Babs Floor neemt sabbatical Opdringerige verkoper Eneco of oplichter? Spar sluit voortaan 's winters Pas op voor je vingers, de slagboom zakt! 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Wandeltocht door bos en duinen Klassiekers in Kerkwerve In de regio In Burgh-Haamstede is zaterdag de Water en Wind Wandeltocht, georganiseerd door sportvereni ging DFS. De te lopen afstanden zijn 8,15, 20 of 30 kilometer. Voor rolstoelgebruikers is er een route van 5 kilometer. De routes gaan langs de Oosterscheldeoe- ver, door bos en duin of over het strand. De start is bij de kantine van Sportvereniging DFS aan de Leliendaleweg 13 in Burgh- Haamstede. Tussen 8.15 uur en 10.00 uur kunnen deelnemers voor de voor de 20 en 30 kilome ter starten. Voor de de 5,8 en 15 km is dat vanaf 10.00 uur tot 12.30 uur. Vooral op Facebook trekken in woners fel van leer over het op dringerige gedrag van de ver meende medewerker. Hoewel het alleen op Face book klachten regende over de vertegenwoordiger, neemt Eneco de situatie serieus. Uit voorzorg gaat het bedrijf daarom met zijn Schouwse vertegenwoordigers in gesprek over de te voeren ver- koopwijze. Ook gaat de energieleveran cier naar aanleiding van foto's van de desbetreffende persoon uitzoeken of het gaat om een 'nepverkoper', die niet in dienst is van Eneco. „De vestiging sluit dus niet defi nitief', verklaart Sjaak Kranen donk, directeur Spar Neder land. Het is de bedoeling dat de winkel begin maart weer open gaat. „In de zomer kunnen we er een prima boterham verdie nen, maar het marktgebied in Burgh-Haamstede is 's winters te klein voor een Albert Heijn én een Spar." Het personeel komt op straat te staan. Kranen donk: „Dat is pijnlijk, maar we kunnen hen in de winter niet doorbetalen. In principe star ten we in maart dus met een nieuw team." Het straatbeeld in Burgh- Haamstede lijkt behoorlijk te gaan veranderen. Ook drogiste rij DA en hobbywinkel Burgje Boven sluiten binnenkort hun deuren. Het afgebrande waren huis in de Noordstraat maakt het er niet beter op en nu is ook de Spar beperkt geopend. Tom van Rees, voorzitter van de ondernemersvereni ging, maakt zich daar zorgen over. „Het dorp moet voor de toeristen aantrekkelijk blijven. Daarom staat het hoog op onze agenda om te kijken wat we hieraan kunnen doen. Daar wil len we de gemeente ook bij be trekken", vertelt hij. De klachten gaan over een ver tegenwoordiger die op allerlei manieren probeert binnen te ko men. Zo zou hij vragen of hij mag kijken naar de thermostaat en of hij naar de wc mag. Ook zou hij bij verschillende mensen via de achterdeur naar binnen zijn gekomen met de smoes dat de deurbel het niet deed. Verder zou hij eerst naar binnen kijken of er iemand thuis is, voordat hij aanbelt. Cor de Ruijter, woordvoerder van Eneco vertelt dat dit niet de richtlijnen zijn voor de vertegen woordigers: „Medewerkers mo gen in principe alleen bij de be woner naar binnen komen wan neer dat echt nodig is. Of als de bewoner hen zelf uitnodigt. Ver der moeten de vertegenwoordi gers van Eneco duidelijk herken baar zijn aan hun bedrijfskle ding met ons logo en de badge." De Ruijter adviseert bewo ners die overlast ervaren van op dringerige verkopers altijd te vra gen naar hun legitimatiepasje en badge. „Maar als er echt gekke dingen gebeuren, kun je het bes te de politie bellen." BRUINISSE. Hè? Wat is dat nou? Een bord dat waarschuwt voor het risico op afgehakte vingers? Dat is misschien wat te cru ge steld, maar in zekere zin komt het er op de Grevelingensluis in Bruinisse wél op neer. Een nieuwe waarschuwings sticker op de slagboom bij de sluis wijst fietsers en voetgan gers die voor de brug moeten wachten erop dat zij extra op hun vingers moeten letten. Dat klinkt gevaarlijk, maar vol gens een woordvoerster van Rijkswaterstaat is er niets om je zorgen over te maken. Zolang je maar niet met je handen tussen de slagboom en de spijlen komt De waarschuwingsstickers op de slagboom moeten ervoor zorgen dat passanten niet met hun vingers bekneld raken. BRUINISSE. Ze maakt elk huwe lijk tot een bijzonder feest en wist de afgelopen jaren met 'Floor trouwt met liefde' de babs (buitengewoon ambte naar van de burgerlijke stand) meer bekendheid te geven. In 2017 wordt het even stil. De Bruse Floor Kik gaat er een jaar tje tussenuit. Tijd voor andere dingen, zoals onder meer dochter, vrienden en familie. Niet dat ze het werk als babs niet meer ziet zitten. „Ik denk zelfs dat ik het niet kan missen, maar er zijn ook an dere dingen die ik leuk vind. En het huwelijk is een ijzeren agenda. Alles staat al een jaar van tevoren vast." Floor ging in 2011 als zelf standig babs aan de slag en stopte daar heel haar ziel en za ligheid in. Belletjes met ouders, getuigen en vrienden