I Laatste loodjes voor FunFest Outdoor 'Dit moet dé website over Tholen worden' 6 BEVELANDEN en THOLEN Wereld Alzheimerdag met film Kleuters korfballen op Kangoeroedag /-A 'We willen niet concurreren, maar samenwerken met andere websites.' In de regio 'Politiek Actief al na een week vol Ladies Night in Meerwaarde Vier zingt in Geerteskerk Mijn dorp, mijn stad Een wasmachinerobot is slechts één van de in het oog springende decor stukken van Funfest Outdoor, foto Mechteld Jansen WOLPHAARTSDIJK. De Kunstwei aan de Perponcherpolderweg in Wolphaartsdijk wordt deze dagen met hulp van vrijwilligers omgeto verd tot een kunstwerk op zich voor kunst- en muziekfestival Fun fest. Dat beleeft morgen de eerste out- dooreditie. In het atelier van or ganisator Barre Verkerke in 's-Heer Arendskerke is de afgelo pen maanden gewerkt aan het decor, dat, vanwege het thema 'trash' volledig bestaat uit afval en restmaterialen. De stukken zijn deze week per vrachtwagen naar de Kunstwei vervoerd. On der meer een reusachtige octo pus vervaardigd uit duizend pet- flessen en een wasmachinerobot sieren de weide. Het werk moet tussen de vele regenbuien door worden gedaan en de weersver wachting is dan ook een puntje van zorg, want ook zaterdag lijkt het een natte bedoening te gaan worden. Maar dat mag de pret niet drukken, 250 zogeheten era- ly bird tickets zijn al verkocht. Er is de hele dag van alles te doen, te zien en te horen op het terrein, dat veel meer mogelijk heden biedt dan podium 't Beest in Goes waar FunFest tot nu toe werd gehouden. Het festival begint om 14.00 uur en duurt tot 02.00 uur. En tree is 15 euro. Voor kinderen tot en met 12 jaar is het gratis. Er rijdt een pendelbus vanaf station Goes, a 2 euro p.p. per rit. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER. Iemand die iets wil weten over Tholen moet zon der na te denken naar de website Kijkoptholen.nl surfen. Dat is de wens van initiatiefnemer Rien Tholenaar. Met het nieuwe onli ne platform wil de ondernemer een einde maken aan de versnip pering van informatie over Tho len en Sint Philipsland op inter net. „Het moet de paraplu wor den waar alles onder hangt." Lokaal nieuws zal het hart van de website vormen. Verder wordt hij gevuld met onder meer bedrijfs- en verenigings profielen en gemeenteberichten. Tholenaar - eigenaar van com municatiebureau RITHO - doet niet geheimzinnig over zijn mo tieven. Ja, natuurlijk denkt hij wat te kunnen verdienen met de site. Bedrijven kunnen tegen betaling een profielpagina krij gen. Maar er zit ook een charita tieve kant aan. Verenigingen, stichtingen en andere instellin gen zonder winstoogmerk krij gen een gratis profielpagina op Kijk op Tholen. Daarop kunnen ze allerlei (actuele) informatie plaatsen. „Zo willen we, zonder direct geld te geven, de grootste sponsor van verenigingen in de gemeente Tholen worden." Tholenaar mikt op veel bezoe kers, want de bedrijven en vere nigingen willen straks natuur lijk wel worden gezien „Het moet dé website over Tholen worden", stelt hij. Om inwoners over te halen gratis lid te wor den van het online platform wordt een prijs verloot: een jaar lang gratis rijden in een Renault Twingo. Tholenaar zegt niet de concur rentie aan te willen gaan met be staande websites „Ik wil juist sa menwerken, zodat we elkaar kunnen versterken", benadrukt hij. „Neem nu de toeristische website www.eilandtholen.com. Die richt zich vooral naar bui ten, om anderen te laten zien hoe mooi Tholen is. Onze site is vooral bedoeld als ontmoetings plek voor de eigen inwoners en ondernemers." De website www.kijkoptho- len.nl wordt morgen gelanceerd. Rien Tholenaar, initiatiefnemer KAPELLE Voor de cursus 'Politiek Actief, die vanaf 30 september in Kapelle start, zijn al genoeg inschrijvin gen binnen. De cursus is bedoeld als kennis making voor burgers met de loka le politiek. In Kapelle was plaats voor dertig deelnemers. Die plek ken waren al binnen een week vergeven. Nog steeds komen er aanmeldingen binnen. Burgemeester Stapelkamp van Ka pelle laat nu een reservelijst aan leggen. „Er is dus zeker sprake van behoefte aan een dergelijke cursus. Indien de wachtlijst nog verder groeit, overweeg ik een tweede cursus te organiseren, er gens in 2016", aldus Stapelkamp. 