s Dammers PWG moeten in eerste klasse meestrijden om de titel Michael Cabenda is dankzij zijn vriendin Willeke 14 Oud-winnaars El Barouki en El Mouaziz in Kustmarathon Reserves Groene Ster na nieuwe zege alleen koploper in topklasse Ervaren verdediger speelt morgen met Zeelandia Middelburg derby in eerste klasse tegen Goes. De oud-winnaars Hicham El Ba rouki en Hamid El Mouaziz heb ben zich ingeschreven voor de Kustmarathon, die op zaterdag 3 oktober in Burgh-Haamstede van start gaat. De finish ligt 42.195 kilometer verderop in Zou- telande en de kans is groot dat één van de twee oud-winnaars die eindstreep als eerste zal pas seren. Hamid El Mouaziz, een in Brus sel woonachtige Marokkaan, won de Kustmarathon vorig jaar. Hij finishte in een tijd van 2.32,59 uur en zette daarmee de tweede tijd ooit neer. Het par koersrecord is nog altijd in han den van Hicham El Barouki. De Marokkaan won de editie van 2012, in een tijd van 2.29.56. Mohamed Berok heeft zich ook ingeschreven voor de Zeeuwse marathon. De atleet uit Maurita nië won al twee keer de Indoor- trail in Goes. De kans is groot dat Leonie Ton niet van start gaat in de Kustma rathon. De atlete uit Zierikzee, die in 2009 zegevierde in Zoute- lande, liep afgelopen weekend naar een bronzen medaille op het NK100 kilometer. Door haar inspanningen in Winschoten laat ze de Kustmarathon wellicht schieten. De zaalvoetballers van Groene Ster 2 waren ook in hun tweede wedstrijd van het nieuwe sei zoen goed voor de volle winst. In de uitwedstrijd tegen Bristol Team/Osaka boekte de Vlissing- se topklasser een klinkende over winning: 5-14. Halverwege het duel stond het 2-4. Voor Groene Ster 2, dat nu al leen aan de leiding gaat, was Re- mon de Vlieger met vijf goals topscorer. De overige treffers kwamen op naam van Imad Azzanagui (4x), Morad Bobouh (3X), Yannik Tani- wel en Nicky van Merrienboer (beiden lx). sport kort e kunt bijna stellen dat de cirkel rond is voor Mi- II chael Cabenda. De verde- I diger van Zeelandia Mid- delburg vertrok in 2011 bij Goes op het moment J dat de Bevelandse club promoveerde naar de eerste klasse. „Anderen binnen de se lectie waren op dat moment be ter." Op 34-jarige leeftijd komt hij alsnog uit op het niveau dat hij vier jaar geleden weloverwo gen aan zich voorbij liet gaan. De meeste voetballers pie ken zo rond hun 28e levensjaar. Bij Cabenda was dat niet het ge val. Hij is de laatste jaren op zijn best. „Toen ik bij Goes zat, was ik niet zo fit als nu. Ik leefde er niet voor en was een paar kiloo tjes te zwaar. Ook dronk ik graag." De inwoner van Wissenkerke was destijds vrijgezel. Nadat hij bij Goes vertrok, hield hij zijn con ditie op peil bij Dauwendaele. Sinds die periode heeft hij een re latie met Willeke. „Zij heeft mijn ogen geopend. Door haar ben ik bewuster gaan leven. Voorheen lette ik totaal niet op mijn voe ding." Mentaal gaat het daardoor ook uitstekend met Cabenda. „Ik heb mijn voetbalplezier hervonden en zit uitstekend in m'n vel. Daar door presteer ik beter. Ondanks dat ik merk dat de eerste klasse fy siek meer van me vraagt, heb ik het gevoel dat ik iedereen aankan. 'Goes is een club met veel ambitie en heeft er wat geld tegenaan gegooid' Die zelfverzekerdheid probeer ik over te brengen op de groep." Na de eerste twee competitie wedstrijden van het seizoen heeft Zeelandia Middelburg drie pun ten. De eerste wedstrijd werd on nodig verloren door een onterech te rode kaart, het tweede duel werd met 2-1-gewonnen van Bra- bantia. „Een titelkandidaat", zegt Cabenda over die ploeg. Hij kan lastig voorspellen hoe het seizoen er voor Zeelandia Mid delburg uit gaat zien. „Daarvoor moeten we de eerste tien wedstrij den afwachten. Zeelandia is een nuchtere vereniging, met weinig poeha. Iedereen is down to earth. Die jonge gasten zijn allemaal bra ve jongetjes. Daar is helemaal niets mis mee. Dat zit gewoon in ze. Je moet dat ook niet willen