Nieuwe start in Waarder NIEUWS 9 VENLO OIRSCHOT CAPELLE A/D IJSSEL „Waar vind ik nu een woning voor 205 eu ro per maand?"vraagt Yves Koot (21) zich hardop af. Hij woont sinds mei antikraak in een van de 31 gedateerde seniorenhuis jes in het complex Kerverland, midden in Waarder. „Ik woon hier juist zo lekker en het zou balen zijn als ik weg moest voor vluchtelingen. Hoewel ik begrijp dat zij ook ergens moeten wonen." Dorpsoverleg Waarder is wel van tevoren geïnformeerd en gepolst door de wethou der. Maar toen ging het om vijftien wonin gen en niet om alle 32. „Ieder moet zijn steentje bijdragen", zegt bestuurslid Joke Pater van het Dorpsoverleg. „Maar hoe, wie en hoelang, dat willen we graag nog horen. Er zijn hier vaker vluchtelingen ge komen terwijl er weinig voorzieningen zijn. Er rijdt geen bus. Stel dat ze naar een cursus in Woerden moeten, hoe komen ze daar dan?" Joke Pater is directeur van School met den Bijbel Prins Willem Alexander, die vlak naast Kerverland in een gloednieuw gebouw zit. „Ik verwacht niet dat we veel extra leerlingen zullen krij gen. Voor gezinnen zijn die bejaardenwo ningen veel te klein." Bewoners van de eengezinswoningen die uitkijken op Kerverland reageren positief. „We wilden sowieso wat doen voor vluch telingen. Ze zijn van harte welkom", zegt Sanneke Oskam (30), moeder van een jong gezin en werkzaam als buitendienst-mede werker in de zorg. Haar eengezinswoning staat al weer een tijdje te koop. „Dat zal waarschijnlijk nu nog langer gaan duren. Waarder is een goed dorp om te integre ren: er zijn genoeg bewoners die iets wil len doen uit christelijke naastenliefde." Richard van Esch (44) laat zijn twee teckels uit. „Die mensen zijn alles kwijt, net als de Nederlanders vlak na de Tweede Wereldoorlog. Ik denk dat deze vluchtelin gen in Waarder een hele goede start kun nen maken." Ali Ensink (66) woont tegen over Kerverland en is minder positief „Het is heel slecht dat wij niet geïnformeerd worden. Ik denk dat het complex in no ti me een rotzooi wordt. En hebben ze gecon troleerd om wie het gaat? Wie weet zijn er terroristen onder, die door ons dorpje gaan lopen. Het is hier heel inbraakgevoelig." VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2015 Na 15 jaar ging het azc in Venlo in juli dit jaar dicht. Maar de bouwvakkers kunnen weer aan de slag: begin deze maand werd be sloten dat het centrum weer opengaat. "We zetten onze geloofwaardigheid naar de buurt op het spel. Maar wij kunnen onze ogen en oren niet sluiten voor de mens onwaardige beelden zegt wethouder Testroote. Drenthe*£,)ur^ Tijdelijke opvang van vier honderd vluchtelingen in de Zeelandhallen. De komst van voornamelijk mensen uit Syrië en Eritrea roept weinig emoties op, maar wel veel vragen. Het Rode Kruis opent in Goes de eerste Welkom Winkel. Hier kunnen Zeeu wen lange broeken, winter jassen en dichte schoenen komen brengen. Capelle aan den IJssel houdt de deur dicht voor de nood opvang van asielzoekers. Er is geen ruimte, zegt de ge meente na een inventarisa tie van leegstaande kan toorgebouwen, verzorgings huizen en recreatiecom plexen. Kan het COA dan niet beter een beroep doen op de grote voorraad leeg staande kantoorruimte van het rijk?", vraagt de ge meente zich af. door Hans-Paul Andriessen WAARDER. Waarder, een klein dorp in het Groene Hart, is een van die gemeenten waar men zich opmaakt voor de opvang van vluchtelingen. Het worden er 31, in een voormalig bejaardencomplex.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9