3 De derde fase van het bedrijventerrein Noordzak III in Heinkenszand gaat vandaag van start. Op het terrein zijn reguliere bedrijfskavels te koop, maar ook voor de combinatie wonen en werken zijn er mogelijkheden. WAARDE Voor meiden uit Reimerswaal vanaf de middelbare schoolleef tijd vindt er vanavond vanaf 19.00 uur een Ladies Night plaats in dorpscentrum Meerwaarde in Waarde. Het thema is 'Beauty en Bling'. Er zijn workshops nailart, visagie en hairstyling. Daarnaast is er een fotoshoot en zijn er hap jes en drankjes. Toegang kost 5 eu- KLOETINCE De groep Vier treedt morgena vond op in de Geerteskerk in Kloetinge. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.15 uur. Vier bestaat uit zangers Wilbert van Waas en Peter Reinders, zangeres Rianne Walhout en gitarist Dick van Waas. Zij spelen kleinkunstlied- jes. Een kaartje kost 10 euro. Info of reserveren via viermuziek@gmail.com GOES Coese Polder Expressief Dit weekend staan de deuren van de deelne mende kunstenaars van Coese Polder Ex pressief open van 13.00 tot 17.00 uur. Het volledige program ma staat op www.goesepolderex- pressief.nl ELLEWOUTSDIJK Tentoonstelling Onder de naam 'Puur' is in 't Kerkje van Elles- diek in Ellewoutsdijk op zaterdagmiddag de tentoonstelling van kunstenares Margot Bierens te bezichtigen, 't Kerkje is open tus sen 13.30 - 16.00 uur. De toegang is gratis. Margot Bierens komt uit Hoek en is een ge passioneerd schilderes van zee, lucht, ruimte. Dat leidt tot abstracte, kleurrijke werken, waarin de kijker ge makkelijk zijn of haar Zeeland zal herken nen. Margot Bierens werkt met olieverf en acryl op doek. KAPELLE Perenplukdag Het Fruitteelmuseum in Kapelle houdt mor gen een perenplukdag. Bezoekers mogen tus sen 10.00 en 16.00 uur plukken in de boomgaard bij de bouwlocatie van de brede school aan de Vroonlandseweg in Ka pelle. De toegang is gratis, bezoekers betalen al leen voor het geplukte fruit en wordt ge vraagd een emmer mee te nemen. HEINKENSZAND, KAPELLE EN WAARDE Om aandacht te vragen voor de ziekte van Alzheimer wordt vol gende week op drie locaties de film 'Still Alice' vertoond. Op de Wereld Alzheimerdag, maandag 21 september, gaan om 19.00 uur de deuren open van de Vroone in Kapelle. Om 19.30 uur begint de film, die 99 minuten duurt. Mensen met geheugenpro blemen, dementie of Alzheimer en hun partners, familieleden en vrienden zijn welkom. Na de film is er gelegenheid om met elkaar te praten. Er zijn deskundigen aanwezig en er is een informatie tafel met folders en boeken. Na Kapelle volgt op woensdag 23 september Heinkenszand. Daar is Grand Café Fonteyne de locatie. Donderdag 24 september is Waar de aan de beurt. Daar wordt de film vertoond in Dorpscentrum MeerWaarde. Voor Kapelle en Heinkenszand hoeft niet aange meld te worden. Voor Waarde wel. Dat kan via telefoonnummer 14 0113. De aanvangstijden zijn bij alledrie hetzelfde. De avonden worden georganiseerd door Al- zheimercafé Geheugensteun. De toegang is gratis. GOES. Tweehonderd leerlingen uit groep 1 en 2 van Coese basisscholen maakten gisteren kennis met korfbal bij Kv Togo in Goes, tijdens de Ciga Kangoeroedag. Dat deden ze aan de hand van een spellencircuit op het recentelijk vernieuwde complex op sportpark 't Schenge. Op de zaterda gen 19 en 26 september en 3 oktober kunnen de leerlingen om 10.00 uur meedoen aan gratis proeftrainingen van een uur. foto Joost Danckaert tips? mail naar redactie@pzc.nl GEERSDIJK Galerie Lijn 3, Pro- vincialeweg 1, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Geschon den Schoonheid' door negen kunste naars GOES Stadskantoor, M.A. de Ruij terlaan 2, 09.00-12.30 uur - Expositie Gerhard de Witte in de hal van het stadskan toor; s-Heer Els- dorpweg 39, 13.00-17.00 uur - Open studio dag Ineke Otte; Kun stuitleen De Beve- landen, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie 'Ge kleurd'; Erasmus- park, overdag - Fo to-expositie Wil Tilroe-Otte; Inloop huis Oase, Roose- veltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Sportzaal De Spinne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball&Streetd ance voor jongeren van 12 tot 18 jaar 'S-HEER ARENDSKER KE De Bunder, Pan- hoeveweg, 13.00-17.00 uur - Expositie 'Een bun der verbeelding' HEINKENSZAND Dorpsstraat 43, 13.00-21.00 uur - Expositie 'Painting meets Ceramic' door Beatrix Hitz en Franco Lee- mann KAPELLE De Basis, Bruelis- straat 21,19.30 uur - Doe-avond van aquariumvereni ging De Vuurneon KATS Katse Groeneweg 3,10.00-17.00 uur - Expositie Rozen tuin Kats; Kerkje van Kats, 20.00 uur - Literaire avond met lezing van Franca Treur WAARDE Dorpscentrum Meerwaarde, 19.00 uur - Ladies Night YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78