Hoe graag hij nu ook zou willen voetballen, Wilson forceert niets De Bruin is ander gezicht voor groep Voorzitter roemt inzet vrijwilligers SPORT 15 RBVM start in eigen huis ten, omdat we niet echt veel leng te hebben en niet zo mondig zijn als meiden uit Rotterdam en om streken. Het zal een stuk zwaarder worden, maar dat is juist een uit daging." De Sterre/Voorwaarts houdt ter gelegenheid van het samen gaan op zaterdag 26 september een groot feest in de sportzaal van Zuiddorpe. Jong en oud is uitgeno digd om het seizoen 2015-2016 met een spetterend feest in te lui den. Het keurkorps van de vrou wen showt het nieuwe shirt. „Elk team moet zichzelf die dag voorstellen", weet Tessa van de Vijver. „Het team dat dat op de origineelste manier doet, wint een prijs. Zo'n feest is een ideale gelegenheid om elkaar op een in formele manier te leren kennen." 'We hebben veel tegen Belgische ploegen geoefend. Daar was ik niet ontevreden over' Wilson raakte op 28 april zwaar geblesseerd in het bekerduel met VC Vlissingen. Vanaf de zijlijn zag hij Hoek een paar weken later de districtsbeker winnen, maar was hij er ook getuige van hoe zijn ploeggenoten uit de topklasse degradeerden. Op 6 juni ging Hoek onderuit in de beslissings wedstrijd tegen RVVH, twee da gen later werd de balende Wilson geopereerd. „Ik had mijn voorste kruisband afgescheurd en mijn buitenste knieband en meniscus waren ook gescheurd", kijkt Wilson terug. „Tijdens de opera tie hebben ze een stukje van mijn meniscus weggehaald en ik had ook wat kraakbeenletsel. Twee we ken later ben ik aan mijn revalida tie begonnen." De energieke rechtsback pakt dat proces serieus aan. „Ik werk bij Elopak in Terneuzen en ben ie dere middag om vier uur klaar. Ik rijd dan meteen naar fysiothera peut Frank Wezenbeek in Melle, bij Gent. Daar begin ik met oefe ningen en word ik om half zes een half uur behandeld. Daarna ga ik weer verder met allerlei oefenin gen, tot een uur of acht. Bij Hoek zien veel mensen niet wat ik er nu allemaal voor doe. Ik lig vaak om tien uur 's avonds in mijn bed omdat ik dan helemaal kapot ben." De vele arbeid werpt wel zijn vruchten af, weet Wilson inmid dels. „We hebben vorige week al les geëvalueerd in Melle en toen bleek dat de spieropbouw rond mijn knie goed is. Ik kan mijn been ook goed strekken en kom steeds een stapje verder. Maandag heb ik voor het eerst weer een stukje kunnen joggen. Dat bezorg de me een lekker gevoel. Ik mag nu ook aquajoggen en beginnen met cardiotraining. In de sport school dus op hartslag fietsen en op een crosstrainer werken. Er zit gelukkig weer wat meer afwisse ling in." Zaterdag zit hij weer op de tri bune, als Hoek op eigen veld te gen Heinenoord op zoek gaat naar de eerste punten van het seizoen. Wilson zit zich al weken te verbij ten, maar weet dat hij geduld moet hebben. „Ze zeggen dat voor het herstel een half jaar staat", zegt hij. „Ik reken vanaf de opera tie in juni en ga ervan uit dat ik dit jaar nog niet voetbal. Het heeft geen zin om te forceren, hoe graag ik nu ook zou willen voetballen." Op 28 september meldt Wilson zich in Deurne, bij de chirurg die hem heeft geopereerd. „Dan hoor ik meer over hoe mijn knie ervoor staat. Voorlopig ziet het er goed uit. Ik doe er alles aan om na de winterstop weer topfit aan te kun nen sluiten." 