Vliedberg Rilland nadert voltooiing 'Wateroverlast door bouw Suzannapolder' Zeeuwse Gronden wil ook bouwen in Yerseke 2 'êt 6 BEVELANDEN en THOLEN Drie kapsalons in race voor Award Zoeken naar kruiden bij foodwalk Een jaar geleden werd de eerste paal geslagen van het nieuw bouwproject aan de Vliedberg straat, ter vervanging van het ver derop gelegen 'Huize de Vlied berg' en gedateerde seniorenwo ningen rond de Inkeloortstraat. Het gebouw begint al aardig vol te raken. In augustus konden de eerste van de twintig apparte menten van R&B Wonen op de eerste en tweede etage worden betrokken. In september gingen twee woongroepen van Ter Weel met vooral dementerende oude ren op de begane grond van start. De bewoners van de derde groep komen begin oktober, zegt manager André Lokerse. „In to taal wonen er dan 18 mensen." Voor Rillanders die niet meer thuis konden wonen, was het lange tijd niet mogelijk om in hun eigen dorp te worden ver zorgd. Een deel van hen kwam daarom terecht bij Ter Weel in Krabbendijke. Doordat twaalf mensen naar Rilland verhuis den, kon in Krabbendijke weer ruimte worden gemaakt voor de tweede fase van een ingrijpende verbouwing. Daarbij maken klei ne kamertjes plaats voor ruimere kamers in een huiselijke sfeer. „De verbouwing voor de tweede fase is vorige week begonnen en moet 11 december klaar zijn. Be gin maart vindt de inhuizing plaats", vertelt Lokerse. In Rilland wordt nu nog al leen gewerkt aan het 'sociaal res taurant' dat de Vliedberg met het naastgelegen woongebouw Oostkilhoek verbindt. Daar opent 2 november de eerste 'Bieb in de buurt' van Reimerswaal. In verband daarmee sluit de huidi ge bibliotheek al op 1 oktober. De Vliedberg wordt 6 novem ber feestelijk geopend. 'Door de verhuizing naar Rilland, konden we in Krabbendijke verder met renoveren' SINT-ANNALAND. Bewoners van de Suzannaweg in Sint-Anna- land zijn niet gerust op de afwa tering in hun straat. Tijdens de hoosbuien van enkele weken ge leden kwam bij sommige huizen het regenwater binnen. „En dat kan nog wel eens er ger worden als er in de Suzanna- polder huizen worden gebouwd, vijftig tot zeventig centimeter ho ger dan de bestaande bebouwing aan de Suzannaweg", stelt SP-raadslid Theo Korevaar in vra gen aan burgemeester en wethou ders. Volgens Korevaar laat de afwa tering aan de Suzannaweg al te wensen over, maar dat kan vol gens hem alleen maar erger wor den als de Suzannapolder wordt volgebouwd. Door verstening van de polder vindt het hemelwater ongetwij feld nog slechter zijn weg en de sloten die het overtollige water moeten afvoeren zijn bovendien al slecht onderhouden, merkt hij op. „De bewoners van de Suzanna weg zijn ongerust en bang dat de boel opnieuw onderloopt", weet Korevaar. Hij suggereert dat de gemeen te beter eerst de waterproblema- tiek had opgelost, voordat met de nieuwbouw bij de haven was be gonnen. YERSEKE. Op Bosburg in Yerseke komen zestien woningen van Stichting Zeeuwse Gronden voor mensen met een psychiatrische aandoening. R&B Wonen wil op het terrein tegelijk een woonge bouw voor jongeren realiseren. De Zeeuws-Vlaamse zorgorga nisatie bouwde eerder in Ovezan- de met R&B Wonen een dergelij ke voorziening. De plannen voor Yerseke passen volgens directeur Jan van Blarikom binnen het doel van de organisatie om in el ke gemeente een voorziening te bouwen. „We willen dat ieder een in de buurt van zijn of haar familie kan wonen." De doel groep woont nu nog veelal bij Emergis of noodgedwongen in een instelling buiten Zeeland. De plannen worden morgena vond om 19.30 uur toegelicht op een openbare informatieavond in De Haven. Vertegenwoordigers van R&B, Zeeuwse Gronden en de gemeente geven presentaties en beantwoorden vragen. In de regio Bewonersavond over jeugdhulpverlening In het wijkgebouw aan de Evert- senstraat in Goes West start van avond om 19.30 uur een bewoners avond. Centraal staat het thema zorg en jeugdhulpverlening. De Wethouders Van der Reest en Als- sema zijn aanwezig om te horen wat inwoners vinden van de ver anderingen op het gebied van werk, inkomen en zorg sinds het begin van dit jaar. De avond is op gezet door de werkgroep Bewo nersbelangen Goes West en de Gemeente Goes. Aanmelden via bewonersbelangengoeswest@outl ook.com of via 06-20570097. Informatieavond over pubers in De Vroone De gemeente Kapelle houdt van avond, in samenwerking met GGD Zeeland en Indigo Preven tie, een informatiebijeenkomst met als titel 'Help, mijn kind wordt puber'. De avond is be doeld voor ouders van kinderen uit de groepen 7 en 8 van het ba sisonderwijs en de brugklas. Des kundigen geven tips en