Buren en stichting balen van verbouwing Panhoeve 'Rode blos terug in gemeente' Paardenogen kijken je aan in gemeentehuis 6 BEVELANDEN en THOLEN Binnenstad in teken van mode ln de regio Speeddateavond Alleenstaanden tot zestig jaar kunnen vrij dagavond speeddaten in Goes. Coffeebar Shi ne aan de Magdalen- astraat 2-4 biedt vrij gezellen van 19.30 uur tot 22.00 uur de kans om nieuwe men sen te ontmoeten. Deelname kost 12,50 euro en opgeven kan door een e-mail te stu ren naar Goes staat van 22 tot en met 27 september in het teken van mo de, tijdens de vierde editie van Goes Modestad. In de hele bin nenstad zijn tal van activiteiten te zien en te beleven. Speciaal voor Goes Modestad 2015 maak ten fotografe Edith van Eijk en visagiste/hairstyliste Esther Sie- bers unieke fashion foto's, die geëxposeerd worden in de Grote Kerk. Het thema is 'De cirkel is rond'. De cirkel staat symbool Verkeershinder door werk aan spoor ProRail werkt komend weekend en dat van 3-5 oktober in Goes aan het spoor. Er moet veel ge daan worden in een korte tijd, daarom zal er door het werk eni ge overlast ontstaan. Zondag zijn de spoorwegovergangen Van Her- tumweg, Buys Ballotstraat en de Oostmolenweg afgesloten voor al le verkeer. De overgang Kloeting- seweg blijft wel open. De werk zaamheden zijn onderdeel van het maatregelenpakket dat de overlast van geluid en trillingen beperkt en de verkeersveiligheid en doorstroming vergroot Mijn dorp, mijn stad voor samenwerking tussen diver se kunstvormen, maar symboli seert tevens Goes als modestad. Naast deze expositie zijn er ook andere activiteiten, zoals een bruidsbeurs in brasserie d'An- vers, een hoedentaxatie in mu seum de Bevelanden en de mode show op de Grote Markt. Nieuw dit jaar is het duurzame initiatief kledingruil 'de Waslijn'. SMWO biedt hulp bij tuinonderhoud Mensen met een minimuminko men die door omstandigheden als ziekte, ouderdom of een beper king niet (meer) in staat zijn om hun tuin te onderhouden, kun nen een beroep doen op vrijwilli gers van het tuintjesproject. Te gen een eigen bijdrage van 4,50 euro per uur komen zij twee keer per jaar langs om de tuin zomer- of winterklaar te maken. Aanmel den kan door op werkdagen tus sen 9.30 en 22.30 uur te bellen naar het vrijwilligerspunt Goes (0113-277122). Het tuintjesproject is onderdeel van SMWO. Dat schrijven zij in brieven aan de gemeenteraad van Goes. Boer derij De Panhoeve bestaat uit een achttiende eeuwse boerenwo ning met een gepotdekselde zwarte schuur van ruim veertig meter. De woning en een deel (zeven meter) van de schuur wor den al jaren particulier bewoond door de familie Hartog, in de ove rige 35 meter schuur was tot twee jaar geleden proeftuin/ res taurant 'De Panhoeve' gevestigd. De uitbaters moesten het bedrijf noodgewongen verkopen. Inmid dels is er een nieuwe eigenaar, die er opnieuw een horecagele genheid wil vestigen en daar een ingrijpend verbouwingsplan voor heeft opgesteld. Té ingrijpend, vinden zowel de bewoners als de boerderijen stichting. Volgens de bewoners dreigt de schuur een grootschalig horecapand te worden dat niet in Iedere bezoeker van het ge meentehuis in Kapelle wordt sinds maandag aange keken door heel veel paarde nogen. Die dieren prijken name lijk op een aantal schilderijen van Wout Kole in de hal van het gemeentehuis. De Wemeldinge- naar heeft daar de expositie 'Kracht' ingericht. Met olieverf schilderijen van trekpaarden, die daar nog hangen tot 2 december. Het is voor mij eigenlijk een thuiswedstrijd", zegt