i 15% TO©S 'Situatie op eiland Kos is hartverscheurend' Zeelandbrug is dag langer gestremd Emotiejeuk 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Over tien jaar bestaat Zwarte Piet niet meer. Uw Mening ONEENS Werk aan het spoor Lot goed voor 250.000 euro Solof met Kim Wilde I pau! kusters zwarte piet niet welkom op haasse scholen vrijdag Maan Leo Van emoties krijg ik jeuk. Nee, laat me dat met iets meer zorg formule ren: van andermans emoties krijg ik jeuk. Of nog pre ciezer: van andermans emoties op een massamedium krijg ik jeuk. Ja, dat is het. Ook laatst merkte ik het weer, bij de dood van eerst Thé Lau en daarna Joost Zwager man. Ik kende beide mannen niet persoonlijk. Met Thé Lau heb ik ooit vlak voor een optreden een praatje gemaakt; we zaten bij de zelfde uitgeverij. Joost Zwager- Op de radio hoorde ik collega's van de twee mannen met overslaande stem gedichtjes voorlezen man riep bij mij slechts lichte irri tatie op, zoals eigenlijk alle vaste gasten van DWDD dat doen. Bij hun beider overlijden zag ik het land afglijden in een massale rouw. Mijn moeder pinkte zonder schroom een traantje weg bij de herdenkingshappenings van DWDD. Ik hoorde volwassen col lega's van de twee mannen schaamteloos met overslaande stem gedichtjes voorlezen op de radio. Willekeurige mensen op Facebook bleken opeens een zeer hechte band met de diepbetreur- de doden te hebben. Hoewel ik ben opgegroeid met de muziek van The Scene en hoewel ik Zwagerman best wel waardeer de, ervoer ik enkel een weeïg ge voel van walging bij al deze pu bliekelijke rouwbetuigingen. Ik betrap mezelf erop de motieven van de weeklagers te wantrou wen; ik vermoed dat ze alleen even hun graantje mee willen pik ken. Ik vind het zoetsappig en on gepast. In de dagen na de dood van een BN'er vermijd ik radio en tv, en scan ik de krant op al te sen timentele stukjes. Maar wat loop ik mis door me niet onder te dompelen in deze cascade van emoties? Welke winst denken de rouwroepers uit hun gedrag te halen? Misschien er varen ze wel een zekere catharsis. Misschien is het een manier om met je eigen emoties om te gaan. Misschien is het makkelijker om fanatiek een wildvreemde te be wenen dan je eigen problemen onder ogen te zien. Ik vrees dat ik het nooit te weten zal komen. Ik steun Delta. 547 reacties toosenhenk.nl O ZWARTEN t>E toesan® tot scholen WEISEREN... &E VN IS NOS WOE&EN&ER Treinreizigers moeten ko mend weekend rekening houden met extra reistijd als zij van Vlissingen naar Bergen op Zoom vice versa willen. Op het traject rij den geen treinen in ver band met werkzaamheden. Tussen Vlissingen en Ber gen op Zoom rijden stop bussen, maar ook de NS-Snelbus rijdt. Reizigers via Kapelle-Biezelinge, Kruiningen-Yerseke en Ar- nemuiden moeten gebruik maken van de NS-taxibus. De NS verwacht een extra reistijd van één tot drie kwartier. Een lot in de BankGiro Lo terij is 250.000 euro waard gebleken voor een Terneu- zense. De Terneuzense, door de BankGiro Loterij al leen aangeduid met haar voornaam Marijke, kreeg de prijs gisteren in Slot Zuylen, in gezelschap van haar kleinzoon en schoon dochter. In een reactie zei de Terneuzense dat ze een gelijkvloers appartementje van het geld wil kopen. Ze heeft artrose en kan steeds moeilijker trappen lopen. Singer-songwriter Solof verzorgt het voorprogram ma tijdens de tournee van Kim Wilde door Neder land. De optredens vinden plaats op 1 oktober in thea ter De Maagd in Bergen op Zoom, 2 oktober in theater Aan de Parade in Den Bosch, 3 oktober Parkstad Limburg Theater in Heer len en op 4 oktober in de Boerderij in Zoetermeer. Mensen Wakkee, officemanager van Toer koop Reisburo Van Oeveren, reis de voor haar werk naar Kos. Net als op haar andere