Van Assche I 'naar turnin Frans Lievens zoekt de grenzen op 'Luctor et...' 'Ik ben wel bang' 'Grote zorgen' Vooral commerciële functies Delta lopen gevaar '«At Hans van Stel (58) uit Kruiningen. Arbeidsjurist. In dienst sinds 2003. „Ik ben de enige arbeidsjurist bij Delta. In 2003 begon ik bij Delta Milieu. Nu zit ik op het hoofdkantoor in Mid delburg. Een fantastische baan. Ik heb er ontzettend veel lol in." „Gezien mijn leeftijd maak ik me vooral zorgen over col lega's onder de vijftig jaar. Ga er maar aan staan om in Zeeland een soortgelijke baan te vinden als je straks bent ontslagen." „In het bedrijf heerst momenteel een sfeer van urgen tie. In 2008 is de zogeheten splitsingswet aangenomen. Sindsdien is er door procedures veel tijd verstreken, maar nu komt alles in een stroomversnelling. Het perso neel is strijdbaar. Het wordt nu Luctor et Emergo." Janet van de Griend (46) uit Vlissingen. Productmanager multimedia. In dienst sinds 2004. „Ja, ik ben wel bang dat ik mijn baan ga verliezen. Bij ge dwongen splitsing van het energie- en het netwerkbedrijf is deze baan snel weggestreept. Als het onverhoopt ge beurt, gaan mijn man en ik niet weg uit Vlissingen. We heb ben opgroeiende kinderen. Dat wil je ze niet aandoen. Het zou niet alleen jammer voor mezelf zijn, maar ook voor een mooi bedrijf als Delta. Ontmanteling is ook een drama voor de provincie. Zoveel banen zouden verloren gaan. Delta is ook verweven met de Zeeuwse samenleving. Veel toeleve ranciers leven van Delta. Via het Zeelandfonds steunt Delta ook veel clubs en instellingen. Ik doe mijn werk nog met veel plezier, maar je gedachten dwalen wel eens af: 'Hoe staan we over een paar maanden voor?'." Ilona Wielemaker (37) uit Koudekerke. Woordvoerder Del ta. In dienst sinds 2007. „Vooral de staf- en commerciële afdeling zullen hard wor den getroffen. Ik maak me dan ook grote zorgen over mijn baan. Woordvoerders zijn er tenslotte genoeg... De spoeling in mijn vakgebied is dun. Het zal dus niet eenvoudig zijn in Zeeland hetzelfde werk te vinden. De provincie verlaten voor ander werk is geen optie. Ik heb twee kinderen van 7 en 9. En mijn man heeft hier een eigen transportbedrijf. We wonen ook erg fijn in Koudekerke. Ik zie mezelf niet in de metro in Rotterdam zitten, zelfs als ik daar een gelijkwaardi ge baan vind. Maar qua inkomen zal het erin hakken als ik onverhoopt mijn baan verlies." „Op de werkvloer maken veel collega's zich ook zorgen. Het is een spannende tijd. De politiek gaat ons lot bepalen." De Tweede Kamer beslist volgen de week donderdag over het lot van het Zeeuwse energiebedrijf. Het parlement praat dan over de Wet Stroom, waarin onder meer ook de splitsing wordt geregeld. De kaarten liggen niet zo gunstig voor Delta. Minister Kamp van Economische Zaken wil Delta en ook Eneco vooralsnog gedwongen splitsen. Volgens Delta, dat zich met hand en tand tegen de 'onnodige' splitsing verzet, betekent splitsing het einde van het bedrijf. Het wordt financieel te zwak om zelf standig door te gaan. Het zal dan (in onderdelen) moeten worden verkocht. Zo'n 700 tot 800 van de 1600 Zeeuwse arbeidsplaatsen van Del ta gaan in dat scenario verloren. De poot Energie Multimedia, in clusief de afdeling die zich bezig houdt met energiehandel, telt 630 formatieplaatsen. Ook werken er 180 inleenkrachten. De stafafdelin gen zijn goed voor 55 formatie plaatsen. Ook bij het netwerkbedrijf in Goes zullen naar verwachting een aantal banen verloren gaan, maar lang niet zoveel als in Middelburg. De netwerkgroep telt 660 forma tieplaatsen. Verder werken er ge middeld 75 inleenkrachten. Het personeel is bezorgd. Het besef groeit dat het vijf voor twaalf is voor Delta, een bedrijf dat niet alleen stroom en internet naar de huiskamers brengt, maar ook maatschappelijk is verankerd Zo'n 700 tot 800 van de 1600 Zeeuwse arbeidsplaatsen van Delta gaan verloren bij gedwongen splitsing. in de Zeeuwse samenleving. Me dewerkers beginnen zich nu echt zorgen te maken over hun baan. De Centrale Ondernemings raad zoekt met een handtekening actie dan ook steun van de Zeeuw en tegen de gedwongen splitsing. Sinds woensdag kan een petitie worden getekend op de website sa- menvoordelta.nu. Al negendui zend mensen hebben hun steun betuigd. Donderdag gaat een deel van de medewerkers naar Den Haag om het voor hun arbeids plaats cruciale Kamerdebat van dichtbij te volgen. PAGINA 15 PAGINA 10 11 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl VRIJDAG 18 september 2015 Verliezen wij onze baan? Hans van Stel Janet van de Griend Nona Wielemaker foto's Ruben Oreel door Frank Balkenende MIDDELBURG. Medewerkers van Delta die bij stafafdelingen, in com merciële functies en op de handels- vloer werken, lopen bij gedwongen splitsing van energie- en netwerk bedrijf het meeste risico hun baan te verliezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33