Nieuwe videoclip van Belgische zanger al miljoenen keren bekeken op internet CULTUUR SHOW 29 GTST viert jubileum met lange aflevering Muse treedt op in Ziggo Dome Kippenvel, afschuw en bewondering. Stromae maakt de tongen los met zijn videoclip van Quand c'est? Dat lied gaat over kanker. met*cM Show Entertainment Goede Tijden, slechte tijden viert het 25-ja- rig bestaan met een extra lange afleve ring op donderdag 1 oktober. Die speelt zich afin Ierland. Fans kunnen rekenen op een dramatisch hoogtepunt. De soap op RTL 4 houdt dagelijks zo'n miljoen kijkers aan de buis gekluisterd. De Britse rockband Muse treedt 9 maart 2016 op in de Amsterdamse concerthal Ziggo Dome. De show maakt onder deel uit van de Drones World Tour. De kaartverkoop begint 22 september. In zijn nieuwe nummer Quand c'est? verliest de Bel gische popster Stromae op tragische wijze het gevecht met de ziekte kanker. Vol gens velen raakt hij daar mee de juiste snaar. De bijbeho rende videoclip is op YouTube al miljoenen keren bekeken. Vanaf de eerste seconde van de clip bezorgt Stromae de kijker een onheilspellend gevoel. Alleen op een donker podium in een spook achtige theaterzaal gaat hij de strijd aan met een veelpotig mon ster dat kanker uitbeeldt. De zan ger wordt aan het einde van de clip opgezogen waarna het lichaam rondzweeft tussen eerde re slachtoffers. Tijdens het slopen de gevecht vraagt Stromae onder meer 'Kanker, kanker, wanneer is het aan mij?' en 'Kanker, kanker, wie is de volgende?' De teksten en beel den van Quand c'est1 (Wanneer is het zover?) zijn recht voor zijn raap en maken veel reacties los. Er is af- biihg°n bnaar b0f-sten schuw, maar ook veel bewonde ring. Het KWF behoort tot die laatste groep. „De beelden zijn erg heftig, maar dat is kanker ook", zegt woordvoerder Marsja Meijer. „Stromae beschrijft de angst die veel mensen voelen als zij de diag nose kanker krijgen." Dennis van den Heuvel (46) be vestigt dat. Hij heeft al vijfjaar lymfklierkanker en herkende zich direct in de clip. „Vooral de beel den van de strijd die Stromae aan gaat met het monster vind ik erg mooi", zegt hij. „Zo ervaar ik dat ook. Gelukkig heb ik het gevecht nog altijd gewonnen. Met hem loopt het in de videoclip minder goed af." In slechts drie dagen tijd werd die video liefst 5,5 miljoen keer be keken op YouTube. Sommige criti ci die beweren dat de artiest een te negatief beeld schetst van kan ker. Het monster wordt in de clip neergezet als onontkoombaar, ter wijl dit tegenwoordig niet meer zo is, menen zij. „Daar zit wat in", meent Meijer van het KWF. „Kanker is niet meer de dodelijke ziekte die ze vijftig jaar geleden was. Na vijf jaar is 62 procent van de mensen die de diagnose kanker krijgen, in leven. Stromae beschrijft één kant van het verhaal en dat doe hij op indrukwekkende wijze. Ik heb het idee dat de meeste men sen het kunnen waarderen." Van den Heuvel bena drukt dat mensen door dit nummer niet moeten den ken dat kanker betekent dat de patiënt kansloos is. „Ik geloof juist heel erg in de kracht en in de strijd. Je moet gewoon de mazzel hebben dat je de ziekte overleeft. Mijn beide ouders zijn gestorven aan kanker en hadden die mazzel niet." Hij vreesde zelf de ziekte ook niet te overleven. Daarom schreef Van den Heuvel een boek en 'Stromae beschrijft de angst die veel mensen voelen als zij de diagnose kanker krijgen' maakte hij het nummer Alles wat ik ben voor zijn dochertje Eva, die inmiddels 9 jaar is. „Als ik zou sterven, weet ze in ieder geval wat mijn gevoel ten tijde van de ziekte was. Muziek is een krachtig mid del voor zo'n boodschap." Van den Heuvel is blij dat een artiest als Stromae het podium ge bruikt om het onderwerp kanker te behandelen. Volgens hem is de zanger taboedoorbrekend met het nummer en de clip. Nooit werd een ziekte op zo'n directe manier uitgebeeld en verteld, stelt hij. „Mensen praten nog altijd niet snel over kanker en dat komt sim pelweg door de angst om te ster ven", aldus Van den Heuvel. „De psychische ondersteuning van het Helen Dowling Instituut heeft mij geholpen om kanker een plek je te geven. Hoewel ik al vijfjaar kanker overleef, moet ik één keer in de zes maanden op con trole. Dan voel ik me weer een kankerpa tiënt en vrees ik de dood. Juist die angst heeft Stro mae bij de kop ge pakt." VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2015 Cultuur door Emiel Poeiert Marsja Meijer KWF Really, nothing can stop you )D you remember them? Stromae a schokt en ontroert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29