Prevail Peter Hoondert houdt zondag reünie van Nederlandse wielerploeg 16 SPORT Regio Zeeland, september en oktober 2015 Na een toertocht voor het goede doel in Goes, komen oud-renners, echtgenotes en fans samen om verhalen op te halen. PDM was één van de succesvolste Neder landse wielerploegen in de geschiedenis. De formatie gaf jarenlang kleur aan de Tour de France, met renners als Pedro Del gado, Raül Alcala, Steven Rooks, Gert-Jan Theunisse en Sean Kelly. Ook pakte de ploeg van manager Manfred Krikke prijzen in klassie kers. Aan het succesverhaal kwam 23 jaar geleden een einde toen de PDM-ploeg werd opgeheven. In de jaren die verstreken bleef een reünie uit, maar daar brengt oud renner Peter Hoondert spoedig verandering in. Hoondert heeft namelijk goede herinneringen overgehouden aan de vijfjaren dat hij bij de PDM- ploeg zat. „Het was een geweldige tijd. Het is fantastisch dat ik deel mocht uitmaken van zo'n succes volle formatie. Daarnaast heb ik veel geleerd. Dankzij die periode heb ik meer karakter en doorzet tingsvermogen gekregen. Dat neem je heel je leven mee." Zoals haast alle professionele wielerploegen had PDM niet het eeuwige leven. Eind 1992 ver dween de formatie uit het wieler- peloton. Hoondert vindt het jam mer dat de jaren daarna geen PDM-reünie georganiseerd is. „Ik wilde daar wat aan doen. Samen met oud-ploeggenoot Wim Arras heb ik besloten mijn schouders on der een PDM-reünie te zetten. Wij waren tenslotte ook de eerste renners die bij de PDM-ploeg te kenden." De reünie vindt deze zondag plaats. Het evenement wordt om 9.00 uur in Goes afgetrapt met de Grand Tour Johnny Hoogerland, een toertocht voor het goede doel, Stichting Jayden. „Ik vind die fiets tocht een fantastisch initiatief. Ik help al mee in het comité van dat evenement, maar het leek me ook leuk om de tocht te combineren met de reünie van PDM." 'De Facebook-pagina van Pedro Delgado bleek niet door hemzelf beheerd te worden' 's Middags verzamelen de hel den van weleer zich in Club Cas co, het restaurant waar Peter Hoondert eigenaar van is. „Daar kunnen we onder het genot van een hapje en een drankje verhalen ophalen. Met de meeste leden van de ploeg heb ik nog contact, maar zo'n reünie is denk ik extra spe ciaal." De 54-jarige inwoner van 's-Heer-Arendskerke stuurde de uitnodigingen voor de reünie voor namelijk via Facebook. „Je zou het misschien niet verwachten, maar daarop kon ik de meeste leden nog terugvinden. Soms bracht me dat echter ook op het verkeerde spoor. Zo bleek de Facebook-pagi na van Pedro Delgado niet door hemzelf beheerd te worden." Toch kon Hoondert het meren deel van de voormalige PDM-for- matie contacteren. Tot zijn vreug de reageerden de genodigden posi tief op zijn initiatief. „Ik denk dat er zo'n achttien renners komen. Onder meer Gert Jakobs, Maarten den Bakker en Peter van Petegem hebben toegezegd. Natuurlijk kun nen ook een aantal renners niet. Zo zullen Jean-Paul van Poppel, Steven Rooks en verschillende bui tenlandse renners zoals Raül Al cala en Pedro Delgado niet aanwe zig zijn. De voltallige ploegleiding van PDM is wel aanwezig." Overleden Ook familieleden van oud-ren ners en bestuurders zijn aanwe zig. „De vrouwen van de helaas te vroeg overleden Johannes Draaijer en Gerrie Knetemann komen ook. Zij vinden het erg leuk om al die bekenden van vroeger weer te zien. Bovendien wilde Rob Schui ten, de zoon van oud-ploegleider Roy Schuiten, er graag bij zijn. Daarnaast zijn fans van de ploeg van harte welkom." Als de reünie een succes wordt, wil Hoondert er een vervolg aan geven. „Als het be valt, wil ik over vijfjaar opnieuw een reünie organiseren. Dan wil ik de datum verschuiven naar het eind van het wielerseizoen. Een heleboel voormalige PDM-leden zijn nog steeds actiefin de wieler sport en konden daardoor moei lijk tijd vrijmaken voor deze reü nie. Dat hoop ik te veranderen", denkt Hoondert alvast vooruit. Bergen op Zoom - C Vlissingen zaterdag 19 en zondag 20 september Roosendaal - Vlissingen J zaterdag 3 en zondag 4 oktober Voorkom verrassingen. Mijmeren over de PDM-tijd Beeld uit de Tour de France van 1988, met de PDM-renners Steven Rooks (links) en Gert-Jan Theunisse (midden). Rechts van hen in het geel hun voor malig ploeggenoot Pedro Delgado. foto ANP door Job de Feijter Peter Hoondert, organisator reünie ProRail vernieuwt We vernieuwen een deel van het spoor in Goes, passen de perronhoogte aan op station Vlissingen Souburg en vernieuwen station Bergen op Zoom. Ook voeren we diverse onderhoudswerkzaamheden uit. Invloed op reis: fi geen treinverkeer Q busvervoer Invloed op reis: 0 geen treinverkeer Q busvervoer ft v 1 ProRail vernieuwt het spoor om beter en meer treinverkeer mogelijk te maken. Wij informeren u graag over onze geplande werkzaamheden zodat u goed voorbereid op reis kunt gaan. Ga naar ProRail.nl/vernieuwt voor een overzicht van grote geplande werkzaamheden aan het spoor en meer informatie over ons werk. Of volg ons op: twitter.com/prorail facebook.com/prorail Check kort voor vertrek ns.nl of de Reisplanner Xtra app voor een actueel reisadvies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71