Schouws Sportbedrijf met 25 mille van start 'Grote zaal en lekker laagdrempelig' Toekomst van multifunctioneel centrum Zierikzee onzeker SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Aansluitend optreden van Shirma Rouse De gemeente zit met het mfc in haar maag, vanwege een lage bezettings graad. Ze gaat met betrokkenen in gesprek. Slotfeest met de Le Tout Nouveau komedie Testament filmbytheseanl Vlissinge" September 17th interna' tional WmJeftWaï Kaarten: Zaterdagavond 19 september ZIERIKZEE. De stichting Sportbe drijf Schouwen-Duiveland krijgt van de gemeente een startkapitaal van 25.000 euro. Het Sportbedrijf moet alle Schouwse sportvelden en -ac commodaties gaan beheren, te beginnen met de één jaar oude sportboulevard in Zierikzee. „Het Sportbedrijf betaalt de huur van de accommodaties aan de gemeente. Het moet ons ook een dienstenvergoeding betalen voor het onderhoud van zalen en velden. Daar is dat startkapi taal voor nodig", vertelt sport ambtenaar Danny de Vos. Het betreft een lening die in enkele jaren moet worden terugbe taald. Het Sportbedrijf int de huren van de sportverenigingen. Het verdient ook geld, omdat het - in tegenstelling tot de gemeen te - de btw kan verrekenen. De ze truc was juist een van de re denen om het Sportbedrijf op te richten. Dat jaarlijkse btw-voordeel wordt geschat op 25.000 euro. De Vos: „Maar dat is in de ideale situatie. Nog lang niet alle com plexen zitten onder de paraplu van het Sportbedrijf. En verder hopen we dat het kabinet zijn sportbesluit niet wijzigt." De gemeente Schouwen-Duive land denkt volop na over maat schappelijke voorzieningen: wat is precies nodig om goed op Schouwen-Duiveland te kunnen leven? Tot die voorzieningen be horen ook de dorpshuizen, waar over het contract met Zeeuw- land in 2017 afloopt. Rustig af wachten dus, zegt ook beheerder Heieen van den Bos van het mfc. Het mfc beschikt over een grote zaal, die niet zomaar elders be schikbaar is. Goede parkeermoge- lijkheden, prima beheerders en laagdrempeligheid zijn andere kwaliteiten van het multifunctio nele centrum - sommen stich tingsvoorzitter Jan de Kreuk en gebruiker (bridgedocent) Cor Blonk wat kwaliteiten op. Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden In de stress schieten? Dat doet Cor Blonk van de Zie- rikzeese Bridgeclub niet zo snel. Ook niet nu de toe komst van het multifunctio neel centrum (mfc) in Zie rikzee, waar de bridgeclub twee dagdelen in de week de grote zaal huurt, op losse schroeven staat. Het voortbestaan van het cen trum staat onder druk, zo maakte de gemeente gisteren bekend. Ge brek aan huurders en de daaruit voortvloeiende financiële situatie is daarvan de oorzaak. Het stich tingsbestuur legt per r oktober zijn taken neer, de gemeente is vanaf dat moment verantwoordelijk voor het besturen van het mfc. B en W spreken van een 'kwets bare exploitatie' en 'een bedrijfs voering die onder druk staat'. Het plan is om eerst een onderzoek in te stellen naar die bedrijfsvoering en daarna met betrokkenen over de toekomst van het centrum te spreken. Tot die tijd kunnen mede- De gemeente wil eerst bedrijfsvoering mfc onderzoeken en daarna met betrokkenen over de toekomst spreken. werkers en huurders gewoon aan de slag. Makkelijk is het niet, maar hui dig stichtingsvoorzitter Jan de Kreuk denkt dat het financiële dieptepunt inmiddels gepasseerd is. „Al blijf je met zo'n mfc altijd op een rare balans zweven. Valt er één grote huurder weg, dan heb je gelijk een probleem." Dat laatste heeft het Zierikzeese centrum de laatste jaren flink par ten gespeeld. Door het wegvallen van welzijnsactiviteiten (eerst Wel zijnshuis, later SM WO) raakte het MFC een grote huurder kwijt. „We hebben altijd een bezettingsgraad van ongeveer 75 procent gehad en die was vorig jaar 60 procent." Door de geleden verliezen is op de reserve ingeteerd. Die is afgeno men van zo'n 85.000 euro naar 55.000 euro, waarvan een deel (35.000 euro) in personele voorzie ningen zit. De zaken trekken ech ter weer aan, constateert De Kreuk. Beheerders en medewer kers trekken hard aan het binnen halen van activiteiten. De Kreuk schat dat de bezetting eind dit jaar op 70 procent uitkomt. Zijn verhuizing naar elders is re den om de voorzittershamer neer te leggen. De rest van het bestuur, ook al jaren aan de bak, besloot toen eveneens te stoppen waar door de gemeente opeens aan zet is. „Er moet de komende tijd sowie so een keuze worden gemaakt: wat gebeurt er met dit soort accommo daties in Zierikzee? Dit heeft het voor de gemeente denk ik ver sneld." Ondertussen wacht Cor Blonk van de Zierikzeese Bridgeclub rus tig af. Van de ter ziele gegane Graanbeurs verkaste zijn club ja ren geleden naar Kerkwerve om bij de opening van het mfc weer te rug te gaan naar Zierikzee. „Daar wonen de meeste leden. We wachten nu rustig af wat er ge beurt." DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 Geen stress bij bridgeclub Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalonqerrie.nl door Ton van den Nouweland In 'Le Tout Nouveau Testament' wordt het leven op aarde via een computer ontregeld. Dit zorgt voor hilarische taferelen. De slotavond wordt afgesloten met een spetterend optreden van Shirma Rouse, bekend van The Voice of Holland. Onze pruiken en haarwerken zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. door Esme Soesman Bridgeclub Zierikzee is vaste huurder van de grote zaal in het multifunctioneel centrum. Op de voorgrond bridgedo cent Cor Blonk. Hij wacht rustig af wat de gemeente met het centrum van plan is. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68