Hulst wil van Hedwige 'iets bliksems moois1 maken Bedenk naam sluis •Zeeland Seaports voorziet groeimarkt voor energie op zee ZEELAND 5 Havenbedrijf verwacht fabrikant (en) van fundaties voor windmolens op zee naar Vlissingen-Oost te halen. Auto imi DTD v VLISSINGEN. Door de bouw van windparken op de Noordzee ont staan de komende jaren honder den banen in de haven van Vlissin- gen, onder meer in de productie van fundaties voor windmolens en in het onderhoud van windpar ken en offshore-installaties. Dat zegt commercieel manager Peter Geertse van Zeeland Seaports. Volgens hem heb je daar voor geen glazen bol nodig. „Windenergie op zee is een groei markt. Vlissingen is al de Neder landse uitvalsbasis voor de offsho re windindustrie. Er zijn tot nu toe meer dan 26 offshore-windpro- jecten vanuit de haven van Vlissin gen bediend. Ook voor de olie- en gasindustrie op zee gebeurt er veel. Een deel van de bedrijven dat in de offshore actief is, gaat in Vlissingen investeren. Het havenbedrijf is in gesprek met verschillende bedrijven die windmolenfundaties en onderde len voor turbines maken, laat Geertse weten. Hoewel Vlissingen een windmolenhotspot is gewor den, is succes niet verzekerd. Zee land Seaports verloor onlangs de strijd met Havenbedrijf Rotter dam om de komst van de SIF Group uit Roermond, producent van monopiles, de éénpotige fun daties voor windmolens op zee. „Natuurlijk hadden we de SIF Group graag in Vlissingen gehad, maar er zijn veel meer fabrikanten van windmolenfundaties. Omdat de molens steeds zwaarder wor den, zie je een verschuiving van monopiles naar zogeheten jackets, constructies met meer poten zoals tripods. Dat zijn forse constructies die je niet met een standaard vrachtwagen naar havens ver voert. Producenten van fundaties, die vooral in het achterland zoals Limburg en Duitsland zitten, zul len naar Noordzee-havens trek ken. De SIF Group is daar een voorbeeld van. Het is onze ambi tie een bedrijf naar Vlissingen te halen dat een jacketfabriek gaat bouwen", zegt Geertse. Offshore, ook de olie- en gasin dustrie, is momenteel goed van 7 procent van de activiteiten in de Zeeuwse havens. Tot nu toe is Vlissingen vooral een logistieke draaischijf voor de bouw van windparken op zee. Geertse ver wacht dat de productie van wind- 'Onze ambitie is een bedrijf naar Vlissingen te halen dat er een jacketfabriek bouwt' molenonderdelen in havens een hoge vlucht zal nemen. Daarnaast moeten al die nieuwe parken op de Noordzee worden onderhou den. Vlissingen is dan een ideale uitvalsbasis. De bouw van de windparken Borssele I en II, 22 ki lometer uit de kust van Vlissin gen, zal ook in het industrieel on derhoud naar verwachting voor nieuwe arbeidsplaatsen zorgen. In de strijd om de komst van productie- en onderhoudsbedrij ven gooit Vlissingen hoge ogen, stelt Geertse. „Als offshore-knooppunt met een open verbinding met de Noordzee heeft Vlissingen zich al bewezen. Bedrijven zijn ervoor toegerust en bezitten de kennis. Een bedrijf dat miljarden gaat in vesteren, kijkt naar bewezen pres taties." komt een dijk te liggen. Tussen Het Verdronken Land van Saeftinge en de nieuwe slikken en schorren wordt de komende vier jaar een Deltaveilige dijk ge legd, die als 'belevingsas' moet fungeren. Vanaf die dijk hebben wande laars en fietsers een uitzicht over het eeuwenoude Saeftinge en het in ere herstelde (vóór 1400 en van eind zestiende tot de negentiende eeuw lagen er ook schorren en slikken) Hedwige-Prospergebied. In en om het Infopunt kunnen mensen zich al voorstellen hoe het gebied er over vier jaar uitziet. In 2019 moet het Scheldewater de Hedwige- en Prosperpolder weer in en uit stromen. Het infopunt houdt zaterdag open dag. Van 12.00 tot 17.00 uur kun nen belangstellenden aan Zoeten- berm 6A bij Oude Doel terecht. NOTARIS PRAKTIJK VAN DONGEN Gaat u scheiden? Wij regelen alles: Niet langer de omstreden polder, die - tegen de zin van veel Zeeuw en - aan de Schelde wordt terugge geven, maar een deel van Groot-Saeftinge, het grootste grensoverschrijdende brakwater gebied van Europa. Een uniek na tuurgebied dat overstromingen helpt voorkomen én voor econo mische bedrijvigheid zorgt door de vele recreanten die er op af zul len komen. Ook burgemeester Jan-Frans Mulder, die namens Hulst lang ageerde tegen het onder water zet ten van goede landbouwgrond, wilde het verleden achter zich la ten en 'vooruit kijken'. Samen met allerlei instellingen aan beide kanten van de grens wil Hulst 'er iets bliksems moois van maken'. „Een prachtig getijdengebied waar de kleinkinderen van onze kleinkinderen ook nog van kun nen genieten." Rondom de nieuwe Hedwige- Prosperpolder (465 hectare groot) "KT ANTWERPEN. Wie weet een nieuwe naam voor de Deurgan- ckdoksluis in Antwerpen? Het Vlaams Gewest en het Gemeen telijk Havenbedrijf gaan name lijk op zoek naar een nieuwe naam voor de grootste sluis ter wereld. Het publiek mag suggesties doen. Kijk op: www.vlaamsehaven- dag.be Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Uw droomhuis vindt u bij: 06-53863250 -V ,0° 0113-219445 M8IT TEMA VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2015 Veel banen door wind parken' door Frank Balkenende Peter Geertse, Zeeland Seaports Het Infopunt Hedwige-Prosperpolder laat bezoekers zien hoe het natuurgebied er uit komt te zien. Niet alleen vogels en planten profiteren van de brakke natuur, foto Camile Schelstraete Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl uw echtscheidingsconvenant uw ouderschapsplan de verdeling van uw woning uw echtscheidingstestament door René Hoonhorst OUDE DOEL. „ledereen in Neder land en België kent de Hedwigepol- der", zei Carla Schönknecht gister middag blijmoedig bij de opening van het 'Hedwige-Prosper Infopunt' op de nieuwe dijk bij Oude Doel. De Zeeuwse gedeputeerde wilde er mee aangeven dat de naam Hedwigepolder de komende jaren een andere, prettiger klank moet krijgen. STEENDIJK makelaar taxateur o.i Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com pSKaar bestratingsmaterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting www.tema-autdmdtive.nl Ampèreweg 58 Middelburg Dl IS 6 1 1622 el Autobedrijf bt Zeeland automotive

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67