Ambulancepost Oosterland later is? Midden door het park 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Sportbedrijf krijgt naast lening ook een subsidie van gemeente Open huis bij jubilerend Zuidhoek Mooiste foto is van Jaap Dorleijn CENTRUM ZIERIKZEE „Dat is niet bekend." antwoor den burgemeester en wethou ders op raadsvragen van de Chris tenunie. „Door de staking heeft het Witte Kruis momenteel een capaciteitsprobleem. Hierdoor is de ambulancepost Oosterland nog niet operationeel." B en W hebben er per brief bij het Witte Kruis op aangedron gen de dekking van ambulances binnen de gemeente te waarbor gen. Zodra daar antwoord op komt, stellen zij de gemeente raad op de hoogte. B en W zeggen niets te kun nen doen aan het cao-conflict tussen de vakbonden en Ambu lance Zorg Nederland. Pas als de veiligheid van de inwoners niet meer kan worden gegarandeerd, beraden B en W zich met de an dere twaalf gemeenten en de pro vincie op maatregelen. Raadslid Wim Dorst van de Christenunie maakt zich zorgen over de stiptheidsacties van am bulancepersoneel. Volgens hem houdt het Witte Kruis de ambu lances rijdende met uitzend krachten. Hij meldt dat op ten minste één augustusdag in Burgh-Haamstede geen ambulan ce beschikbaar was. Verder zou den meer dan zeventig ritten zijn geschrapt. Zeeuws ambulancepersoneel voert sinds half mei acties. Bestel de ritten worden niet gereden, ritformulieren worden niet inge vuld en er worden geen extra diensten gedraaid. De bonden vinden de werkdruk te hoog, de salarissen te laag, terwijl er wei nig werkzekerheid wordt gebo den. De post Oosterland moet de aanrijtijden op het eiland verkor ten. De garage en het personeels- verblijf komen aan de Molenweg. De andere posten zijn bij de Vic- toriakliniek in Zierikzee en op de Roterij in Burgh-Haamstede. 'Door de acties heeft Witte Kruis een capaciteitsprobleem en gaat Oosterland niet open' ZIERIKZEE. De stichting Sportbe drijf Schouwen-Duiveland krijgt van de gemeente 18.000 euro sub sidie. Het Sportbedrijf beheert de sportboulevard in Zierikzee. Op termijn komen alle Schou- wen-Duivelandse buitensportter reinen in het beheer van het Sportbedrijf. Het Sportbedrijf laat het on derhoud van de sportboulevard uitvoeren door de gemeente en betaalt daar 18.000 euro per jaar voor. Dat geld komt terug in de vorm van subsidie. Eerder deze week maakten burgemeester en wethouders be kend dat het Sportbedrijf 25.000 euro startkapitaal krijgt in de vorm van een lening die binnen enkele jaren moet worden afge lost. De stichting Sportbedrijf Schouwen-Duiveland is 27 augus tus opgericht. Door het beheer uit handen te geven, kan de ge meente de btw over bouw en on derhoud van sportcomplexen te rugvorderen. In de regio Lions golfen voor goed doel op strand Op het strand tussen het Water gat en de Verklikkerduinen bij Burgh-Haamstede is morgen de elfde editie van het Lions North- Sea Beach Golf evenement. De afslag zal worden verzorgd door Floris Hoogenboom, kinder burgemeester van Schouwen-Dui veland. De Lions steunen vier goede doe len, waaronder Stichting Hospice Kaaskenswater en Stichting de Zeeleeuw. Complimenten voor mantelzorgers Mantelzorgers in de gemeente Schouwen-Duiveland kunnen in aanmerking komen voor een bloe metje tijdens Dag van de Mantel zorg, op 10 november. Daarvoor moeten zij aangemeld worden door diegene die mantelzorg ont vangt. Ontvangers van het boeket kun nen een antwoordkaart opsturen naar de gemeente, waarna zij een een compliment in de vorm van 75 euro ontvangen. Eén na laatste keer Blik op Kunst-route In Renesse is zondag de één na laatste Blik op Kunst-route van dit jaar. De route leidt langs acht locaties in Renesse, waaronder blikmuseum De Blikvanger, ate lier Uit de Kunst en hotel De Zeeuwse Stromen. Tussen 12.00 en 17.00 uur kan men de route lo pen, fietsen of met de auto doen. Mijn dorp, mijn stad Sociaal werkbedrijf De Zuidhoek in Zierikzee houdt morgen een open dag. De vierhonderd medewerkers van De Zuidhoek zijn trots op hun bedrijf en daarom zijn alle geïnteresseerden van 10.00 tot 13.00 uur welkom. Het open huis maakt onderdeel uit van de viering van het zestigja rig bestaan van De Zuidhoek op 23 september. Dat jubileum wordt verder gevierd met een re ceptie voor klanten en andere re laties op donderdagmiddag 24 september. Voor het personeel is een feest avond georganiseerd. Dat feest wordt op vrijdag 25 september ge houden. Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvere- niging; Museum de Burghse Schoole,13.00-16.00 uur: Scheepsmodel len en attributen van oud-Westen- schouwen; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; Dorpshuis 't Zuudènde; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Camping Boeren- rust, vanaf 11.00 uur: Speuren in het maïsdoolhof; Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; Inspiratiecentrum Grevelingen, 7.00 uur: Natuurontbijt rondleiding door het natuurgebied van de Grevelin gen; Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Diverse exposi ties; Burgerweeshuis, 20.00 uur: Open luchtspel Zierikzee De Rederijkers; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling over de historie van de fotografie; Gemeentehuis, ge hele dag: Tentoon stelling van rond reizend kunste naar Gerard Rom- mens; Sint Lievensmon- stertoren: 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren, Expositie Vloedlagen in de zeereep; Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Taxi Te heran; ZIERIKZEE. De renovatie van het Havenpark en Kraanplein in Zierikzee is begonnen. De Kikkerfontein is weg, evenals het anker en de boei. Aanne mer Moerland is nu bezig met een tijdelijke rijbaan midden door het park (foto) en met verbindingen naar beide zijden van de Oude Haven. De weg is nodig voor de bevoorrading van winkels, foto Marieke Mandemaker door Ton van den Nouweland OOSTERLAND. Het zou in mei ge beuren. Het zou nog voor de zo mer gebeuren. En nu kan Witte Kruis Zeeland geen datum meer noemen waarop Oosterland een ambulancepost krijgt. Burgemeester en wethouders door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE '16 Floor Kik van 'Floor trouwt met Liefde' uit Bruinisse neemt een sabbatical in 2016 en niet in 2017 zoals eerder vermeld. Haar laatste huwelijken sluit ze dit jaar en dan gaat ze zich op andere dingen richten. Kik werkt behalve als trouwambtenaar ook nog in het onderwijs. ZIERIKZEE Meer informatie opvragen en ie- mandaanmelden kan via www.welzijnsd.nl RENESSE ZIERIKZEE Wegafsluiting Het fietspad van de N654 ter hoogte van Schuddebeurs is tot en met vrijdag 13 no vember afgesloten voor fietsers. Het fiets- verkeer wordt omge leid via de Heesterlust- weg, Donkereweg en Hanenweg. Voor het verkeer op de hoofdrij baan is overdag één rijstrook beschikbaar. Verkeersregelaars la ten om en om het ver keer door. Over een lengte van ruim vijf honderd meter wordt de tegelverharding van het fietspad vervangen door asfalt. Ook wor den de gasleiding en ZIERIKZEE waterleiding onder het fietspad verlegd naar de wegberm. RENESSE Werk aan de N652 De hoofdrijbaan van de N652 bij Renesse is van maandag 21 tot en met donderdag 24 september afgesloten tussen 7.00 en 19.00 uur. Zestig meter as falt moet worden gere pareerd. Verkeer tus sen de rotonde Stoof- weg en rotonde Roe- landsweg wordt omge leid via de parallelweg. SCHARENDIJKE Nieuw asfalt Op de N652 bij Scha- rendijke worden drie honderd meter asfalt en bermverharding ver nieuwd. Dat gebeurt ter hoogte van cam ping De Strandloper. Van 21 september tot 2 oktober is de weg tussen 7.00 uur en 19.00 uur afgesloten. Het verkeer wordt om geleid via de Kuijer- damseweg en de Rampweg. De cam ping blijft bereikbaar. BURGH-HAAMSTEDE. Goesenaar Jaap Dorleijn heeft de fotowedstrijd Jouw Deltaroute Moment gewonnen met deze foto van de Oosterschel- dekering. Die wedstrijd werd gelanceerd met het Tour de Delta-fiets- event op 21 juni. Opdracht daarbij was een foto te maken bij één van de dertien Deltawerken in Zeeland, Noord-Brabant of Zuid-Holland. Na een online stemming werd Dorleijns foto door een jury tot mooiste verko zen. Hij won daarmee een helikoptervlucht over de Deltawerken, die morgen plaatsvindt, foto Jaap Dorleijn tips? mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OUDDORP RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68