Van Poelje mist zondag tegen EHC ook broers Bouzambou Trainersduo heeft mentaliteit van volleyballers 14 Eindelijk heeft Van de Wege een Nederlandse titel binnen Ploeteren door de Zwingeul Yuri van der Sluijs kijkt uit naar duels in tweede divisie. „Het team is het afgelopen seizoen sterk geworden." Oranje oefent op maandag 21 en dinsdag 22 september (beide dagen om 19.00 uur) in de New port Velodrome in Newport te gen Wales. De duels gelden als voorbereiding op het WK-kwa- lificatietoernooi, later dit jaar. Oranje speelt volgende maand ook nog een dubbele oefenwed strijd tegen Portugal. Deze in terlands worden op maandag 19 en dinsdag 20 oktober in Rot terdam gespeeld. De nationale ploeg treedt van 10 tot en met 13 december op als gastheer van het mondiale plaatsingstoernooi. Plaats van handeling is het Indoor Sportcentrum in Eindhoven, waar onder meer toplanden als Spanje en Bosnië-Herzegovina de tegen standers zijn. Saïd en Hoessein Bouzambou zijn door de interlands in Wales aanstaande zondag dus afwezig als Vlissingen het aan de Irislaan opneemt tegen EHC/Heuts. Voor trainer Jurriaan van Poelje is het een extra gemis, aangezien hij ook Saïd en Hoessein Bouzambou reizen met het nationale team naar Wales. Khalid El Hattach is deze keer niet geselecteerd. al niet kan beschikken over Al- faro Pentury en Geraldi Geer- man. Pentury werd wegens een rode kaart in het bekerduel met Kloetinge (1-1) voor vier wedstrij den geschorst, waarvan hij al één wedstrijd uitzat. Geerman is zon dag afwezig, omdat hij familie in Curasao gaat bezoeken. Tegenover de afwezigheid van de vier spelers staat de inzetbaar heid van Khalid El Hattach. Hij trainde de afgelopen tijd ook mee met Oranje, maar is niet ge selecteerd voor de interlands te gen Wales. „We zullen iets dun ner in de spelers zitten", blikte Van Poelje zondag al vooruit. „Ik verwacht wel dat Regilio Pinas op tijd hersteld zal zijn." De aan valler liep bij een grove charge een enkelblessure op en liet zich vervangen, maar de kwetsuur liet zich niet ernstig aanzien. Hij was er de afgelopen jaren al een paar keer dichtbij, maar nu is het Peter van de Wege einde lijk gelukt om Nederlands kam pioen rallycross te worden. De inwoner van Zuiddorpe legde op het Duivelsbergcircuit in het Bel gische Maasmechelen beslag op de titel in de Super 1600-klasse. Voorafgaand aan de vierde ronde van het Belgisch kampioenschap rallycross, waarvan de punten ook meetellen voor het NK, wist Van de Wege dat hij alleen in twee manches hoefde te finish en om zich tot kampioen te la ten kronen. Na de eerste twee kwalificatiemanches (zevende en vierde tijd) was de Nederland se titel al binnen. Daarna kon wat risico genomen worden en reed Van de Wege direct de eer ste tijd. In de finale slaagde hij er echter net niet in om op het podium te komen. „Heel het sei zoen draaide het om het binnen halen van de titel", zei Van de Wege. „Ik was er al een paar keer heel dichtbij, maar nu heb ik hem eindelijk binnen." sport kort 'We hebben in onszelf geïnvesteerd en die arbeid beloond met promotie' oorafgaand aan het seizoen 2014/2015 had niemand ge dacht dat de vol leyballers van Forza Schouwen-Duiveland naar de tweede divisie zouden promoveren. De ploeg trainde vaak maar één keer of, met een enkele uitschieter, twee keer en dat lag vooral aan de spelers zelf. De trainingsopkomst was niet altijd even hoog en de in zet vaak onvoldoende. Maar onder de trainers Ton Begijn en Tony van Breda ging de knop om bij het Schouwse mannenteam. De ploeg ging twee keer per week trainen, met volle inzet, en stond aan het einde van de rit op de twee de plaats van