*Veel nieuwe banen door windparken' Hulster raadslid Van Eek stapt uit commissie Zorgboerderij biedt dagbesteding, wonen én logeren ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Zorgboerderij bij Waterlandkerkje viert morgen tienjarig bestaan met open dag. WOON www.wooncoach.nl Zorgeloos uw woning verhuren? J Dat zegt commercieel manager Peter Geertse van Zeeland Seaports. Volgens hem heb je daarvoor geen glazen bol nodig. „Windenergie op zee is een groei markt. Vlissingen is al de Neder landse uitvalsbasis voor de offs hore windindustrie. Er zijn tot nu toe meer dan 26 offsho- re-windprojecten vanuit de ha ven van Vlissingen bediend. Ook voor de olie- en gasindustrie op zee gebeurt er veel. Een deel van de bedrijven dat in de offshore ac tief is, gaat in Vlissingen investe ren. Het havenbedrijf is in gesprek met verschillende bedrijven die windmolenfundaties en onderde len voor turbines maken, laat Geertse weten. Hoewel Vlissin gen een windmolenhotspot is ge worden, is succes niet verzekerd. Zeeland Seaports verloor onlangs de strijd met Havenbedrijf Rotter dam om de komst van de SIF Group uit Roermond, producent van monopiles, de éénpotige fun daties voor windmolens op zee. „Natuurlijk hadden we de SIF Group graag in Vlissingen gehad, maar er zijn veel meer fabrikan ten van windmolenfundaties. Omdat de molens steeds zwaar der worden, zie je een verschui ving van monopiles naar zogehe ten jackets, constructies met meer poten zoals tripods. Produ centen van fundaties, die vooral in het achterland zoals Limburg en Duitsland zitten, zullen naar Noordzee-havens trekken. zegt Geertse. Offshore, ook de olie- en gasindustrie, is momenteel goed voor 7 procent van de activi teiten in de Zeeuwse havens. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Van Eek verweet wethouders Frank van Driessche en Adri Totté niet alleen dat ze hem en andere raadsleden niet of niet op tijd ant woorden geven, maar ook burgers moeten vaak op antwoord of infor matie wachten. „Mensen kregen twee maanden geleden te horen dat ze 's middags zouden worden teruggebeld. Nou, dat moet nog ge beuren." Van Eek zit al heel zijn politie ke leven van meer dan twee decen nia in welzijnscommissies, maar de maat was vol woensdagavond. „Ik schaam me diep dat een door ons zelf ingestelde werkgroep 'Als het niet geven van infor matie op onkunde berust, is dat erg. Als het onwil is, is dat politiek een grotere ramp' Jos van Eek, raadslid ABGH WMO een beroep moet doen op de Wet openbaarheid bestuur om informatie te krijgen. Het zal wel buiten de wethouder om zijn ge gaan, maar die is wel verantwoor delijk." Van Driessche pareerde dat zijn 'deur altijd open staat'. „Mensen mogen me altijd bellen." Van Eek twijfelde niet aan de oprechtheid van Van Driessche. Maar volgens hem is er, zo zei hij donderdag, 'een verschil tussen wat de wet houder wil en wat de ambtenaren kwijt willen'. Met zijn vertrek als commissielid zijn B en W niet van hem af, benadrukt Van Eek. „Ik blijf het welzijnsbeleid volgen en stel mijn vragen wel tijdens de gemeenteraadsvergadering." Aan het eind van het gesprek, ter wijl Nelleke Oos terling al van haar stoel opstaat, komt het er alsnog uit. „Als je ons tien jaar geleden had verteld dat het zó groot zou wor den, zouden we er misschien niet eens aan begonnen zijn. We sprongen gewoon in het diepe. En kijk om je heen: dit is het nu." Tot aan die ontboezeming heeft Nelleke nuchter verteld over de enorme groei van haar zorgboerderij Juutsom, die ze tien jaar geleden met haar man Edwin Kleijn begon. Op een flin ke lap grond van haar ouders, in de polders tussen Waterlandkerk je en Schoondijke. Alsof het de normaalste zaak van de wereld is. Niet dat de twee