Stadscamping is van de baan Nieuwe Zilveren Schor gaat in de verkoop Het volgende stuk van Oost-Souburg ligt open 6 WALCHEREN Wegwerkzaamheden aan N662 VoorleesExpress Walcheren zoekt gezinnen om bij voor te lezen Ook de locatie aan de Koningin- nelaan, waar een paar jaar gele den nog werd gekampeerd, is nu uit beeld. Eigenaar AVV Beheer en de gemeente kunnen het niet eens worden over wat daar mag en niet mag. De Middelburgse stadscamping sloot enkele jaren geleden. Op verzoek van de poli tiek heeft de gemeente onder zocht of het mogelijk is op Cleene Hooge een nieuwe stads camping te beginnen. Er is ge sproken met recreatieonderne mers en ontwikkelaars. Uit hun reacties blijkt dat een nieuwe stadscamping aan een groot aan tal voorwaarden moet voldoen om levensvatbaar te zijn en te kunnen concurreren met de vele bestaande campings op Walche ren. Volgens wethouder Chris Simons moet een nieuwe locatie bijzondere kwaliteiten hebben waarmee een camping zich kan onderscheiden van het bestaan de aanbod. „Moet goed bereik baar zijn, op korte afstand van de binnenstad liggen, in een land schappelijk aantrekkelijke omge ving liggen en bezoekers mogen geen hinder ondervinden van het verkeer. Ook moet zo'n ge- Alleen Cleene Hooge voldoet aan de voorwaarden maar er niemand te vinden die daar wil beginnen. bied ten minste zeven hectare groot zijn." Alleen Cleene Hooge voldoet aan die voorwaarden, maar er is volgens Simons geen ondernemer te vinden die daar wat wil beginnen. „Omdat zij of hij dan geconfronteerd wordt met hele hoge aanloopkostene en op eigen kosten een rotonde en bruggen moeten aanleggen." In het recreatiepark worden 97 vrijstaande villa's met eigen aan legplaats en overdekt botenhuis gebouwd langs de boorden van een jachthaven. De bouw van het park moet in november beginnen; de ople vering van de eerste huizen is voorzien voor medio volgend jaar. Aan de wal opent rond die tijd ook de nieuwe beachclub van Het Zilveren Schor. Ontwik kelaar Libéma en de makelaar houden zaterdag 3 en zondag 4 oktober open huis en inschrij- vingsdagen tussen t2.oo en 18.00 uur. De gemeenteraad van Middel burg moet het bestemmingsplan voor de ombouw van de vroege re jeugdvakantieaccommodatie nog goedkeuren. Het plan staat in de raadsvergadering van maan dag 28 september op de agenda. Het park richt zich op sportieve vakantievierders als individu en in groepen. Het sportprograma wordt ingevuld door CIOS Goes-Breda en SportZeeland. De haven heeft plek voor passanten. De riolering wordt vervangen door een gescheiden rioolstelsel, er komen ondergrondse afvalcon tainers en de bestrating en de aanplant worden vernieuwd. Ook worden parkeerplaatsen op nieuw verdeeld. Het werk kost in totaal 1.350.000 euro. De eerste fase, Zuiderzee straat, Witte Zeestraat; Adriati- sche Zeestraat en Waddenzee straat worden vanaf deze winter aangepakt. Eind 2017 moet de he le wijk zijn voorzien van nieuwe waterafvoer met verbeterde drai nage om de huidige problemen met wateroverlast na hevige re gen op te lossen. Het straatbeeld in de wijk verandert veel, zo wor den bomen vervangen door lage heesters. Ondertussen is de grote aan pak van de Burgemeester Stemer- dinglaan en de Ritthemsestraat nog gaande. Dat moet in decem ber afgerond zijn. In wijk Schoo- nenburg begint rond deze tijd de rioleringsvervanging in de Die- zestraat en Hontestraat. Vanaf half 2016 en in het jaar erna vol gen de overige straten in de wijk. Eind 2017 heeft de zeewijk nieuwe waterafvoer en betere drainage om de wateroverlast na hevige regen op te lossen. In de regio Alzheimer Café in 't Gasthuis Middelburg Bij 't Gasthuis aan het Noord- poortplein in Middelburg is mor gen een nieuwe editie van Alzhei mer Café Walcheren. Thema is de mentie en bewegen. Aansluitend bij het thema is geriatrisch fysio therapeut Rob Oostinga uitgeno digd als gastspreker. In het kader van Wereld Alzheimer Dag op maandag 21 september verzorgt Sven van Rijswijk zijn muzikale medewerking aan het Alzheimer- café. De middag duurt van 14.30 tot 16.30 uur. De toegang is vrij. Startweekend nieuw kerkjaar Arnemuiden In de Gereformeerde Kerk aan de Kerklaan 4 in Arnemuiden is van 18 tot 20 september het startweek end met als thema 'Gods Geest verbindt generaties'. Vrijdaga vond start het weekend om 20.00 uur met een sing-in/praise om trent dit thema. Zondagmorgen is om 9.30 uur de startdienst waarin dominee N.J. Dekker uit Almkerk voorgaat. Het eigen combo en or ganist Vincent de Ridder verle nen hun muzikale medewerking. Wandelen in kader van Vredesweek Bij de Ambassade van Vrede aan de Rosenburglaan 310 in Vlissin gen start zaterdag 19 september vanaf 11.00 uur een vredeswande- ling. Dit in het kader van de Vre desweek 2015, die zaterdag begint. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur voor drie afstanden: 5,10 en 15 ki lometer. Inschrijfkosten voor de wandeling zijn 1.20 euro per per soon en eventueel 2 euro extra voor een herinnering. Voor koffie, thee en limonade wordt gezorgd. Mijn dorp, mijn stad Open repetitie Brassband Middelburg houdt vanavond een open repetitieavond in wijkcentrum Van Cit- tershoff in Sint Lau rens. Van 18.30 tot 20.00 uur kan ieder een die een blaasinstru ment bespeelt of wil leren bespelen terecht aan de Van Citters- straat 64. Zie ook brassbandmiddel- burg.nl. Poëzie-workshop Speciaal voor 55-plus- sers is maandag in het Vlissingse zorgcen trum Ter Reede een poëzieworkshop. Deel- De provinciale weg N662 gaat van 21 tot en met 29 september op de schop. In die periode wordt er gewerkt aan de N662, Ritthem sestraat ter hoogte van Ritthem. Er wordt op de hoofdrijbaan een verhoogd verkeersplateau aange legd. Ter hoogte van de Land- bouwweg (zijweg aan de noordzij de) wordt een directe aansluiting met de N662 gemaakt. Om het werk uit te voeren is de N662 van 21 tot en met 25 september afge sloten voor het verkeer, de Land- bouwweg is de gehele periode af gesloten voor het verkeer. Het doorgaande verkeer wordt omge leid. Vliegveld Mid den-Zeeland, over dag - 'Fly In' van verschillende vlieg tuigen; 20.15 uur - Voorstelling over het leven van Anthony Fokker Domburgseweg 7 en diverse locaties, 12.00-22.30 uur - Jazz by the Sea met optredens van onder andere The Second Line uit Zweden, Anke An gel en Oriental Jaz zband Markt 51, De Druk- kery, 09.30-18.00 uur - Tentoonstel ling Arno Kramer en Nicole Schulze; Cinema Middel burg, Achter de Houttuinen 30, 19.00 uur - Film 'The Last Wolf; 21.30 uur - Film 'Testament of Youth Het oude Brand spuithuis, Toren straat 30, overdag - Expositie Goud vondst en brand weeractiviteit voor de jeugd Van Cittershof, 18.30-20.00 uur - Open repetitie avond jeugdbrass- band Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur - Weekmarkt; De Branding, Theo Thijssenschool, De Vlieger, De Omni bus (voormalige Houtuijn) en Vrijenhovenzaal, overdag - Vriend jes- en vriendinne- tjesweek bij Vlis singse Turn Vereni ging; CineCity, Spuikomweg 1, he le dag - Film by the Sea; Willem3 expositie ruimte, Oranje straat 4,13.00-17.00 uur - Tentoonstel ling schilderijen Jo hnny Beerens, 'rea list in Zeeland' Zuidstraat 154, 10.00-17.00 uur - Zomerexpositie 'Frieda' door Emile Calon MIDDELBURG. Middelburg moet het voorlopig doen zonder stads camping. Uit een onderzoek door de gemeente blijkt dat Middel burg geen geschikte plek heeft voor zo'n camping. door Claudia Sondervan ARNEMUIDEN. Delta Makelaardij begint met de verkoop van Har bour Village, oftewel de heront wikkeling van Het Zilveren Schor aan het Veerse Meer. door Claudia Sondervan OOST-SOUBURG. Er gaat weer een grootscheeps rioolwerk van start in Oost-Souburg: de Zeewijk ten zuiden van de Zeewijksingel moet er vanaf komende maand aan ge loven. MIDDELBURG 45 In de Sint Jacobskerk in Vlissingen is zondag om 19.00 uur een Taizéviering. Deze duurt ongeveer 45 minuten. Muzikale medewerking wordt verleend door Marjo Schillings (zang) en diverse instrumentalisten. Na afloop is er ruimte voor ontmoeting. ARNEMUIDEN VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN RITTHEM nemers leren wat be grippen als limerick, elfje en sonnet inhou den, ontdekken het verband tussen poëzie en emotie en gaan zelf aan de slag. De work shop is van 10.00 tot 12.00 uur. Informatie opvragen en aanmel den kan bij docent Ans Leek (0118-641767) of bij zorgcentrum Ter Reede (0118-448448). OOSTKAPELLE Strandjutten Schelpen, eikapsels van de wulk en door boorde veenbrokken. Zondag gaan deelne mers aan de activiteit Strandjutten het strand op om te zoe ken naar deze en ande re aanspoelsels. De Jut ter geeft uitleg over de vindsels. Het Strand jutten start zondag om 12.30 uur bij het zeeaquarium van Terra Maris en is voor men sen van alle leeftijden. De kosten bedragen vier euro per persoon. Aanmelden is noodza kelijk en kan via www.terramaris.nl of 0118-582620. VLISSINGEN. VoorleesExpress Walcheren zoekt gezinnen op Walcheren om bij voor te lezen. Het gaat om gezinnen van wie de kinderen (van 2 tot 8 jaar) en hun ouders moeite hebben met de Nederlandse taal. Twin tig weken lang leest een vrijwilliger eens per week bij het gezin voor. Zo komen de kinderen meer in aanraking met geschreven en gesproken Ne derlands. VoorleesExpress Walcheren is een project van Bibliotheek Vlis singen en actief sinds 2013. Doel is om dit jaar 25 gezinnen uit Vlissin gen en 25 gezinnen uit Middelburg voor te lezen. De VoorleesExpress roept met name het basisonderwijs op gezinnen met een andere sociaal- culturele achtergrond aan te melden. Meer info en aanmelden: www.bi- bliotheekvlissingen.nl/voorleesexpress. foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl ARNEMUIDEN DOMBURG MIDDELBURG SEROOSKERKE ST. LAURENS VLISSINGEN WESTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38