de ranglijst, met enkel VC Goirle boven zich. Daardoor staat Forza nu aan de vooravond van een avontuur in de tweede divisie. „Loon naar werken", vertelt Yu ri van der Sluijs. Hij is de aanvoer der van het gezelschap en heeft in middels al aardig wat jaren achter de rug in het eerste team van For za. „Door de komst van Begijn en Van Breda zijn we twee keer per week op hoog niveau gaan trai nen, met de juiste inzet. We heb ben echt geïnvesteerd in onszelf en die arbeid hebben we kunnen belonen met promotie naar de tweede divisie." Maar niet alleen de trainingsar- beid is van groot belang geweest bij het veiligstellen van de promo tie. Ook de fitheid van het team en de breedte van de selectie wa ren doorslaggevend. „Tot het ein de van het seizoen hebben we nauwelijks last van blessures ge- Kop en schouders Hoe je het ook wendt of keert, de twee trainers van de ploeg heb ben een enorme rol gespeeld in het behaalde succes van Forza. Zij kregen de ploeg weer aan het trai nen en hielden de spelers fit. „Nu willen we op deze voet verder gaan", vertelt Van der Sluijs. „Het team is het afgelopen seizoen erg sterk geworden. Goirle was veel beter, maar daarna kwamen wij. En wij staken wel met kop en schouders boven de rest uit." „Gelukkig is niemand vertrok- had", legt de aanvoerder van de Schouwse formatie uit. „Alleen Guilio van Lint liep in april een zware enkelblessure op. Hij is nog steeds uitgeschakeld. Maar dat ver lies hebben we gelukkig goed op kunnen vangen met Paul Kleine- pier, die overkwam van VVS." door Mitchell Minnaard ZEIST. De broers Saïd en Hoes sein Bouzambou zijn geselec teerd voor twee oefeninterlands van het Nederlands zaalvoetbal team in en tegen Wales. Daar door heeft Vlissingen-trainer Jur- riaan van Poelje komend week end nog minder keuze dan hij al had. MAASMECHELEN HOORN Zege zeiler Joosse Tijdens de landelijke Delta Combi-finale in Hoorn lieten verschil lende Zeeuwse zeilers een goede indruk ach ter. Zo legde Thijs Joosse in de klasse Op timist C, in een 55 bo ten tellend deelne mersveld, beslag op de eerste plaats. Emile van Raaij werd veer tiende. In de klasse Optimist B (56 boten) was Jules van Raaij met een achtste plaats de bes te Zeeuw. Daphne So- mers werd zeventien de. In het sterke, 49 boten tellende deelne mersveld van de klas se Optimist A werd Finn Kribbe 27e. Lene de Heus eindigde als zevende in de Splash B-klasse. KWADENDAMME Derby onbeslist De huisderby in de vierde divisie drieban den tussen titelpreten- dent Jacobs Mannen mode 1 en outsider Zandee Kloetinge ein digde in een gelijkspel (4-4). Martin Sturm voor Ja cobs Mannenmode en Daan Weststrate voor het team van Zandee speelden sterk. De andere par tijen waren wel span nend maar het niveau was niet bijster hoog. Ook Jacobs 2 speelde op locatie bij De Dis tel Biljarts 9 gelijk. Hier was kopman Frits van der Vliet de man of the match voor de bezoekers. CADZAND-BAD. Dwars door de Zwingeul is één van de zwaarste lopen van atletiekvereniging De Wielingen. De afgelopen dagen heeft het al behoorlijk geregend en dat kan er toe leiden dat het strand er zondag ochtend allerminst gladjes bij ligt. De wedstrijd, met de start bij strand paviljoen De Zeemeeuw bij Cadzand-Bad, loopt door de Zwingeul tot aan het Belgische Knokke en weer terug. De lopers en loopsters die nen wel zelfde route te kiezen, waarbij de kortste afstand 7500 meter is. Zondag wordt om 10.30 uur gestart. De jeugd loopt al vanaf 10.15 uur. archieffoto Ronald den Dekker Forza door Daniel Vervelde zet knop om Yuri van der Sluijs, aanvoerder CApSË'nDUK TOYOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69