leggen uit wat de veranderingen zijn bij kin deren die in de pubertijd belan den. De avond begint om 19.30 uur in De Vroone. Trouwevent tijdens Fashion Week Goes Linda de Keijzer en Bianca Noomen van Trouw Ik Jou hou den donderdag een trouwbeurs bij Brasserie d'Anvers aan de Mag- dalenastraat 7 in Goes. Diverse be drijven zijn donderdagavond tus sen 19.00 en 21.00 uur aanwezig om toekomstige bruidsparen te voorzien van allerlei informatie, bijvoorbeeld over sieraden, visa- gie en fotografie. Om 19.30 en 20.30 uur zijn er modeshows. Mijn dorp, mijn stad Kapsalons Hot Haar en Funky Hair in Goes en Kapsalon Dream in Middelburg zijn in de race voor de Kapsalon Award 2015. In totaal zijn uit 1500 aanmeldingen vijftig bedrijven genomineerd voor de provincietitels. Die win naars worden door het publiek ge kozen. Er worden daarnaast door een ju ry prijzen toegekend in verschil lende categorieën. Op 12 oktober worden de win naars bekendgemaakt in Apel doorn. Eén van de provinciewin naars mag zich een jaar lang de beste kapsalon van Nederland noemen. Visserijweg 1, 14.00 uur - Zeehon- dentocht Grote markt, over dag - Weekmarkt; Grote Kerk, 10.00 uur - Mode exposi tie 'De Cirkel is rond'; Studio Blique, Klokstraat 9, 11.00-15.30 uur - Modeshow; CZ kantoor, Wulfaert- straat 25, 9.30-17.00 uur - Hoortestdag Tonen Audiologi- sche Techniek; Erasmuspark, over dag - Foto-exposi tie Wil Tilroe-Ot- te; Ostrea Lyceum, Fruitlaan 3,19.30 uur - Kennisma kingsavond Cursus Franse literatuur Hoefbladstraat 1, 13.30 - 14.30 uur - Activiteiten in be- weegtuin (inloop training met bege leiding, tevens is er een fysiothera peut aanwezig) Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; De Vroone, 9.00-11.30 uur - Beurs voor kinder kleding en tweede hands speelgoed verzorgt door speel-o-theek De Schatkist; Parkeer terrein naast ge meentehuis, 15.30-17.30 uur - Fietsevenement; De Vroone, 19.30 uur - Informatie avond over emotio nele achtbaan van pubers Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband De Haven, 14.00 uur - ANBO mid dag met presenta tie over Alzheimer door dhr. Boon; Kerk Vrije-Evange- lische Gemeente, Kaaistraat 20, 20.00-22.00 uur - Studieavond over (geloofsopvoe ding door orthope dagoog Bert Reinds door Joeri Wisse RILLAND. Over een paar weken verhuizen de laatste ouderen naar 'De Bathsen Toren' in Rilland. En over zes weken opent de eerste 'Bieb in de Buurt' van Reimers- waal de deuren. Kortom: De Vlied berg nadert haar voltooiing. André Lokerse, Ter Weel door Mare Molenaars door Joeri Wisse GOES Bij CBK Zeeland in Middelburg vindt morgen van 17.00-19.00 uur de tweede Architecten tafel van dit jaar plaats. De Dean van de Delta Academy, Willem den Ouden, vertelt deze avond over kunnen blijven leven in deltagebieden. KAPELLE GOES KAPELLE Fietsevenement Een fietsbandenwork shop, estafette en een wedstrijd wie het lang zaamst naar de finish kan fietsen. Deze en andere activiteiten vin den vanmiddag plaats op het parkeerterrein naast het gemeente huis in Kapelle. Organi satoren Dagarrange menten en Cycle Fun Productions hebben het fietsevenement op gezet. De middag duurt van 15.30 tot 17.30 uur en deelna me is gratis. Inschrij ven kan via de website www.jongkapelle.nl. Vol is vol. Vergeet niet je fiets mee te nemen. GOES Meer informatie via 0113-333145. KAPELLE Kinderkleding en speelgoed In De Vroone in Kapel le is vandaag van 9.00 tot 11.30 uur een beurs met kinderkle ding en tweedehands speelgoed. De beurs is een initiatief van speel-o-theek De Schatkist. De organisa tie is op zoek naar vrij willigers die eens in de drie weken willen hel pen met de uitleen in de speel-o-theek. Meer informatie op www.speelotheekde- schatkist.nl of via de Facebookpagina. GOES Tentoonstelling in Grote Kerk Fotograaf Edith van Dijk en visagiste/ hairstyliste Esther Sie- bers exposeren tot en met 26 september hun fotowerk in de Grote Kerk in Goes in het kader van Goes Modestad. Het thema is 'de cirkel is rond'. ANNA JACOBAPOLDER. Stichting Landschaps Beheer Zeeland (SLZ) houdt woensdag van 14.00-16.30 uur een foodwalk met vertrek- en eind punt Restaurant 't Veerhuis in Anna Jacobapolder. Tijdens de wandeling zoeken de deelnemers - op basis van een recept - naar eetbare (on)krui- den en gewassen die langs de route groeien en bloeien. Aan het einde van de tocht maken de deelnemers gezamenlijk een gerecht van de zelf verzamelde ingrediënten. Aanmelden kan via 0113-230936. Deelname kost 7,50 euro. tips? mail naar redactie@pzc.nl COLIJNSPLAAT GOES HEINKENSZAND KAPELLE WAARDE YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67