6 e# m F I Iuizenpaspoort icËSÈ Alsof hel al die tijd op hen had gewacht: Marina Brokking en Arie Pinxteren vonden hun droomhuis in Wolphaartsdijk. SI We hebben altijd tegen elkaar gezegd: als de kinderen het huis uit zijn, verhuizen we naar een authentiekere woning ©DOOR WINNIE DE WITTE-VAN DAM e hebben altijd tegen elkaar gezegd: als de kinderen het huis uit zijn, verhuizen we naar een authentie kere woning," zegt Marina. In mei dit jaar was het zo ver: zij en haar partner Arie betrokken een jaren dertig-woning in Wolphaartsdijk. Een huis dat, zo voelde het, al die tijd op hen had gewacht. Met hun oude huis in Wemeldinge was weinig mis. Maar het was niet de stek waar ze oud wilden worden. Marina: „Voor een gezin met vijf kinderen was het vooral een prak tisch huis. Niet het huis naar mijn hart." Vijfjaar geleden - het laatste kind was de deur uit - begon hun zoek tocht naar een ander, authentieker huis. Van dat soort staan er genoeg te koop in Zeeland. Maar de meeste voldeden niet aan het eisenpakket van het stel: gesitueerd in een dorp of klein stadje, met de snelweg op steenworp afstand en - niet onbe langrijk - met hoge plafonds, zodat de boomlange Arie (2.03 meter) zich er vrij kan bewegen. Het huis aan de Veerweg in Wol phaartsdijk voldeed wel aan hun eisen. De woning kwam een jaar of vijf geleden in de verkoop, maar tot een transactie kwam het niet. „We vonden het te duur." Omdat het met de verkoop van hun huis in Wemeldinge ook niet vlotte, kwam de zoektocht tijdelijk op een laag pitje te staan. Maar het huis in Wolphaartsdijk bleef in hun ge dachten. Een paar jaar én een flink gezakte vraagprijs verder werd de koop alsnog gesloten. I logo plafonds Wat maakt nou juist dit huis hun droomhuis? „Het licht en de hoge plafonds," zegt Arie zonder aarze len. Ook de vorm van het huis vindt hij mooi. „Het zadeldak en dat balkonnetje hebben iets liefe lijks." Zijn nieuwe onderkomen geeft hem een gevoel van geborgen heid. „Ik voel me hier veilig." Marina viel voor de sfeer van het huis én de kenmerkende details WOLPHAARTSDIJK vrijdag 18 september 2015 Authen tiek: het huis van Arie en Marina voelt fijn en veilig. Weids: ruimte alom en een vrij uitzicht Van praktisch naar 'W 44 De woning van Arie en Marina is gebouwd in 1932 en staaf aan de Veerweg in Wolphaarts dijk. Het huis is ontworpen door architect De Ko ning. De woning be schikt over negen slaapkamers. Veel ken merkende details, zoals de glas-in-loodramen, zijn bewaard gebleven. Het huis stond te koop sinds eind 2010. De vraagprijs was des tijds 499.000 euro. Later zakte de prijs naar 445.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58