geen idee had den waar ze aan begonnen. „We hadden een achtergrond in de zorg, en hadden meteen al het plan hier begeleid wonen aan te bieden." Dat kon niet meteen. „We zijn begonnen met dagbeste ding in het huis van mijn ouders." In het eerste jaar had Juutsom één cliënt. Nadat in 2007 de grote schuur op het erf werd omgebouwd tot uitvalsbasis, ging het snel. Inmiddels is Juutsom uitge groeid tot een organisatie met vijftig cliënten. Nelleke: „We bie den dagbesteding aan zowel kin deren als volwassenen, logeer plekken en ongeveer twaalf woon plekken voor jongeren." Die blij ven tot ze zelfstandig zijn. „Bij de één is dat op z'n zestiende, de an der zit hier tot-ie eenentwintig is." Daarnaast heeft Juutsom in Groede, in het museumstraatje, een eigen winkel, waar cliënten producten van de boerderij verko pen. Ertegenover runnen cliënten een 'dienstencentrum'. „Nu on dersteunen ze een breiclub van dames uit het dorp. We willen verder uitbreiden, er een service punt van maken. Waarvanuit on- De toekomstplannen: begeleiding aan huis en uitbreiding van het servicepunt in Groede. ze cliënten boodschappen doen voor ouderen, dat soort dingen." Nelleke en Edwin hebben in middels achttien mensen in dienst. „Ik ben eigenlijk meer ma nager ben geworden", mijmert Nelleke. „Er moeten zoveel ver schillende dingen gebeuren. Ie mand die hier woont, heeft im mers andere behoeften dan ie mand die een paar uur op de boer derij komt helpen. En kinderen vragen weer een andere aanpak dan volwassenen. Dat vergt een hoop geregel. Ik vind dat wel eens jammer, hoor. Maar het geeft óók aan dat het goed gaat." Die groei zit de persoonlijke benadering en de kleinschalig heid bij Juutsom niet in de weg, benadrukt Neileke. „Dat blijft de basis van onze manier van wer ken." Juist daarom wil Juutsom ook zorg aan huis aanbieden. „Als cliënten hier vertrekken en op zichzelf gaan wonen, vallen ze soms in een gat. Het lijkt ons mooi om hen dan, als ze dat wil len, op wat meer afstand nog een poosje te blijven helpen." VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2015 □□□□□□□□□□□□□O Uit het exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen dd. 15-09-2015, blijkt dat ten verzoeke van Coöperatieve Rabobank Zeeuws-Vlaanderen u.a., gevestigd en kantoorhoudend te Terneuzen en van Rabohypotheekbank N.V., statutair gevestigd te Amsterdam, aan zij die verblijven in het woonhuis met aanbehoren Emmabaan 32 te 4576 EE Koewacht, onder meer is aangezegd dat rekwiranten inroepen het huurbeding en dat zij op 27-10-2015 om 13.30 uur zullen overgaan tot verkoop van gemeld pand. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA T erneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl door Frank Balkenende VLISSINGEN. Door de bouw van windparken op de Noordzee ont staan de komende jaren honder den banen in de haven van Vlissin- gen, onder meer in de productie van fundaties voor windmolens en in het onderhoud van windparken en offshore-installaties. door René Hoonhorst HULST. Raadslid Jos van Eek (Alge meen Belang Groot Hulst) heeft zijn lidmaatschap van de commis sie Samenleving overgedaan aan fractiegenoot Toon Maas. Van Eek is het zat dat hem deze raadsperio de 'stelselmatig antwoorden wor den onthouden'. Er zit groei in Juutsom door Martijn de Koning Juutsom, aan de Oranjedijk 1A bij Waterlandkerkje, viert morgen het tienjarig bestaan. Bezoekers kunnen spelletjes doen en op het bedrijf rondkijken, ledereen is welkom tus sen 11.30 uur en 16.30 uur. Meer in formatie op www.juutsom.nl. Basisschoolleerlingen kregen al rondleidingen bij Juutsom. Cliënten en eigenaar Edwin Kleijn (rechts) vertelden over de zorgboerderij, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 83