Golfen in Burgh-Haamstede om geld op te halen voor goede doelen TMZ-renners sluiten seizoen in Ovezande af Dertienjarig tennistalent uit Walsoorden in top drie van Nederland SPORT 17 Trainer op Belgische topsportschool looft forehand, service en fighting spirit van Zeeuws-Vlaamse. Het ultieme doel is om van tennis haar beroep te maken. Tennistalent Evelyne De Mey oogt zelfverzekerd als ze zich uitlaat over haar toekomst tijdens een training in de tennishal van TC Brughia. „Mijn ambitie is om bin nen drie tot vijfjaar als junior op het Grand Slamtoernooi van Ro land Garros te staan." De tennisster uit Walsoorden, die volgende maand veertien jaar wordt, weet dat ze nog een lange weg te gaan heeft. Ze werkt hard om haar droom te verwezenlijken. Er gaat geen dag voorbij of ze slaat met een tennisracket tegen een balletje. Ze verblijft doordeweeks op een internaat in Brugge en krijgt les van hoogopgeleide trai ners van de topsportschool Ko ninklijk Technisch Atheneum (KTA), met als specialisatie ten nis. „Ik train ongeveer twintig uur per week. Ik combineer de trai ning met mijn studie sportweten- schappen. Ik zit nu in mijn derde jaar. De studie duurt zes jaar. De tennistrainingen worden overdag ingepast in het schema van de leervakken", vertelt ze. Volgens haar trainer Pieter van Reeth maakt zijn pupil inmiddels deel uit van een selecte groep van tien (top) sporters, waartoe ook voetballers van Club Brugge beho ren. Evelyne De Mey zou graag in de voetsporen willen treden van haar tennisidolen Maria Sharapo- va en Roger Federer. „Eigenlijk was Justine Elenin mijn grote voorbeeld, maar zij is gestopt. Sha- rapova is nu mijn idool. Ik houd van haar stijl en aanvallende spel. Federer heeft een enkelhandige backhand; die heb ik ook." De jonge tennisster werd gebo ren in België, maar groeide op in Walsoorden. Ze bezit een Neder lands tennispaspoort en doet mee aan de sterrentoernooien, waar ze punten kan scoren voor de ran king. Dat kan ook bij de Belgische toernooien, die later in het sei zoen beginnen. Ze behoort tot de top drie van Nederland en interna tionaal gezien doet ze het ook pri ma met een plaats in de top hon derd van Europa. „De laatste jaren heeft ze veel progressie gemaakt", meent Van Reeth. Evelyne De Mey tennist al sinds haar vierde jaar. Ze wilde ei genlijk niets liever dan tennissen. „Hoewel ik voetballen ook nog wel leuk vind om te doen." Ze werd al snel lid van tennisclub Hontenisse. Dat veranderde toen ze het Belgisch onderwijs ging vol gen op een basisschool in De Klin- ge. Ze sloot zich aan bij tennis club De Zilveren Klomp, waar ze 'Maria Sharapova is nu mijn idool. Ik houd van haar stijl en aanvallende spel' meteen na schooltijd ging tennis sen. Sinds haar zevende jaar speelt ze al toernooien. Het werd al snel duidelijk dat ze talent had. Drie jaar geleden werd ze toegelaten tot de topsportschool in Brugge. Samen met andere tennistalenten werkt ze deze ochtend in de ten nishal van Brugge onder leiding van tenniscoördinator Frederick Strubbe en Van Reeth een geva rieerde training af. Sterk wapen Van Reeth schetst een lovend beeld van haar. „Technisch en tac tisch zit het goed. Al valt er altijd wat bij te schaven. Ze bezit met haar forehand een sterk wapen Dat geldt ook voor haar service. In de puberteit is ze veel gegroeid. Met haar te verwachten lengte (1.85) kan het serveren alleen maar beter worden. Verder be schikt ze over een fighting-spirit. Ze is een vechterstype dat uit ver loren positie kan terugkomen." De Mey speelt zo'n zestig tot tachtig wedstrijden per jaar. „Dat komt doordat ze in de toernooien vaak ver geraakt. Tot aan de halve finale of de finale", aldus Van Reeth. Ze speelt in de Nederland se en Belgische competitie, maar heeft ook de nodige ervaring opge daan op sterk bezette toernooien