Kole over de expositie. De kunstenaar woont en werkt in zijn geboorte dorp Wemeldinge, en heeft al tentoonstellingen achter de rug in onder meer Londen, Goes, Nisse en Zierikzee. Kole schildert momenteel vooral trekpaarden. Eerder richt te hij zich ook op andere onder werpen. „Ik begon met wolken en portretten, maar maakte ook al weieens foto's van paarden. Na ploegwedstrijden in Wilhelmina- de rustige omgeving past en hun woongenot ernstig zal verstoren. De boerderijenstichting is op zich niet tegen verbouwing van de schuur, maar wel tegen de ma nier waarop. „De cultuurhisto rische waarde van deze beeldbe palende monumentale hoeve met het erf wordt daardoor onno dig geweld aangedaan en bescha digd." De stichting heeft met na me grote moeite met het plan voor een loggia in het dak. Het college van burgemeester en wet houders heeft in april een omge vingsvergunning verleend, waar tegen de bewoners en de stich ting bezwaar hebben gemaakt, mede omdat de plannen in strijd zouden zijn met het bestem mingsplan. Het college heeft de bezwaren afgewezen en wil bo vendien afwijken van het bestem mingsplan voor het vestiging van Buren vrezen overlast horeca en Boerderij stichting vreest voor monumentaal karakter schuur. dorp, vorig jaar, ben ik volle bak voor de paarden gegaan." Op 10 oktober doet de schil der mee aan de kunstveiling tij dens het nationaal hondendiner in Renesse. Daar veilt hij twee schilderijen voor het Nederlands Kanker Fonds voor Dieren. Met één schilderij is hij al bezig. In het geval van het tweede exem plaar betaalt de koper voor een nog niet bestaand exemplaar. De nieuwe eigenaar mag dan zijn ei gen huisdier laten schilderen. Kole is blij met zijn expositie in Kapelle. In de hal van het ge meentehuis hangen nu meerdere werken van zijn hand. In het gas tenboek staan al de eerste reac ties, zoals deze: „Bijzonder om aangekeken te worden door paar denogen." 'Na ploegwedstrijden ben ik volle bak voor de paarden gegaan' Het college heeft de bezwaren tegen plannen nieuwe eigenaren van De Panhoeve afgewezen. horeca op de verdieping van de schuur. De boerderijstichting en de bewoners hebben zich tot de bezwarencommissie en gemeen teraad gewend in een poging het college op andere gedachten te brengen. Raadsfracties Partij voor Goes en D66 vroegen afgelo pen week aandacht voor de kwes tie. „Een planschadeclaim is niet ondenkbaar, dat kan kan flink in de papieren lopen", waarschuw de Henk Hoogerland (PvG). D66'er Pieter Romijn wilde we ten of het college voortaan bereid is in een eerder stadium advies in te winnen bij de boerderij stichting. Wethouder Derk Alsse- ma komt schriftelijk op de opmer kingen van de partijen terug. Initiatiefneemster Daniëlle van Sabben van De Panhoeve wil de gisteren niet op de kwestie rea geren, net als de familie Hartog. Met de 'openbare avond' willen werkgroepleden Hans Braak en Henny Koelen uit Rilland meer inwoners van Reimerswaal warm maken voor de SP. „Maar mensen kunnen hem ook alles vragen over Griekenland of de vluchtelingen." Doel is ook bezoekers te ver leiden lid te worden. „Sinds we een jaar geleden een werkgroep hebben opgericht, zitten we op ruim dertig leden", zegt Koe len. „En één van de eisen om een officiële afdeling op te rich ten, is dat we vijftig leden heb ben", vult Braak aan. Ook SP' ers uit Noord-Beveland en Bor- sele, waar ook plannen zijn voor een afdeling, zijn welkom in Krabbendijke. De Rillanders hopen dat de SP in 2018 meedoet aan de ge meenteraadsverkiezingen