Oostburg debuteert als decor van ZK golf Van Assche in actie tijdens turninterland veel bewuster gaan leven SPORT 15 de wedstrijd naar zaterdagavond is verplaatst. We willen voor de toeschouwers iets moois creëren en er een feest van maken." Twee verschillende voetbalcul turen treffen elkaar morgen, meent Cabenda. „Zeelandia Mid delburg werkt met eigen jeugd, terwijl Goes een club is met veel ambitie en er wat geld tegenaan heeft gegooid. Toen ik daar speel de, merkte je al dat er wat borrel de. Uit die tijd zijn alleen Gert-Jan Tierie en Trung Tran overgebleven." Nu Zeelandia Middelburg zelf de eerste klasse heeft bereikt, weet Cabenda dat de club op een kruispunt staat. „We moeten met z'n allen in de gaten houden hoe we deze groep bij elkaar kunnen houden. Iedereen begrijpt dat jonge spelers vatbaar zijn voor bepaalde aanbie dingen van andere clubs. Ik ben benieuwd hoe de club daar op gaat inspelen." Over Cabenda zelf hoeft nie mand bij de Middelburgse vere niging zich zorgen te maken. „Ik sluit het voetballen op ni veau bij deze club af." Het kampioenschap wordt sinds eind jaren negentig op toerbeurt georganiseerd door de Zeeuwse clubs. „Maar Oostburg doet pas sinds een jaar of vier mee aan het kampioenschap", weet Jean-Marc Lavergne, de gediplomeerde head professional aan de Brugse Vaart. En nu heeft de club voor het eerst de touwtjes voor het ZK in han den. Elke club brengt zijn beste drie mannen en beste drie vrouwen in de baan. Daarnaast plaatsten de kampioenen van vorig jaar - Bas Post (Grevelingenhout) bij de mannen en Amber Somers (Rey- merswael) bij de vrouwen - zich automatisch voor deze jaargang. Zowel bij de mannen als de vrou wen strijden dus 22 golfers voor de hoogste eer. Behalve Post en Somers komen nog vier andere oud-kampioenen aan de start. Bij de vrouwen Jan- nie van Dommelen (kampioen in 2005), Liesbeth van den Dool (in 2008) en Marije van Belzen (in 2010 en 2011). Ze spelen alledrie bij de Goese Golfclub. Bij de man nen gaat William Remeeus van Grevelingenhout proberen zijn kunstje uit 2008 te herhalen. De golfers spelen morgen twee rondes van achttien holes. De eer ste koppels slaan om 9.00 uur de eerste ronde af, de tweede ronde begint om 14.00 uur. De prijsuitreiking wordt ver wacht rond 20.00 uur in het rian te clubhuis. Het Zeeuws kam pioenschap is live te volgen via de website van de golfclub: www.golfoostburg.com. Yuri van Gelder, Karl Kosztka, Boudewijn de Vries en Epke Zon derland behoren ook tot het tien tal dat in aanmerking komt voor het WK in Schotland. Zonderland is nog herstellende van een lichte hersenschudding. Van Gelder is nog niet helemaal fit nadat hij on langs een blessure aan zijn enkel opliep. Van Gelder zal nog geen volledig programma turnen maar net als Kosztka en De Vries zal hij morgen in Heerenveen wel indivi dueel deelnemen. Oranje hoopt op het WK bij de beste acht landen te eindigen om zich zo direct te plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Rio de Janeiro. De num mers negen tot en met zestien van het WK krijgen in het voor jaar van 2016 nog een herkansing. Van die acht plaatsen de beste vier landen zich dan ook voor Rio. Anthony van Assche komt morgen met het Nederlands team in ac tie tijdens een interland tegen Italië en België. De uit Sas van Gent afkomstige Van Assche is één van de zes turners die door bondscoach Mitch Fenner zijn aan gewezen voor de teamwedstrijd in Heerenveen. De interland geldt als voorberei ding op het WK turnen, dat op 23 oktober van start gaat in Glasgow. De Nederlandse turners turnen op zaterdag 3 oktober ook nog een interland tegen Wit-Rusland. Van de tien turners in het voorberei dingstraject komen er morgen zes in actie tijdens de teamwedstrijd. Naast Van Assche heeft bonds coach Fenner ook Michel Bletter- man, Bart Deurloo, Casimir Schmidt, Frank Rijken en Jeffrey Wammes aangewezen. VOM VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2015 dankzij zijn geliefde Verdediger Michael Cabenda staat morgenavond in de eerste klasse met Zeelandia Middelburg tegenover zijn oude club Goes. De Zeeuwse derby be gint om 19.30 uur. foto Ruben Oreel door Rudy Boogert OOSTBURG. De golfclub Oostburg- De Brugse Vaart maakt morgen zijn debuut als organisator van het Zeeuws kampioenschap stroke- play. In het fraaie domein aan de oevers van het oude zwin, waar pe likanen soms zelfs een golfballetje in de snavel nemen, strijden de bes te spelers van zeven Zeeuwse golf- verenigingen om de hoofdprijs. Anthony van Assche komt morgen met het Nederlands team in Heerenveen in actie tijdens een interland tegen Ita lië en België, foto Wessel Dekker/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72