winnen, dat wil ie dereen", zegt de flamboyante Ita liaanse coach, die de laatste jaren succesvol was met Duitsland. HET TEAM Guidetti heeft een selectie van vijftien speelsters, die allen uitko men in buitenlandse competi ties. Oranje bezit op het oog een ideale mix van talenten (Celeste Plak en Yvon Beliën) en routine. Manon Nummerdor (31) begint aan haar zevende EK. Voor het toernooi moet nog een speelster afVallen en dat vindt Guidetti al Oranj'e speelt in de groep de wedstrij'den in Apeldoorn. Omnisport is voor de drie duels nagenoeg uitverkocht. moeilijk genoeg. „De meiden die er bij zijn verdienen het allemaal om het EK te spelen." Oranje speelt de groepswedstrij den in Omnisport in Apeldoorn, dat voor de drie speeldagen nage noeg is uitverkocht met meer dan 5000 toeschouwers. „Het is een voordeel om voor eigen pu bliek te spelen", zegt aanvoerster Maret Balkestein. Na de openings wedstrijd tegen EK-debutant Slo venië (zaterdag) volgen duels met Polen (zondag) en Italië (maandag). „We hebben de kracht om die teams te verslaan", stelt Guidetti. De poulewinnaars gaan direct naar de kwartfinale, volgende week donderdag in Rot- Sport AUTOSPORT LAUSANNE. De rechtszaak om het omstreden logo voor de Olympische Spelen van 2020 in Tokio is van de baan. Het logo vertoonde veel gelij kenissen met het logo van het Theater van Luik. Onder druk van de dreigende rechtszaak schrapte de organisatie het omstreden logo be gin deze maand al. Het Belgische theater trekt de zaak daarom terug. AUTOSPORT PAARDENSPORT TENNIS RUGBY door Herman Nijman APELDOORN. Voor minder dan een medaille doen de meiden van bondscoach Giovanni Guidetti het niet. De volleybalsters van Oranje willen vlammen tijdens het EK in eigen land, dat zaterdag begint. HET DOEL HET PROGRAMMA Tom Dumoulin heeft last van een blessure aan zijn zitvlak, foto Cor Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15