4 ZEELAND #Twitter Mirjan @mmirjan Oei, ik zal toch niet #nomofobie ontwikke len? De angst om zon der smartphone te komen zitten. #bewustwording Online Top 5 Uw reactie Video Op het strand in de echt verbonden worden door 'Michiel de Ruy ter': het kan in Vlissin- gen. Er wordt ten stad- huize nog wel even uit gezocht of de Buitengewoon ambte naar van de burgerlijke stand ook in ge schminkte staat huwelijken mag vol trekken. Want Hans Koeman, in Vlis- singen bekend als de personificatie van de grote admiraal, treedt wel op met pruik, aangeplakte snor en baard. Een uitdossing met hoge leren laar zen en een sabel aan de zij is wettelijk geen probleem: „Het is toga of pak, en Michiels pak is ook een pak. Als ik maar teken met mijn eigen naam." Koeman heeft weer tijd voor huwe lijksvoltrekkingen, want hij gaat 'met groot verlof na 34 jaar op het stadhuis. „Ik was al langer ambtenaar van de bur gerlijke stand, maar ik had nooit tijd. Die heb ik nu wel. Maar nu ben ik geen ambtenaar meer, dus moet ik opnieuw beëdigd worden als 'buitengewoon' ambtenaar." Volgende week gaat hij met 'groot verlof als ambtenaar in Vlissingen, na 34 jaar. Eerst als medewerker bij de So ciale Dienst, als invorderingsambte naar. Niet de meest vrolijkste baan, geld terughalen bij mensen die onte recht een uitkering ontvangen, beaamt hij. „Ik heb in die tijd veel mensenken nis opgebouwd. Maar ik heb wel altijd geprobeerd mensen te helpen hun schulden op te lossen. Als ik mensen uit die periode op straat zie en ze zeggen me gedag, heb ik het toch niet slecht gedaan, denk ik dan." De laatste 11 jaar was Koeman de joviale poort wachter' achter de ont vangstbalie in de stadhuis hal die iedereen naar de juiste balie en contactper soon verwees. Hij vindt wel dat de bejegening door het publiek ruwer wordt. „De laat ste vier, vijfjaar vooral zijn de lontjes kort. Ouderen zijn, denk ik, nog erger dan jongeren, die zijn lakonieker. Alles moet te genwoordig snel, ieder een is vastge plakt aan zijn telefoon. Ik denk dat het daar door komt." De ac tieve eve nementen organisator en vrijwilliger weet zich straks vogelvrij voor verenigingbestu- ren met vacatures. Maar hij heeft het druk genoeg. Koeman zet zich onder meer in voor de komst van een monu ment voor de Joodse deportatieslachtof fers uit Vlissingen. „Herdenken is be langrijk. Dat gaat nu voor." En er is meer tijd voor Michiel. In 2007 kroop Koeman voor het eerst in de huid van de Vlissingse held, als gein tje bij de opening van Small Sail Vlis singen. „Met kleding en een pruik van 't Kostuumpje in Arnemuiden en een stukje vloerbedekking als snor." De ont vangst bij de Vlissingers was zo enthou siast dat Koeman zijn verschijning in De Ruyter-acteur Frank Lammers vond Hans Koeman beter geslaagd dan zijn eigen filmversie. volgende jaren professionaliseerde. Zijn wapenuitrusting haalt hij uit de Mari nekazerne: „Ik heb nu van vier com mandanten de sabel mogen lenen." De Ruyter-acteur Frank Lammers vond Koeman beter geslaagd dan zijn eigen filmversie. „De vader van de twaalfde generatie kleinzoon van Michiel, Frits de Ruyter de Wildt zei: Ik heb de familieband, maar jij lijkt op hem", haalt Koeman met plezier aan. Er zijn genoeg jaren dat Koeman als De Ruyter meer feestelijke openingen verricht dan de burge meester, weet hij. „Er is er één ge weest die daar ja loers op was", biecht hij op. „Niet Letty Dem- mers!", voegt hij haastig toe. Hans Koe man houdt vrij dag 2 oktober re ceptie in het Stadscafé in het stadhuis vanaf 15.00 uur. Michiel de Ruyter voltrekt huwelijken Zo ziet Hans Koeman er uit zonder pruik, aangeplakte snor en baard, foto Ruben Oreel foto links Ed Oudenaarden/ANP Verslaving aan je smartphone komt steeds vaker voor. Gisteren plaatsten wij een artikel op de website over hoe je nomofobie, zo als de verslaving officieel genoemd wordt, kunt herkennen. 1. Zeeuwen geven vluchtelingen warm onthaal (video) 2. Pling... en weer een berichtje; hoe weersta je whatsappgroepen? 3. Juf Lucie laat niemand vallen 4. Hedwigespel blijft een raadsel 5. Drie woningen op plek Chinees Arne- muiden De zwartepietendiscussie is weer be gonnen. 'Zeeuwse Brabo' denkt dat over tien jaar de tegenovergestelde discussie ontstaat. Hij schrijft: 'Pap? Er zitten vier kinderen in mijn klas, die zijn zwart. En hun papa's willen nu gaan klagen bij de VN. 'Waarom dan, jongen?' Omdat ze het discrimi natie en racisme vinden dat al die lie ve, gulle Pieten blank zijn. Alsof zwar te mensen niet goed genoeg zijn om Piet te worden. Ze vinden dat er zwarte Pieten moeten komen.' Het duurt nog even, maar op dinsdag 27 ok tober is het nationale zeikdag. We gingen de straat op met de came ra en vroegen passanten naar de grootste irrita ties. Bekijk de video op: www.pzc.nl/video Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie D facebook.com/depzc -c @pzcredactie door Claudia Sondervan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36