gingen standaard aan de ceremonie vooraf. „Dat maakt het verhaal dat je afsteekt veel rijker." Ze genoot zelf ook met volle teugen. „En ik heb zoveel res pect voor ondernemers ge kregen. Je moet eens 1000 euro op je rekening proberen te krij gen. Dat valt echt nog niet mee." te zitten. De spijlen zijn eind vo rige week onder de slagboom ge plaatst, omdat kinderen te ge makkelijk onder de afzetting door konden lopen. Dat is één keer gebeurd. „Toen liep het ge lukkig goed af, omdat iemand op tijd kon ingrijpen. Een tweede keer wilden we niet afwachten. De spijlen dienen dus als een extra barrière om te zorgen dat niemand per ongeluk onder de slagboom loopt." De spijlen klappen in en uit wanneer de slagboom open- en dichtgaat. Daarom is het onver standig om je handen te laten rusten op de balk. De stickers zijn er uit voor zorg op geplakt. „We willen voor komen dat mensen hun vingers bezeren, als ze bekneld raken", zegt ze. De boodschap op de waar schuwingssticker mag dan mis schien wat wenkbrauwen doen fronsen, maar toch is het bord niet nieuw. Rijkswaterstaat heeft het teken dus niet zelf ver zonnen. Mijn dorp, mijn stad Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; Betonnen uitkijkto ren, 19.30 uur: Excur sie Meeuwenduinen; Dorpshuis de Schut- se, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Mu ziekles; 19.30 uur: Zangvereniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Museum de Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Scheepsmodel len en attributen van oud-Westen- schouwen; Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo pen; 18.45 -1930 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; Dorpshuis 9.00- 12.00 uur: Schilder club, 13.30 uur Bio- danza voor senioren, 19.30 uur: Biljarten; Bibliotheek, Work shop 14.00 uur: 3D-printen; Burger weeshuis, 20.00 uur: Openluchtspel Rede rijkers; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's; Gemeente huis, gehele dag: Ten toonstelling van rondreizend kunste naar Gerard Rom- mens; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Zeehondenrond- vaart met Frisia; Sint Lievensmonstert- oren: 10.00-17.00 uur: Exposities en be klimming toren. ZIERIKZEE Excursie Dordrecht De vereniging Stad en Lande van Schou- wen-Duiveland houdt zaterdag een excursie naar Dordrecht. De reis gaat via Willem stad naar Zwijndrecht en van daar per boot naar Dordrecht. Hier vinden verschillende activiteiten plaats zo als een museumbe- zoek naar keuze en een stadswandeling. Meer informatie via www.stad-en-lande.nl. Opgeven kan via secretariaat@stad-en-l ande.nl onder vermel ding van naam, adres, telefoonnummer en het aantal personen. De kosten bedragen 55,00 euro per per soon. Ook niet-leden zijn welkom. KATS Lezing Franca Treur Schrijfster Franca Treur (foto) geeft vrij dag een lezing in het kerkje van Kats. In 2009 debuteerde zij met haar roman Dors vloer vol confetti. De literaire avond begint om 20.00 uur. Toe gang is voor leden 8 euro, niet-leden beta len 6 euro. SEROOSKERKE Open Tuindag De 'Praet' tuin in Serooskerke houdt zondag zijn laatste Open Tuindag van 10.00-17.00 uur. Voor al de grassen staan in het middelpunt, om dat ze in volle bloei staan. Daarnaast zijn er asters, herfstanemo- nen en dahlia's die de aandacht trekken. De toegang kost 5 euro. Voor kinderen tot en met 12 jaar is dat 2,50 euro. BURGH-HAAMSTEDE Zie ook de website www.sv-dfs.nl door Ilse Maas OOSTERLAND. Energiebedrijf Ene co onderzoekt of er in Bruinisse en Oosterland in de voorbije da gen een opdringerige vertegen woordiger of oplichter actief was. Het bedrijf doet dit naar aanlei ding van meerdere klachten van inwoners uit Bruinisse en Ooster land over een vertegenwoordiger met 'vasthoudende verkooptech nieken'. door Elodie Kint BURGH-HAAMSTEDE. Een poster op de buitenkant van de Spar verraadt het al: de supermarkt aan de Noordstraat in Burgh- Haamstede wordt een seizoens winkel. Vanaf 1 oktober is de zaak gesloten. door Elodie Kint KERKWERVE. In het bos van recreatieboerderij Van Langeraad in Kerk werve is zaterdag een Car Picnic. Een Car Picnic is een typisch Engels fe nomeen uit de zestiger jaren. Tijdens de dag zijn ruim twintig Britse ol dtimers aanwezig. Ook kunnen bezoekers meerijden met de stoomtrei nen van Stoomgroep Kerkwerve en wordt er paling, zalm of forel ge rookt. De dag start om 10.00 uur. Entree en parkeren zijn zowel voor deelnemers als voor bezoekers gratis, foto Riley Club Holland Meer informatie via 06-21624026 of info@recreatievanlangeraad.nl tips? mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE ELLEMEET OUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE De stickers moeten vingers op een afstand houden, foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67