I Heel veel vragen voor boswachter a m. Angela Merkel eist dat de onderste steen bovenkomt NIEUWS 13 Feyenoord wil nieuw stadion Minister is getalm zat Gevolgen van geknoei: dreigende megaboetes, kelderende aandelen, enorme imagoschade. Zwitserse Alpen met bus en trein Inclusief treinreizen.' Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Feyenoord snakt naar een nieuw stadion. Volgens pre sident-commissaris Gerard Hoetmer van de Rotter damse voetbalclub is het 'de laatste kans' op de bouw van een kersverse voetbal tempel, of het op knappen van de huidige Kuip. „Als het nu niet lukt, dan lukt het een hele poos niet meer," zegt hij. In de Maasstad wordt al acht jaar gezocht naar de mogelijk heid om Feyenoord een nieuw onderkomen te be zorgen. Verkeersminister Melanie Schultz Van Haegen is het getalm van de gemeente Rotterdam rond aanpas sing van het tracé voor de verbindingsweg tussen de A13 en A16 beu. Morgen start ze de procedure voor de aanleg van de weg. Daar naast veegt ze door haar toegezegde 15 miljoen euro voor aanpassingen van ta fel. De minister wil geen vertraging meer bij de aan leg van de weg. Rotterdam en Lansingerland zijn het niet eens met de plannen. Mensen BERLIJN. Duitse commentatoren zijn het eens: een grotere pr-ramp dan die Volkswagen en de Duitse industrie nu treft is nauwelijks denkbaar. 'De mythe van een we reldonderneming ligt aan stuk ken,' schrijft Spiegel Online over de beurs- en imagokrach van de grootste autobouwer ter wereld. De omvang van de VW-fraude met emissiewaarden van dieselau to's in de Verenigde Staten neemt dagelijks toe. Het bedrijf meldde gisteren dat tenminste 11 miljoen auto's zijn verkocht met de fraude- software. Die manipuleert de uit stoot van gevaarlijke stikstofoxi den als de wagen wordt getest, wat ook het motorvermogen ver laagt. Volgens de Berlijnse Tagesspie- gel zijn de dagen van bestuursvoor zitter Martin Winterkorn (68) ge- teld. Winterkorn, die gisteren in een videoboodschap excuses aan bood en opheldering beloofde, zou worden opgevolgd door de huidige Porsche-chef Matthias Müller (62). De VW-chef zei niets over een mogelijk vertrek. 'Schandaal is te zwak uitge drukt, gezien wat dit voor de gehe le Duitse autoindustrie betekent,' schrijft Der Tagesspiegel Het be- drijfsbedrog van VW zou het ver trouwen in heel Standort Deutschland - het verzamelde Duitse bedrijfsleven - dat mondi aal berust op degelijkheid en be trouwbaarheid - onderuit halen. In de VS loopt inmiddels een strafrechtelijk onderzoek. De eer ste schadeclaims zijn al ingediend door eigenaars van een Volkswa gen. Duitsland, Frankrijk, Italië en Zuid-Korea willen eveneens on derzoeken of VW in hun land heeft gefraudeerd. Het schandaal heeft ook de politiek bereikt. Bondskanselier Angela Merkel eis te gisteren dat de onderste steen boven komt. De financiële schade is immens. VW kondigde aan 6,5 miljard euro opzij te zetten voor eventuele boetes en schadevergoe dingen. Dat is meer dan de winst van VW in de eerste helft van dit jaar (5,6 miljard euro). In de VS kan de boete echter oplopen tot r6 miljard euro. Verder verloor het bedrijf de af gelopen dagen tientallen miljar den aan beurswaarde. Gisteren ging het aandeel Volkswagen, dat eerder meer dan 20 procent zakte, opnieuw fors onderuit. Aandeel houders zien het dividend in ge vaar komen. De schade blijft niet tot Volks wagen beperkt. Duitse autobou wers vormen het hart van Duits- lands succesvolle, op export ge richte industrie. Ook Daimler (Mercedes) en BMW lijden onder het schandaal. Zij zagen hun aan delen flink minder waard worden. In de VS staan Duitse autobou wers inmiddels in een kwade reuk. 