Inwoners Zierikzee woonden ongemerkt op een kerkhof ZEELAND 5 Q) Twitter „Als iemand in zijn tuin een vij vertje had aangelegd, had-ie op een skelet kunnen stuiten", ver telt projectleider Kees Paauwe van de gemeente Schouwen-Dui- veland. De menselijke resten zijn gevonden in de wijk Plan Buijse. Daar worden 144 huizen gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Op een kavel stuitte aannemer De 'De restanten zijn vier- tot zevenhonderd jaar oud. Ze liggen in rijen met het hoofd naar Jeruzalem' Voogd afgelopen zomer op een stuk fundering. De plek van het Minderbroederklooster was al wel bekend. „Maar toen kwamen we erachter dat het verder naar het noorden doorliep", legt archeo loog Saskia Horniks uit. „Naast de fundering lag een verrassing. We vonden resten van 29 mensen." Professionele archeologen en vrijwilligers van de Schouwse werkgroep Archeologie legden er deze week nog meer bloot. Het aantal ligt nu op 51 en daar blijft het vrijwel zeker bij, want het he le kerkhof is nu onderzocht. Horniks: „De restanten zijn vier- tot zevenhonderd jaar oud. Ze liggen in rijen met het hoofd naar Jeruzalem. Het zijn allemaal mannen en er is niets aan de over- ledenen meegegeven in hun graf. Vooral dat laatste wijst op Minder broeders, monniken van de Fran ciscaner orde die leefden in ar moede. De monniken zijn boven op elkaar begraven. Er liggen twee, soms drie skeletten in een graf." De kleigrond heeft de lijken goed geconserveerd. Horniks: „We gaan met koolstofdatering de periode nader bepalen. Verder pro beren we de leeftijden van de overledenen en hun doodsoor zaak vast te stellen." Volgens pro jectleider Paauwe worden de ske letten daarna herbegraven op de gemeentelijke begraafplaats. In Dordrecht en in Haarlem zijn volgens Horniks ook klooster kerkhoven van Minderbroeders gevonden. „Maar op Schouwen- Duiveland hebben we nooit eer der mensen uit die periode ont moet." De renovatie van de wijk loopt door de vondsten twee weken ver traging op. Afgelopen winter kwam de Zierikzeese wijk in het nieuws door een serie brandstich tingen in sloopwoningen. jtf7.t Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit Goes - Tel: 0113 - 21 66 77 Stijn Wenders @StijnWenders Maar als de politie demonstreert, wie moet er dan demonstranten oppakken? Meest gelezen Video Uw reactie stneetparade Centrum Domburg DOliMprg e.o. fÖ 17 t/m 20 september Hét jazzfestival traditional style aan zee! DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. De bewoners van ten minste zes huizen aan de Maris- straat in Zierikzee hebben zonder het te weten jarenlang op een mid deleeuws kloosterkerkhof ge woond. Archeologen hebben 51 skeletten van monniken blootge legd. Enkele liggen op slechts zes tig centimeter diep. Saskia Horniks, archeoloog Archeologen hebben 51 skeletten van monniken blootgelegd in de Marisstraat in Zierikzee. foto's Dirk-Jan Gjeltema POLITIC Gisteren voerde de politie heel de dag actie in Den Haag voor een betere cao. Daarom was het niet moge lijk om aangifte te doen op een van de Zeeuwse politie bureaus. Er waren zo'n zes tig Zeeuwse agenten ver trokken naar de hofstad voor de demonstratie. 1. Jesse (17) hielp mishandel de vrouw: Geweld moest stoppen 2. Delta begint handtekenin genactie om energiebedrijf voor Zeeland te behouden 3. Eindstand: 51 skeletten van monniken in Zierikzee 4. Isaac Beeckman Academie loopt geen enkel risico 5. Prinsjesdag: extra geld voor Zeeuws-Vlaanderen Vandaag deelde het Rode Kruis kleding uit aan de asiel zoekers die verblijven in de noodopvang in Goes. Weten hoe dat eruitzag? Bekijk de video op pzc.nl/video. Op Facebook regende het li kes en complimenten voor Vlissinger Jesse Haijes (17), die ingreep toen een echt paar in Koudekerke werd mishandeld door een groep jongeren. 'Respect', 'Petje af, 'Ik neem er mijn hoed voor af. Mariska Mombarg noemt hem een held. 'Helaas zie je deze mentaliteit niet veel meer tegenwoordig!' Bianca de Kroo is boos op de da ders. 'Ik hoop dat die andere kinderen moeten boeten voor hun daden... Trieste figu ren!' Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie jazz i sea -4 r\x a a r\r\ 1991 Rue d'Anvers Scott Hamilton Red wing Band Brain Carrick Anke Angel champagne chnriie Isabel Provoost Baer Band Blue Rythm Four Oscar Benton Twenty Sicks Sean Moyses Twenty Sicks Evergreen Swingtet lay lay's Border Jazzmen River AA Big band starlight The Revivalists vezzi -mat s swing Bandover Scaldis Jazzband Oriental Jazzband Nuages The Second Line Jazzband 13 aiubiieumecutie ibts Perdido Friends Eline band VOL! (g www.jazzbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66