in Frankrijk, Duitsland en op Gran Canaria. Ze krijgt alle steun van haar ouders, die in de tennis- loopbaan van hun dochter investe ren. De Mey wordt materieel ge sponsord door TecniFibre van Van der Heijden, maar meer sponsors zijn van harte welkom. Zo bege leidt vader Colin De Mey zijn dochter tijdens de wedstrijden, ook in het buitenland. Haar trai ner probeert zoveel mogelijk tijd 'Evelyne is een vechterstype dat uit verloren positie kan terugkomen' vrij te maken om haar te coachen op buitenlandse toernooien. Ze wordt als topsporter vrijge steld van studie als de toernooien gelijktijdig vallen met de lessen van haar school. „De toernooien zijn van het hoogste niveau, wat ook belangrijk is voor de ranking. In de Belgische competitie speelt Evelyne vaak tegen oudere speel sters, van wie ze ook wint", legt Van Reeth uit. Ze maakt dit jaar de stap naar de leeftijdscategorie tot zestien jaar en speelt in okto ber in Almere haar eerste Interna tional Tennis Federation (ITF) toernooi. Dat is een hoger niveau, wat lastig is voor een eerstejaars. Evelyne De Mey: „Als je een keer verliest moet je daar goed mee om gaan, want je leert ervan. Ik wil me verder blijven ontwikkelen en alles eruit halen. Met mijn fore hand moet ik nog harder kunnen slaan", vindt ze. Van Reeth heeft er alle vertrouwen in. „Evelyne heeft de potentie en de mentali teit om in het tennis ver te ko men. Hoe ver? Dat valt niet te voorspellen." De afslag wordt morgen verzorgd door Floris Hoogenboom, de kin derburgemeester van Schou- wen-Duiveland. De opbrengst komt ten goede aan vier goede doelen. Stichting Kukhanya Care Point in Swaziland en Fundacion PAZ-Holandesa in Peru zijn goe de doelen in het buitenland, met het steunen van de stichting Hos pice Kaaskenswater en stichting De Zeeleeuw wordt de regionale betrokkenheid duidelijk. Het doel is ook dit jaar om een be drag van minimaal 20.000 euro aan de goede doelen te kunnen besteden. De deelnemers worden rond 10.00 uur ontvangen in Strand- park De Zeeuwse Kust in Renes- se. Rond het middaguur wordt de afslag verzorgd door de kinder burgemeester van Schouwen- Duiveland. Elk team bestaat uit vier personen, waarvan één lid een geoefend golfer is met erva ring. Ook onervaren golfers kun nen dus meedoen. Na morgen zit voor de TMZ-renners het weg- seizoen erop en kun nen de voorbereidin gen starten voor de strijd om de MTB Wintercup. Die gaat op 17 ok tober in Wolphaartsdijk van start en telt elf wedstrijden. Ook bij TMZ wordt de traditie in ere gehouden en wordt de Slot- koers in Ovezande gehouden. Alle categorieën komen aan het ver trek, op een vier kilometer lange omloop. Na afloop worden in dorpshuis Het Trefpunt aan de Hoofdstraat de prijzen van de ver schillende klassementen uitge reikt. Dit jaar werd Edzard van Ewijk de meest constante renner van het seizoen. De coureur uit Wolphaartsdijk eindigde boven aan bij de amateurs, voor Jacob Wijnstra en Marcel Schrijvers. Bij de amateurs 40+ is Nicky Deijkers de winnaar, Kees Raats is de beste in de D-categorie, Jelle Dhollan- der in de S/P- klasse. De wedstrijd begint morgen om 16.15 uur. VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2015 De Mey jaagt haar droom na door Aector Dooms Evelyne De Mey, tennisster Pieter van Reeth, tennistrainer BURGH-HAAMSTEDE. Op het strand tussen het Watergat en de Verklikkerduinen bij Burgh-Haam- stede vindt morgen de elfde edi tie van het Lions NorthSea Beach Golf plaats. Met het jaarlijkse eve nement probeert Lionsdub Schou- wen-Duiveland geld in te zamelen voor verschillende goede doelen. Meer informatie is te vinden op www.lionsnorthseabeach- golf.nl Evelyne De Mey wordt tijdens de training in Brugge nauwlettend in de gaten gehouden door Pieter van Reeth. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49