Gemeente ondersteunt gezinnen en migranten Tholenaar rijdt vanaf 4 oktober in een echte dierenambulance BEVELANDEN en THOLEN 7 Cok Verhoek uit Tholen rukt al jaren uit voor de meest uiteen lopende dieren. Slotfeest met de komedie Le Tout Nouveau Testament Aansluitend optreden van Shirma Rouse tional Mm - 17th internat.--" Een zwaan met een vis haak in z'n bek, een bui zerd die in shock op de weg zit of een duif die op z'n kop aan een touwtje in een boom bungelt. Het is een kleine greep uit het dierenleed waar Cok Verhoek uit Tholen de afgelopen jaren mee werd geconfronteerd. Vanaf 4 oktober gaat hij eropaf met een echte dierenambulance. Verhoek (62) is een bekende verschijning op het eiland. Aan de Roolandsedijk, in het buitenge bied bij Tholen, zijn hij en echtge note Angeline al vele jaren in de weer met dieren. Ze hebben on der meer een pension, doen aan gedragstherapie en vangen (oude) honden en katten op. Sinds een paar jaar haalt Ver hoek, tegen een kleine vergoe ding, in opdracht van de gemeen te zwerfhonden en katten op. In de praktijk rukt hij echter uit voor de meest uiteenlopende dieren. Zwanen, buizerds, konijnen, eend jes, egels, spinnen, vleermuizen... de lijst is bijna oneindig. „Als er iets is met een dier is, bellen men sen mij", zegt de dierenvriend. „Cok doet het wel, denken ze. En meestal is dat nog zo ook." Omdat hij toch zo vaak uitrukt, besloot de Tholenaar om dat met een echte dierenambulance te gaan doen. Deels voor de herken baarheid, maar ook omdat het voertuig veel beter is uitgerust voor het helpen van gewonde die ren dan zijn 'gewone' auto. Verhoek beseft dat hij nog veel vaker zal worden gebeld als hij vanaf 4 oktober officieel als die renambulance te boek staat. Vrien den vragen zich af of hij straks nog wel aan slapen toekomt, maar de Tholenaar blijft er nuchter on- V V Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden k a p s a I o n derrie der. „We zien wel hoe het gaat lo pen. Ik sluit niet uit dat ik in de toekomst met vrijwilligers ga wer ken, maar je kunt dit niet zomaar iedereen laten doen. Iemand moet wel weten hoe te handelen als hij 'Je kunt dit niet zomaar iedereen laten doen. Iemand moet wel weten hoe te handelen als hij een koe in de sloot aantreft' een koe in de sloot aantreft." Verhoek wil binnenkort met de gemeente praten over een rui mere vergoeding voor zijn werk zaamheden. Nu krijgt hij alleen betaald voor het ophalen van zwerfhonden- en katten, maar volgens hem zegt de wet dat de gemeente verantwoordelijk is voor alle dieren. Maar zelfs als er een wat hogere vergoeding komt, zal dat niet genoeg zijn om alle kosten te dekken die Verhoek maakt voor onder meer het ophalen en verzorgen van de dieren. Daarom heeft hij zijn hoop gevestigd op spon sors en donateurs. Dat het zelfs daarmee geen vetpot zal wor den, deert hem niet. „Ik red het al dertig jaar, het zal nu ook wel weer lukken. Wij zijn hier tevreden met een boterham met hagelslag.Alle activitei ten van Cok en Angeline Ver hoek vallen binnenkort onder dezelfde noemer: Dierenop vangcentrum Tholen. Een nieu we website is in de maak. KRUININGEN. De gemeente Rei- merswaal begint drie nieuwe pro jecten om moeders met jonge kin deren, samengestelde gezinnen en migranten te ondersteunen. Dat zei Jacqueline Sinke, coör dinator dorpsbrede aanpak, dins dagavond in een themaraad over jeugd en jeugdzorg. Op dit ter rein heeft de gemeente sinds dit jaar meer verantwoordelijkhe den. In Reimerswaal is het beleid vooral erop gericht om te voorko men dat gezinnen aanspraak moe ten doen op langdurige zorg. Zo start in november een 'stiefcafé' in Kruiningen. „Een avond waar ouders in gesprek kunnen over hun positie in het gezin. Dit draait al succesvol in Goes." En in Rilland komt een 'moe- dersoos' (voorlopige naam). „Jon ge moeders gaven aan met elkaar te willen praten over het moeder schap. Af en toe zullen ook profes sionals een thema uitdiepen." Voor de 'anderstaligen', zowel asielzoekers als arbeidsmigran ten, zoekt Reimerswaal nog uit waar zij als eerste mee kunnen worden geholpen. Taallessen, traumaverwerking en het vinden van een baan die aansluit bij de opleiding zijn punten die in ge sprekken met de doelgroep naar boven komen. Tor 2015 Vlisswgen lt.20 September 20is Zaterdagavond 19 september INGANG DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 'Dier in nood? Bel Cok' door Rob Paardekam Onze pruiken en haarwerken zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. h ar werken Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nl Cok Verhoek bij zijn nieuwe aanwinst. Op 4 oktober - Werelddierendag - gaat hij officieel van start met zijn dierenambulance, foto Leo Adriaansen Cok Verhoek, dierenambulance door Joeri Wisse filï»sea Shirma Rouse In 'Le Tout Nouveau Testament' wordt het leven op aarde via een computer ontregeld. Dit zorgt voor hilarische taferelen. De slotavond wordt afgesloten met een spetterend optreden van Shirma Rouse, bekend van The Voice of Holland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76