THUISBIOS T 0s THUIS I 7 IJzersterk lesje ethiek Ontiegelijk saai portret LA Meer visueel spektakel dandeell ACTIE, SCIENCEFICTION The Lesson (IJrok) DRAMA Kniglit of Cups DRAMA 6 Years DRAMA De Masters KOMEDIE Far from the Madding Crowd Donderdag 17 se^* ^er 2015 -> Maze Runner: Scorch Trials Regie: Wes Ball. Hoofdrollen: Dylan O'Brien, Kaya Scodelario en Thomas Brodie. Vijf boeken en een zesde in aantocht heeft schrijver James Dashneral gewijd aan de jon ge vluchtelingen in zijn bestsel lerserie The Maze Runner (in Nederland verschenen als De foto labyrintrenner). Het einde van Richard de reeks is nog niet in zicht. Foreman „Ik ben zo moe van al dat vluchten", verzucht de jonge held Thomas (Dylan O'Brien) in de tweede Maze Runner- film, niet wetende dat er nog heel wat vluchtpogingen voor hem in het verschiet liggen. Het knappe van Maze Runner is dat het gegeven nooit eento nig wordt. Vooral in visueel opzicht heeft Maze Runner 2 meer te bie den dan zijn voorganger. Apo calyptische beelden van een verwoest Amerika beheersen dit vervolg, waarin Thomas en enkele lotgenoten weten te ontsnappen uit een veilig lij kend opvangcentrum waar echter dubieuze medische ex perimenten worden uitgevoerd op de gevangenen. Vergele ken met de vorige film, ook in Nederland in 2014 een groot bioscoopsucces, zal deze film fans zeker behagen. (A.Z.) Regie: Kristina Grozeva Petar Valchanov. Hoofdrollen: Margita Goshe- va, Ivan Barnev, Ivanka Bra- toeva Lerares Engels Nadezhda houdt van orde. Orde kost niets. Aan die wanbetaler van een baas kan ze niets doen, maar de schriften van haar leerlingen liggen in een kaars rechte stapel op de hoek van haar bureau. Ze heeft geen geld vooreen buskaartje, maar haar blouse steekt keu rig in haar broek terwijl ze de klas streng toespreekt. Er is geld gestolen. Omdat de da der zichzelf niet prijsgeeft, laat Nadezha élke leerling een deel terugbetalen. Een keihar de ethische les aan het begin van deze Bulgaarse lowbudget film. Gaandeweg begint Nadezh- da's controle rafelrandjes te vertonen. Haar man heeft hun laatste geld, bestemd voor de hypotheek, verkwist. Om niet uitgezet te worden, is ze ge dwongen ergens anders geld vandaan te halen. Dat gaat niet zonder te tornen aan haar ijzeren principes. Lang, heel lang, blijft ze bovenmenselijk Margita kalm. In haar hoofd moet het Gosheva als razen. Stoïcijns volgt de came- Nadezhda in ra haar, en registreert genade een moment loos hoe de barst in haar mo- van vertwijfe- rele kompas alsmaar groter en ling. groter wordt. Die blouse komt uiteidelijk los, de schriften lig gen scheef. (Tisha Eetgerink) Regie: Terrence Ma- lick. Hoofdrollen: Christian Bale en Cate Blanchett. Ook wie het vorige werk van de filmdichter Terence Ma- lick - The Tree of Life, To The Wonder - omarmde, zal zich ontiegelijk vervelen bij Knight of Cups. Deze keer probeert Malick, ooit cum laude afgestudeerd in de filosofie, de leegheid van Los Angeles vast te leg gen door middel van een scenarist (Christian Bale) die zich als een slaapwande laar door de metropool be geeft. Hij bezoekt feestjes, kijkt verveeld uit het raam van zijn hotelkamer en ver der gebeurt er niets, behalve halve en hele ontmoetingen met vage kennissen. Het punt dat Malick wil ma ken is duidelijk: dit is een man op zoek naar de zin van het leven, desnoods via de Tarotkaarten waarnaar de titel van de film verwijst. Met zijn haakse camera-instellin gen, een trucje dat we nu wel kennen, stelt de regis seur Los Angeles in alle va riaties van het daglicht voor. Zelfs die betoverende beel den gaan op den duur irrite ren. (AI.) Nu op dvd, blu-ray en vod Begin niet te jong aan een langlopende relatie. Dat lijkt de grote boodschap in het re latiedrama 6 Years. Melanie en Dan zijn van die jonkies die al zes jaar samen zijn, maar niet opgewassen tegen de veranderingen die het le ven rond hun twintiger jaren in petto heeft. Een onschuldig, nieuwsgierig kusje buiten de deur zorgt voor frictie bij het stel, maar drank is ook een stevige verzieker. Helaas gaat de film daar een beetje aan voorbij. Ook twee scènes over huiselijk geweld blijven veel te zijdelings. Blijft over een klei ne film vol improvisaties en liefdesverdriet. Vanaf 22 sept op dvd, blu-ray en vod „Het is De Marathon, maar dan met rappers", zo spraken ingewijden over De Masters vlak voor de bioscooprelease. In beide films wil een groep oude vrienden nog eenmaal iets groots presteren, maar de rapvariant is stukken onvol- wassener dan de hardlopers. Mimoun Ouïssa, Ruben van der Meer, Willy Wartaal en Gui- do Pollemans dossen zich uit ais hiphoppers om na jaren stilte de hit van hun leven te kunnen fabriceren. De uitvoe ring is leuk voor oldschool rap liefhebbers en tieners, maar veel te kolderiek voor een breed publiek. Flopte in de bios, herkansing in de huiskamers. KOSTUUMDRAMA Nu op dvd, blu-ray en vod Drama's in Victoriaans Enge land gaan te vaak over klas senverschillen, uithuwelijking en de (zwakke) positie van de vrouw. Dat laatste is ook in Thomas Hardy's roman aan de orde, maar ditmaal is de dame in kwestie een onafhan kelijke, harde tante die zelf wel bepaalt met welke man ze in zee wil gaan. In deze boek- verfilming staan er drie te trap pelen om met Bathsheba (Ca rey Mulligan) het huwelijks bootje in te stappen. Met knuf felbelg Matthias Schoenaerts voorop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59