Van't Westende richt blik op drie grote toernooien I MA 16 SPORT Seizoen van Hoogerland is door breuk in hand voorbij Trainers Ajax en Dutch Lions naar voetbalschool Noad'67 Van 't Westende won in Ka- zachstan van Scvortov, de in Mol davië geboren judoka die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emi raten en een jaar eerder nog brons had gepakt op het WK. In hun on derlinge partij konden ze geen sco re maken, mara omdat Scvortov een straf kreeg wegens passiviteit ging de winst naar de Vlissinger. 'Ik heb twee weken rust gepakt en ben daarna weer gaan trainen. Het gaat nu een stuk beter' Van 't Westende hoopte in de klas se tot 73 kilogram vervolgens ook Aliaksei Ramanchyk te verslaan, maar een knieblessure gooide roet in het eten. De Zeeuw hoorde een knak en kon vervolgens niet meer goed op die knie steunen. „Onderzoek wees uit dat ik mijn buitenste knieband had opgerekt", vertelt Van 't Westende. „Ik heb twee we ken rust moeten pakken en ben daarna weer gaan trainen. Het gaat nu een stuk beter. Ik ben weer volledig in training, maar bouw het wel op. Tijdens het spar- ren doe ik het nog rustig aan." De noodgedwongen rust kwam hem niet eens zo slecht uit. „Rich ting het WK had ik een zware voorbereiding gehad", legt hij uit. „Als ik in Astana niet geblesseerd was geraakt, had ik ook even rust gepakt. Soms moet je even gas te rug nemen en je lichaam wat rust gunnen." Van 't Westende weet waar voor hij nu weer in training is. In het eerste weekend van oktober staat het NK in Rotterdam op het programma. „De testen die de fy siotherapeut heeft gedaan maak ten duidelijk dat ik alles weer kan. Ik hoop en ga er vanuit dat ik op tijd fit ben voor het NK. Vlak voor het toernooi bekijk ik of ik mee kan doen. Het is ook een mooi mo ment om te kijken hoe ik ervoor sta. En als ik meedoe aan het NK, wil ik winnen ook." Vorig jaar moest Van 't Westen- de op de Nederlandse titelstrijd ge noegen nemen met zilver. Door het ontbreken van concurrent Dex Elmont was hij vooraf de gro te favoriet, maar in de finale ver loor Van 't Westende - in 2012 en 2013 Nederlands kampioen - van Richard Smit, zijn clubgenoot bij Kenamju in Haarlem. De Zeeuwse judoka begon wel sterk aan 2015, met goud op het wereldbekertoernooi in Sofia. Eind mei pakte hij brons bij de Eu ropean Judo Open in het Roe meense Cluj-Napoca. Op het WK in Kazachstan hoopte hij vervol gens op de dag van zijn leven, maar de knakkende knie maakte hem kansloos. De blik van Van 't Westende is nu weer op drie mooie toernooien gericht. Eerst is er het NK, daarna op 10 oktober de European Judo Open in Glasgow. En weer een week later staat de prestigieuze Grand Slam in Parijs op het pro gramma. „Eigenlijk zijn de toer nooien in Schotland en Frankrijk belangrijker dan het NK", zegt Van 't Westende. „Maar ik hoop op alledrie te presteren." Zijn overgang van Budokan Rotterdam naar het Haarlemse Ke namju heeft hem goed gedaan. Bij de club waar coach Cor van der Geest en zijn zonen Dennis en Eel- co naam maakten, traint Van 't Westende onder Benito Maij. Dex Elmont, zijn grootste Nederlandse concurrent in de klasse tot 73 kilo- 'Als ik niet geblesseerd was geraakt, had ik ook rust gepakt Soms moet je gas terug nemen.' gram, is één van zijn trainingspart ners. „We zijn concurrenten van elkaar maar trainen regelmatig sa men. Het is soms lastig en Dex ligt een aardig stuk voor op me. Maar van hem kan ik enorm veel leren. Nee, een mentor kun je hem niet noemen, dat is een te zwaar woord. Hij geeft me wel ge regeld tips en we trainen goed. Tij dens toernooien komen we elkaar ook nauwelijks tegen, omdat judo ka's uit hetzelfde land uit elkaar worden gehaald. Ik zie het zo: we hebben elkaar nodig om beter te worden." Voor Johnny Hoogerland zit het seizoen erop. De wielren ner uit Langeweegje ging vori ge week onderuit tijdens Ize- gem Koers maar hoopte dat zijn blessure mee zou vallen. Gisteren bleek dat Hoogerland toch een breuk in het scafoid heeft. Het scafoid is één van de acht handwortelbeentjes en ligt in het verlengde van de duim. De wielrenner van