ver anderen." Thuis ongeslagen Ondanks die bescheidenheid barst het elftal van het vertrou wen. „We zullen best een paar uit glijders maken, maar dat geeft niet. Als wij zo spelen als afgelo pen zondag, moeten ploegen van hele goeden huizen komen om van ons te winnen. Wij zijn thuis al sinds januari 2014 ongeslagen in de competitie." Komend weekend treft Caben da Goes, de club waarvan hij het shirt zo'n zeven jaar droeg. Het treffen vindt niet zoals gebruike lijk plaats op zondagmiddag, maar morgenavond al (aanvang 19.30 uur). „Deze wedstrijd is iets spe ciaals. Maar dat heeft niets met mijn verleden bij Goes te maken. Het is beladen geworden, omdat De selectie van Middelburg heeft een aantal wijzigingen on dergaan. Topspeler Danny Wat- tel kreeg een aanbod van de Til- burgse ereklasser TDV en speelt nu dus op het hoogste ni veau. Arie Kammeraat deed na ruim veertig jaar een stapje te rug en zal hoogstens nog een enkele keer als invaller aantre den. De plaatsen van Wattel en Kammeraat zijn ingenomen door Ruud van Eenennaam en Jan Flikweert, terwijl ook de van Aag- tekerke afkomstige Paul Sterren burg zich bij de selectie voegde. Ook bij PWG 's-Gravenpolder hebben enkele wijzigingen plaats gevonden. De talentvolle Jacob Provoost, die vorig jaar met zes tien punten uit elf partijen topsco rer werd, maakt vanwege zijn stu die geen deel meer uit van de se lectie. Er was ook goed nieuws: Hans Bomgaars en Fons Huybrechts, twee Brabantse routiniers, hebben de overstap gemaakt naar PWG. twee West-Brabantse routiniers, Hans Bomgaars en Fons Huy brechts, maakten de overstap naar PWG, zodat het team in de breed te aan kracht heeft gewonnen. Van de twaalf teams in de eerste klasse C heeft PWG zelfs de hoog ste gemiddelde rating, zodat het team niet alleen favoriet is in de Zeeuwse derby maar ook een rol moet kunnen spelen in de strijd om promotie. Sport ZOUTELANDE Hicham El Barouki komt in 2012 in een parkoersrecord als eerste bin nen in Zoutelande. archieffoto Ruben Oreel ROOSENDAAL GOES 246 km hardlopen Giel Joziasse (foto) uit Goes doet op 25 en 26 september op nieuw mee aan de Spartathlon, de mon- stertocht van 246 kilo meter in Griekenland. De klassieke ultra- duurloop voert vanuit Athene naar de histori sche stad Sparta. Voor de 53-jarige Joziasse, lid van AV'56, wordt het zijn derde deelna me. In 2012 moest hij tijdens zijn debuut na 80 kilometer uitstap pen vanwege de on draaglijke hitte. Drie kwart van het deelne mersveld haalde toen de finish niet. Vorig jaar voltooide hij de krachttoer wél, in ruim 34 uur. Dit jaar wil hij eenzelfde pres tatie leveren. Joziasse heeft er ver trouwen in dat het gaat lukken. „Ik ben het afgelopen jaar op nieuw gegroeid in het ultralopen. De op bouw wordt steeds be ter. Het is mijn doel om de Spartathlon weer te voltooien. Ver der hoop ik op weinig inzinkingen en een zo soepel mogelijke ra ce." Op vrijdag 25 septem ber, om 7.00 uur 's ochtends, klinkt het startschot in Athene. Inmiddels hebben 388 atleten zich inge schreven. Sportieve impuls door Len Wolters Michael Cabenda (rechts) gaat tijdens de bekerwedstrijd tegen VC Vlis- singen onderuit in een duel met Regilio Pinas, foto Lex de Meester Michael Cabenda door Daaf Kasse MIDDELBURG. Met een onverval ste Zeeuwse derby gaat morgen een nieuw seizoen in de nationa le damcompetitie van start. In wijkcentrum Sint-Laurens begin nen de tientallen van Middel burg en PWG 's-Gravenpolder om 12.00 uur aan hun eerste duel. De selecties. PWG 's-Gravenpolder: Hans Bomgaars, Fons Huybrechts, Joh nny de Leeuw, Ko Louwerse, Rianka van Ombergen, Kees Rijk, Niels Roe- lofsen, Jaap Veerhoek, Aart Walraven en Jos de Wild. Middelburg: Piet Allaart, Ruud van Ee nennaam, Jan Flikweert, Bram Goed hart, Jaap de Jonge, Daaf Kasse, Wim Koppejan, Jan Moens, Piet Nieuwen- huijzen, Peter Schunselaar en Paul Sterrenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46