Rutte verdeelt en hee Trouwen met Michiel Pietendiscussie waait over naar Zeeland Beeldenjacht levert 2000 slaapplekken op Technische snufjes Tweede noodoproep in een week van kabinet aan gemeenten Gastvrijheid strijdt met ongemak nu er daadwerkelijk duizenden vluchtelingen verschijnen. In Binnen Buiten maken je huis slimmer dan jijzelf DEN HAAG. Zo overtuigd als Neder land onlangs nog klaarstond met warme jassen voor gevluchte Sy- riërs, zo verward oogt ons land nu. Natuurlijk willen we gastvrij zijn voor vluchtelingen. Maar aan die collectieve empathie knaagt in eens ook een gevoel van toene mend ongemak. Want dat opvang centrum voor vluchtelingen blijkt ineens akelig dicht bij huis. De vluchteling staat niet langer op een station in Oostenrijk, maar wordt verwacht in Baexem, in Musselkanaal, in Oss. Niemand bleef onberoerd door het aangespoelde 3-jarige jongetje Aylan op het strand van Bodrum. Maar nu - amper twee weken la ter- is de morele spagaat com pleet. Er is een tekort aan opvang plekken voor Syriërs die de over steek wel overleefden. Het kabinet zond gisteren al de tweede nood oproep aan gemeenten: regel alstu blieft bedden. Want, zegt staatsse cretaris Klaas Dijkhoff (Asiel, VVD): „We kunnen alle hulp ge bruiken. Ik heb geen stuk land waar ik het zelf kan oplossen." Intussen zijn er ook al ruim veer tien burgercomité's die ageren té gen opvanglocaties. Want wie wil een centrum in zijn dorp? Vooral alleenstaande, mannelijke Syriërs boezemen vrees in. Zijn ze niet door oorlog getraumatiseerd? Zijn 'onze vrouwen' veilig? Zeker nu PW-leider Geert Wilders fulmi neert over 'testosteronbommen' die het voorzien hebben op 'onze' vrouwen'. De weerstand wordt problematischer nu de aantallen vluchtelingen oplopen. De Vereni ging van Nederlandse Gemeenten meldt dat Nederland inmiddels met 700 vluchtelingen per dag wordt geconfronteerd. „De span kracht van gemeenten wordt enorm op de proef gesteld."De po litiek is verdeeld, net als heel Euro pa. Premier Mark Rutte vertrouwt vooralsnog op het 'gezonde ver stand van de burger'. De worste ling is aan onszelf. DEN HAAG. Het ministerie van Vei ligheid en Justitie vroeg gistermid dag met spoed om 750 bedden. Binnen een paar uur waren 2000 slaapplekken geregeld verspreid over heel het land. De sporthal van de Erasmus Universiteit in Rotterdam werd bijvoorbeeld volgezet met 250 veldbedden. In Roosendaal komt noodopvang voor 200 tot 250 vluchtelingen. Het gaat om kortdurende op vang voor 72 uur. De tijdelijke bed den zijn nodig omdat de opvang plekken niet op tijd klaar zijn. Dagelijks komen ongeveer ze venhonderd vluchtelingen Neder land binnen. Daarvoor moet per dag ongeveer één complete op- vanglocatie worden geopend. De grootste komt in Heumensoord bij Nijmegen. Hier kunnen 3000 mensen terecht. VLISSINGEN. Zeeuwse onderwijsin stellingen zijn niet nog niet zover als de basischolen in Den Haag, die de klassieke Zwarte Piet de wacht hebben aangezegd. Wel is naar aanleiding van het Haagse be sluit ook in Zeeland het debat over het uiterlijk van de metgezel van Sinterklaas nieuw leven in ge blazen. Raymond de Jong, be stuurder van de Escaldascholen in West-Zeeuws-Vlaanderen, kan zich voorstellen dat Zwarte Piet ook bij een bezoek aan Zeeuwse scholen wordt ontdaan van zijn grote lippen, kroeshaar en goude oorringen. Andere scholen in de provincie hebben nog geen stand punt ingenomen of zijn voorlopig niet van plan Zwarte Piet in een moderner jasje te steken. Net over de grens in het Belgische Sint-Niklaas wekt de Nederlandse discussie over het uiterlijk van Zwarte Piet verbazing. Half september zijn de meeste mensen nog niet met Sinterklaas bezig en al helemaal niet met de vraag of Zwarte Piet discrimine rende kenmerken heeft. Maar het in Sint-Niklaas gevestigde Sint-Ni- colaasgenootschap Vlaanderen denkt dat Nederlandse discussie vroeg of laat ook in België oplaait. www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 18 september 2015 _0 Steeds 257e jaargang nr. 220 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 O minder buien ZEELAND 4 Vluchtelingen in het Drentse §3 Oranje wachten op de bus. Ze worden opgevangen in het vakantiepark, foto Kees van de Veen door Tobias den Hartog Zie verder pagina's 6 tot en met 9 O Zeeland 2 en 3: Piet is nog zwart in Sint- Niklaas; Uiterlijk Piet staat ter discussie 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1