reizen wilde ze zo veel mogelijk hulpgoede ren meenemen, in dit geval voor de vluchtelingen op het eiland. Mede naar aanleiding van be richten in deze krant kreeg ze veel goederen aangeboden. „Het is ongelofelijk zoals mensen heb ben gereageerd. Dat is echt hart verwarmend", zegt Wakkee. Uit eindelijk vloog ze met negentig kilogram bagage naar Kos. Het verdelen van de goederen, zoals kleding en toiletartikelen, heeft ze overgelaten aan de Stich ting Bootvluchteling. „We heb ben ook besloten drie dagen lan ger te blijven. Je komt in een bijna niet-realistische wereld te recht. Er zijn zo veel mensen die daar aankomen en op het strand of op straat moeten slapen. Het is mensonterend." Opvang is er nauwelijks, sani taire voorzieningen ontbreken, hulp is vrijwel afwezig. „Je hebt alleen de stichting die er met zes mensen aanwezig is. Verder ge beurde er helemaal niets. Daar ben ik erg van geschrokken. Ik was voorbereid op het ergste, maar het bleek nog erger te zijn. Hartverscheurend." Wakkee heeft zo veel moge lijk proberen te helpen. „We heb ben onder meer kleding en eten uitgedeeld. Veel vluchtelingen hebben - na de lange tocht die ze 'Je komt in een bijna niet-realistische wereld terecht. Het is mensonterend' achter de rug hebben - gesloten blikken, maar zodra je hun aan dacht geeft, zie je de dankbaar heid in hun ogen." Wakkee heeft haar dagelijkse leven weer opgepakt, ook al la ten de beelden van Kos haar niet los. „Ik zou mensen ook willen adviseren: ga vooral naar een Grieks eiland - want je kunt er nog steeds goed vakantie vieren - maar probeer ook wat mee te nemen voor de vluchtelingen." Wilt u iemand nomineren? VLISSINGEN. De onderhoudswerk zaamheden aan de Zeelandbrug lopen een dag vertraging op. Daar hebben zowel de scheep vaart als het autoverkeer last van. De Zeelandbrug is sinds eind oktober tijdelijk veranderd in een eenbaansweg. Er worden re paraties verricht aan het beweeg bare deel van de brug. Die zou den aanvankelijk duren tot en met 19 september. Maar dat blijkt nu een dag langer te gaan duren. Dat komt door de slechte weersomstandigheden. Het autoverkeer kan vanaf maandag 21 september weer ge bruikmaken van beide rijbanen. In de nachten van zondag op maandag, maandag op dinsdag en dinsdag op woensdag zijn er nog wel afsluitingen om afzettin gen weg te halen en de brug te testen. Die duren steeds van 24.00 tot 05.00 uur. Voor de scheepvaart betekent de lichte vertraging dat het aan gepaste bedieningsregime tot en met 20 september duurt. De brug gaat vrijdag en zaterdag voor het doorgaande scheepvaart verkeer open om 12.10 en 19.10 uur. Op zondag gaat de brug open om 7.23, 12.10, 16.40, 19.10 en 20.10 uur. Bovendien geldt tot en met vrijdag 25 september een beperkte doorvaartbreedte van 20 meter. Reactie? Tips? VLISSINGEN TERNEUZEN VLISSINGEN DEN HAAG Joyce Vermue als derde Zeeuw Tweede Kamer in Joyce Vermue uit Schoondij- ke wordt 22 september geïnstalleerd als Tweede Ka merlid voor de PvdA. Ze ver vangt Kamerlid Manon Fok- ke die voor vier maanden met zwangerschapsverlof gaat. Daarmee wordt Ver mue naast Albert de Vries (PvdA) en André Bosman (WD) het derde Zeeuwse Kamerlid. Vermue staat op de 48e plaats van de PvdA-kandidatenlijst. door Rolf Bosboom ZIERIKZEE. 'Hartverscheurend', zo noemt Martine Wakkee uit Zierik- zee de taferelen die ze heeft ge zien op Kos. Zij bezocht onlangs het Griekse eiland, onder meer om de goederen af te geven die ze in Zeeland heeft ingezameld. Martine Wakkee De PZC zet de helden van het onderwijs in het zonnetje. Wij zijn op zoek naar mensen die het verschil maken op basisscholen en middelbare scholen in Zeeland. Ga dan naarwww.pzc.nl/helden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2