'Bij Hoek zien veel mensen niet wat ik er nu allemaal voor doe' Met een intact gebleven selectie, maar met een nieuwe coach, be ginnen de basketbal- sters van BC Vlissingen zaterdag aan de competitie. Na elf seizoe nen hield Tom Joziasse het voor gezien. Arjan de Bruin (foto) is zijn opvolger. Volgens De Bruin wilden de vrouwen 'wel eens een ander ge zicht voor de groep zien'. De Bruin, van 2010 tot 2012 al coach van de mannen van BC Vlissin gen en de afgelopen jaren trainer van onder meer eredivisionist Rot terdam Basketbal, verzorgde vorig seizoen al een aantal trainingen bij het vrouwenteam van BC Vlis singen. „De klik was er toen", zegt de inwoner van Kortgene. „We zijn nu een maand bezig en ik zie progressie in de groep", vervolgt De Bruin. „De wil om hard te werken is er. Meer kun je als trainer niet wensen. Het lezen van het spelletje, op de manier waarop ik dat graag zie, dat begint ook te komen." Hoewel de Vlissingers vorig sei zoen kampioen werden in de tweede divisie en vervolgens mee streden om een plek in de promo tiedivisie, is het op dit moment niet de intentie om kampioen te worden. „Daar wordt nog niet over gesproken", stelt De Bruin. „Het is wel zo: ze willen beter wor den. En als je nog beter wordt dan het jaar waarin je kampioen bent geworden, dan zou je zeggen dat het logisch is om weer voor het kampioenschap te gaan." Italiaanse versterking Blessures waren er vorig jaar de oorzaak van dat de mannen van BC Vlissingen 'slechts' op de ze vende plek in de eerste divisie ein digden. „Veel spelers stroomden na de kerst pas in", blikt trainer Victor Vermue terug. „Daardoor was die zevende plek het hoogst haalbare." Dit seizoen mikt Vermue, die aan zijn zesde seizoen als coach bij de Walchenaren is begonnen, op een plaats in het linkerrijtje. Dat houdt dus een positie bij de 'Ivan Marzetta studeert op de Hogeschool Zeeland. Daar gaan we veel plezier aan beleven' eerste zes in. „Ik schat het niveau van onze groep iets hoger in dan vorig jaar", zegt de oefenmeester. „Sowieso omdat er minder blessu res zijn, maar ook omdat we weer een jaar verder zijn. We hebben een jonge groep, die weer wat be ter op elkaar is ingespeeld." Net als in voorgaande jaren is ook dit seizoen weer jeugd doorge stroomd naar de hoofdmacht. De ze keer is dat Jochem Beumer uit Terneuzen. Hij is niet de enige aanwinst. Ook Ivan Marzetta is nieuw. „Een enorm leergierige en fanatieke jongen uit Italië", intro duceert Vermue de nieuweling. „Ivan studeert op de Hogeschool Zeeland. Hij is vorige week pas bij de groep gekomen, maar ik kon meteen zien dat hij potentie heeft. Daar gaan we nog veel ple zier aan beleven." Tegenover de komst van het tweetal staat het vertrek van Sjors van der Poel, Lea- nder Both en Benjamin Risakotta. MIDDELBURG. Ook voor de rol- stoelbasketbalvereniging Mid delburg (RBVM) gaat de compe titie komend weekend van start. In sporthal De Sprong in Middelburg komen zaterdag acht teams in actie. Naast RBVM zijn dat Ar- rows'81, Kameleon, JBC Noor derhaven, Redeoss, SC Antilo pe, ISR en BS Leiden. De eerste wedstrijden begin nen om 10.30 uur, het laatste duel begint om 16.00 uur. RB VM speelt zaterdag om 10.30 uur tegen BS Leiden en om 14.15 uur treden de Middelbur gers aan tegen JBC Noorderha ven. RBVM zoekt ook nog nieu we spelers. Belangstellenden kunnen zaterdag komen kijken of op maandagavond een trai ning bezoeken, tussen 19.00 en 21.30 uur in De Sprong. DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 eilandjes bij Stevo Cor Hamelink (rechts) spreekt de volleybalsters van De Sterre toe. Het team is naar de derde divisie gepromo veerd en wacht daarin een zware klus. foto's Peter Nicolai Guido de Beule, coach mannen door Barry van der Hooft TERNEUZEN. Voor de tweede week op rij zag Fabian Wilson zaterdag hoe zijn ploeggenoten kansloos on deruit gingen. In Gouda verloor Hoek met 4-0 van Jodan Boys, na dat het een week eerder al met de zelfde cijfers door Ter Leede van het veld was geveegd. Wilson zou maar wat graag het veld inspringen om zijn ploeg te helpen, maar de rechtsback moet voorlopig nog ge duld hebben. „Het gaat gelukkig wel de goede kant op met mijn knie." Fabian Wilson Fabian Wilson door Arwin Willemsen Victor Vermue, coach BC Vlissingen Patrick's Frituur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47