'Made in Germany' - altijd een keurmerk voor kwaliteit - dreigt nu associaties op te roepen met fraude. Politici vrezen dat die imagoschade een blijvende tik aan de Duitse autosector kan uitdelen. Hoeveel stekels heeft een stekelbaars? En slijten de tanden van een be ver eigenlijk? Met dit soort vragen werd boswachter Ar jan Postma gisteren bekogeld in Cinemec in Leidsche Rijn in Utrecht, waar ruim driehonderd kinderen uit groep 7 en 8 tips kre gen om journalist te worden. De schoolkrant wordt met uit sterven bedreigd. En dus bedacht de Persgroep, uitgever van onder meer deze krant, Project School krant. Leraren konden hun klas opgeven voor het minicollege van Postma, die de kinderen tijdens zijn college tips geeft voor verha len over de natuur rond de school. „Eendenkuikens in sloot bij school bruut vermoord, dat is toch nieuws?", zegt de populaire tv-boswachter, die vervolgens uit legt dat eendenmoeders niet goed kunnen tellen. „Alle kinderen heb ben een telefoon met een camera, jullie kunnen écht journalistje spe len. Of strooi eens een laag zand op het schoolplein, die je glad strijkt voordat je naar huis gaat. Dan kun je de volgende ochtend aan de pootafdrukken zien wie er allemaal rond de school scharrelt 's nachts." Hoofdredacteur Christi- aan Ruesink van het AD, ook aan wezig in Cinemec, noemt het doodzonde dat er nauwelijks nog schoolkranten bestaan. „Het zal ongetwijfeld te maken hebben met een gebrek aan tijd op school, maar het zou zo leuk zijn als er toch weer scholen zijn die de schoolkrant oppikken. Je leert er door na te denken over wat er om je heen gebeurt, je gebruikt je crea tiviteit, het stimuleert de fantasie en je leert schrijven." Ook Rues ink werd ondervraagd door de kin deren van basisschool Pantarijn uit De Meern. „Goeie vragen Leraren konden hun klas opgeven voor het college van Postma, die tips geeft voor verhalen over de natuur hoor. Ik heb er tegen één gezegd dat ze maar eens moet bellen als ze groot is." Dat was Aimée (11 jaar) uit De Meern. Ze wil graag journalist worden later of archi tect. „De boswachter vertelde over mieren, en dat ze altijd hun neus achterna lopen. Hij heeft een truc je uitgelegd, hoe je een mieren- spoor om kunt leiden. Dat ga ik een keer doen. Hopelijk voor de schoolkrant." „Communicatie is zo gemakkelijk tegenwoordig", zegt haar juf Sanne Kuyt. „Dit is een mooie impuls, wellicht dat we in de toekomst ook weer zo iets gaan doen." 50.000 NU VANAF effeweg.nl WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2015 ROTERDAM ROTTERDAM LYON Le Pen voor de rechter Marine le Pen moet zich op 20 oktober voor de rechter verantwoorden voor een uit spraak die ze vijfjaar gele den deed. Tijdens een bijeen komst in Lyon vergeleek ze destijds moslims die op straat bidden, met de bezet ting van het land door de na zi's. Het Openbaar Ministe rie vindt dat ze daarmee heeft aangespoord tot discri minatie van gelovigen. LONDEN Aanslag Prins Charles Een 37-jarige man is gisteren door een rechtbank schuldig bevonden aan het voorberei den van een aanslag op de Britse troonopvolger prins Charles. Het doel was prins Harry op de troon te breng en. De motivatie was dat een roodharige koning moest komen. De man is zelf roodharig en vond dat mensen met die haarkleur worden benadeeld. Crash VW verbijstert door Wierd Duk en Peet Vogels De uitstoot van een VW Golf wordt gemeten. De autofabrikant zit in zwaar weer door gesjoemel met emissiewaarden in de VS. foto Patrick Pleul/EPA door Laura Romanillos Hoe word je journalist bij je eigen schoolkrant? Driehonderd kinderen uit groep 7 en 8 kregen gisteren les van een boswachter en een hoofdredacteur. Want e school krant wordt met uitsterven be dreigd. effeweg.nl Jaarlijks meer dan 8 DAAGSE BUSREIS tevreden vakantiegangers! Vertrek 2015: 30 okt, 6,13 nov Vertrek 2016: 8, 22 jan, 6,13, 20, 26 feb, 4,12,18, 25 mrt, 18,15, 23 apr Ga mee naar de hoogste toppen van Europa! Geniet van fantastische uitzichten, indrukwekkende treinritten en gezellige steden in het Zwitserse Alpenlandschap! Een reis die u niet snel zult vergeten! INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet en diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express incl. lunchpakket Treintje van Tasch naarZermattv.v. Treinrit Mont Blanc Express Begeleiding door uw chauffeur reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar HOTEL GOOD NIGHT INN 3* U verblijft in hotel Good Night Inn in Brig. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en p.p. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12