in Reimerswaal. Twee zetels moet haalbaar zijn, denkt Hans Braak. Bij de verkiezingen voor de EU en de provincie kreeg de partij meer stemmen dan de PvdA, die in de Reimerswaalse raad twee zetels heeft. „En dan hebben we nog niet eens cam pagne gevoerd." Koelen: „Het is tijd dat rooie blos weer terug komt. Die is de laatste jaren be hoorlijk verbleekt." Voorstraat 66, 11.30-15.30 uur - Cul tuurhistorische rond leiding 'Verrassend Colijnsplaat'; Visse- rijweg 1,12.00 uur - Zeehondentocht Complex korfbalvere niging Togo, overdag - Giga Kangoeroedag met een spellencir- cuit voor kleuters; Stadskantoor, M.A. de Ruij terlaan 2, 09.00-12.30 uur - Ex positie Gerhard de Witte in de hal van het stadskantoor; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; 10.30-11.30 uur - Kof fieochtend voor se nioren; 13.30-16.00 uur - Koersbal; Kun stuitleen De Bevelan den, Westwal 45, 13.00-17.00 uur - Ex positie 'Gekleurd'; Thorbeckelaan 2, 20.00-22.00 uur - Proefles Volksdan sen; Bleekveld, 20.30 uur - Koopavond concert 'Taste of Ho ney' Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband Arendshuis, Toren- ring 46,19.00-22.30 uur - Hobby Compu ter Club houdt theam avond 'Flight Simulator' Heer Hendrikhuis, 13.30 uur - Start gra tis fietstocht voor se nioren door de Zak van Zuid-Beveland, route van 25 kilome ter V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Hoef bladstraat 1,13.30 - 14.30 uur - Activitei ten in beweegtuin (inlooptraining met begeleiding); Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie 'Painting meets Ceramic' door Beatrix Hitz en Fran co Leemann Cederhof, 08.00-21.00 uur - Tentoonstelling Jen ny Bommert over het lijden van de Duitse bevolking tij dens de Tweede We reldoorlog GOES info@shinemark.nl. GEERSDIJK Sier- en Fleskalebassendag De Pompoenwinkel.nl in Geersdijk houdt za terdag zijn jaarlijkse open dag. Bezoekers kunnen het pompoen pad op het land be wandelen en mogen een kijkje nemen in de kas, die vol hangt met fleskalebassen. Ook zijn er artisjok ken te bewonderen. Op het terras en in de winkel zijn pompoen soep en -jam verkrijg baar, maar ook ge woon koffie en thee. De open dag is gratis te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. SCHORE 32e Herfstmarkt Muziekkorps Schelde- galm en burgemees ter Stapelkamp (foto) openen zaterdag om 9.55 uur de 32e editie van de Schoorse Herfstmarkt. Ook de ze editie zijn er weer een braderie, rommel markt en kindervrij markt. Voor de kinde ren zijn er allerlei acti viteiten zoals een luchtkussen, panna- kooi en stoomtreintje. In de kerk zijn de hele dag muzikale optre dens. GOES GOES Meer info: www.goesisgoes.nl GOES tips? mail naar redactie@pzc.nl door Luc Oggel 'S-HEER ARENDSKERKE. De Boerde rijen Stichting Zeeland is niet ge lukkig met de verbouwingsplan nen voor De Panhoeve in 's-Heer Arendskerke, evenals de bewo ners van de woning naast de beeldbepalende monumentale boerenschuur. door Willem Adriaansens Wout Kole, kunstenaar RILLAND. Niemand minder dan partijleider Emile Roemer komt over drie weken naar Krabben- dijke om de SP-werkgroep Rei- merswaal een duwtje in de rug te geven. Hij gaat vrijdag 9 okto ber in dorpshuis De Meiboom in gesprek met partijgenoten en andere sympathisanten. COLIJNSPLAAT GOES HANSWEERT 'S-HEER ARENDSKER KE 'S-HEER HENDRIKSKIN DEREN HEINKENSZAND KAPELLE Na tentoonstellingen in Londen, Goes, Nisse en Zierikzee, exposeert Wout Kole nu in het gemeentehuis van Kapelle. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75