Familie klaagt over huisarts na zelfmoord van zieke Milou Pleidooi voor snel en goedkoper f w 160 miljoen is eën koopje voor twee Rembrandts Terug op de troon ED Het Binnenhof gaat vanaf 2020 5,5 jaar dicht voor een grondige verbouwing. Werknemers worden elders gehuisvest. 16 Slim(mer) oud worden Lvl UEIDeStem Tubantia DEN HAAG. Minister Stef Blok van Wonen en Rijksdienst gaat de mi nisterraad vrijdag voorstellen er voor te kiezen het Binnenhof in 5,5 jaar grondig te verbouwen. Daarmee verdwijnt de optie van een gefaseerde renovatie die der tien jaar gaat duren van tafel. De ze zou 125 miljoen euro duurder uitvallen. Dat meldden ingewij den aan deze krant. In de plannen verhuist de Tweede Kamer naar het ministerie van Buitenlandse Zaken bij het Centraal Station Na de zomer hebben de drie meest betrokken ministeries twee maal gesproken over het rapport van Liesbeth Spies over de renova tie van het Binnenhof. Alle advie zen wijzen erop dat een sluiting van zes jaar de beste, snelste en goedkoopste oplossing is. Minister Blok, premier Rutte en minister Dijsselbloem van Financiën ne men het advies van oud-minister Spies over. Het kabinetsbesluit ligt zeer ge voelig in de Eerste en Tweede Ka mer. Veel parlementariërs zijn te genstander van een totale verhui zing van het Binnenhof. In de plannen verhuist de Twee de Kamer naar het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat bij het Centraal Station ligt. Dat wordt voor een kleine 40 miljoen euro verbouwd om het geschikt te ma ken als voorlopig huis van de de mocratie. Het ministerie van Alge mene Zaken van premier Rutte verhuist naar het gebouw van de Hoge Raad aan het Lange Voor hout. Ook de Eerste Kamer en de Raad van State trekken daarin. Als het aan de Eerste en Twee de Kamer ligt wordt de beoogde 'governance' die het project moet gaan leiden, ex-minister en oud-burgemeester Wim Deetman (CDA) van Den Haag. In kabinets kringen wordt getwijfeld over Deetman (70) als kandidaat. Zijn leeftijd is een van de bezwaren. Blok kan pas een opvolger van Spies aanwijzen als de Tweede Ka mer dit najaar instemt met de kor te verbouwing. Vanaf morgen wor den alle stukken die betrekking hebben op de verbouwing voor Kamerleden op de griffie ter inza ge gelegd. Zes jaar sluiting om het parle mentaire complex te verbouwen kost 500 tot 600 miljoen. Een gefa seerde verbouwing duurt zeker 13 jaar en is dan 125 miljoen duurder. Het geeft ook veel complicaties en overlast voor die gedeelten van Een gefaseerde verbouwing neemt zeker dertien jaar in beslag en is dan 125 miljoen euro duurder het Binnenhof die wel aan het werk blijven. Deskundigen zijn van mening dat het beter is de boel in een keer te verbouwen. Er is nog een reden om het he le Binnenhof te verhuizen. Techni ci hebben namelijk vaak geen idee wat het gevolg is als er ergens een draad wordt doorgeknipt. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Unieke 4-daagse busreis - 70 jaar bevrijding in Berlijn! de Gelderlander PZC IT" Glashandel MELIESTE www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 In Hart Ziel Vijftien jaar geleden opende de Zeeuwse regisseur Erik de Bruyn met Wilde Mossels het Nederlands Film Festival. Morgen doet hij dat weer met J. Kessels, zijn nieuwste werk. Wordt dit óók een cultfilm? 'Wilde Mossels heeft de tijd doorstaan en inspireert nog steeds' ZEELAND 3 Mark Rutte moei zijn Torentje uit door Jan Hoedeman www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 22 september 2015 257e jaargang nr. 223 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Bewolkt en buien PAGINA 4 Tijdens dit themajaar zijn er vele herdenkingen en feestelijkheden. Berlijn is historisch gezien onlosmakelijk verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Vier met ons 70 jaar vrijheid in Berlijn! Vertrekdata: 30 oktober, 6 november, 13 november, 27 november f Al m I PB TWEWTSCHE COURANT de Stentor BRABANTS DAGBLAD GOES www.meliesteglas.nl Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Uïl 7 11688 5 5 5 5 30 ZEELAND 8 &9 Erik de Bruyn, regisseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1