Roompot Oranje Peloton moet nu drie weken in het gips, waardoor zijn seizoen al ten einde is. Volgend seizoen rijdt Johnny Hoogerland opnieuw voor de ProContinentale formatie. Hij verlengde zijn contract on langs met één jaar. Nick van der Lijke, die overkomt van LottoNL-Jumbo, wordt één van zijn ploeggenoten. Een an der nieuw gezicht is dat van Pieter Weening. De Fries, die tien jaar geleden een etappe in de Tour de France won, komt over van Orica-Green- Edge. Tijdens de elfde editie van de voetbalschool van Noad'67 worden tijdens de herfstvakan tie gasttrainingen verzorgd door de Ajax jeugdacademie en trainers van de Amerikaan se voetbalclub Ducth Lions FC. De organisatie probeert ie der jaar om de honderd deel nemers drie onvergetelijke da gen vol voetbal te bezorgen. Op maandag 26 oktober reist een delegatie van de jeugdaca demie van Ajax naar Zeeland. De Amsterdamse opleiding zal vertegenwoordigd worden door loop- en coördinatietrai ner Ronaldo Landburg en oud-speler Raphael Supusepa. Een dag later zijn trainers van de Amerikaanse voetbalclub Dutch Lions FC te gast. Dutch Lions is de verzamelnaam voor zes Amerikaanse voetbal clubs die op de Nederlandse school gestoeld zijn. FC Cin cinnati, één van die clubs, zal vanaf 2016 in de op één na hoogste Amerikaans profdivi sie uitkomen. Dutch Lions FC is in 2009 op gericht door de oud-profs Erik Tammer en Mike Mossel. De lijntjes met de Amerikaanse clubs zijn kort omdat Jouko Gorissen, oud-speler van Noad'67, coach is in de acade mie van de Florida Gulf Coast Dutch Lions FC. Hij verblijft momenteel in Nederland, maar treedt op korte termijn in vaste dienst bij de Ameri kaanse club. Tammer en Mos sel zullen in Sint Philipsland aanwezig zijn om een gasttrai- ning te verzorgen. sport kort door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Tijdens het WK in Astana maakte Sam van 't Westen- de eind augustus indruk met een overwinning op Victor Scvortov. De Vlissinger tankte met die zege vertrouwen, maar in zijn volgende partij sloeg het noodlot toe. De Vlissinger liep tegen de Wit-Rus Aliaksei Ramanchyk een knieblessu re op en was daardoor kansloos. Drie weken later maakt Van 't Westende alweer een montere in druk. „Ik hoop fit genoeg te zijn voor het NK", zegt de Zeeuwse ju doka. „En als ik meedoe, wil ik win nen ook." Sam van 't Westende Sam van 't Westende Sam van 't Westende Sam van 't Westende, in het blauw, tijdens zijn WK-partij tegen Victor Scvortov. De judoka stuntte in Astana met een zege op de judoka uit de Verenigde Arabische Emiraten, maar raakte later geblesseerd, foto Vasily Maximov/ANP LANGEWEECJE Voor Johnny Hoogerland, die onlangs zijn contract bij Roompot ver lengde, zit het seizoen erop. foto Roompot Oranje Peloton/Cor Vos SINT PHILIPSLAND COLIJNSPLAAT Twee zeilraces Op de Oosterschelde bij Colijnsplaat wor den zondag twee bij zondere zeilraces ge varen. De eerste wed strijd is de Zeeuwse Solorace, de tweede heet de Oldies Race 2015. Zoals de naam al dui delijk maakt, varen de zeilers bij de Solo race helemaal alleen. De organisatie legt het met een knipoog uit. 'Schippers die hun bemanning wil len laten zien dat ze ook zonder hen kun nen varen, schippers die de opmerkingen en ongevraagde ad viezen van hun be- manning zat zijn, schippers die ge woon wel eens alleen een wedstrijd willen zeilen of schippers die geen bemanning hebben; doe zondag mee aan de Solora ce.' Alle typen kajuitjach- ten kunnen mee doen, gemeten of on gemeten. En mocht er slechts één deelne mer zijn, dan gaat de wedstrijd gewoon door. Schippers met oudere boten kun nen zich aanmelden voor de Oldies Race 2015. Ze ondervin den deze keer geen concurrentie van ul tramoderne boten. Aan de race mogen alleen boten deelne men van voor 1985 en ook nog eens al leen met zeilen van Dacron of katoen. Aanmelden kan via www.wsvnb.nl. Het in schrijfformulier kan bij de havenmeesters van de watersportver eniging Noord-Beve- land worden ingele verd of op de wed strijddag zelf voor 10.30 uur in het ma- trozenhok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48