Trouwen op de Vlissingse stranden mag, maar niet in de branding Concertzaal en schouwburg gaan nauw samenwerken Eind november voorstel over cultuurkorting 6 WALCHEREN Paauwenburg krijgt bladkorven Rue d'Anvers opent Jazz by the Sea Het MuZeeum krijgt van Vlissingen een huurverhoging van 100.000 euro per jaar. En een halve ton extra budget. In de regio De wijk Paauwenburg krijgt op proef vier bladkorven van de ge meente Vlissingen. Als oktober begint, worden de omgebouwde afvalbakken op strategische plaat sen in de boomrijke woonwijk neergezet. In de bakken mogen gevallen bladeren, maar ook tak ken en afgedankte kamerplan ten. De gemeente hoopt dat de Paauwenburgers bereid zijn om op plaatsen met aanzienlijke bladval zelf met bezem, schop en kruiwagen aan de slag te gaan om de bladkorven te vullen. De gemeente zorgt wel voor leging van de korven. Na de herfst wor den ze weggehaald en wordt be slist of ook elders in de gemeen te bladkorven komen. Mijn dorp, mijn stad Strandopgang Oude Watertoren, 17.00 -21.00 uur - Jazz by the Sea, met optre den van French Cor ner Quartet Middelburgseweg 42,10.00-18.00 uur - Open dag bij Eva Kato Groepspraktijk Pare- jo, Duinstraat 2, 19.30 uur - Lezing Chinese geneeswijze door Marjolein Hou- ben Markt 51, De Druk- kery, 09.30-21.00 uur - Tentoonstelling Ar no Kramer en Nicole Schulze; Oostkerk, 10.30-11.45 uur - Foto Excursie door monu- mentenstad Middel burg; Verpleeghuis Willi- brord, Bachten- steene 14,14.00 uur - Voorlichtingsmid dag preventie en vei ligheid door Politie Zeeland; De Aventu- rijn, Henry Dunant- laan 2,14.45-15.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5 door SWM; Gymzaal Roozenburglaan, Wijdauwdwarsstraat II-2,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor meiden uit groep 3 t/m 8; Koorkerk, 15.00-15.30 uur - Mi- niconcert Gereard Boot (orgel); Fokus, Zusterstraat 34, van af 15.30 uur - Fancy Fair voor stichting Dekat Di Hati; Bras serie Hildernisse, Plein 1940,17.00- 19.00 uur - Liberaal Café VVD, voor zo wel leden als niet-le- den; Koudekerkse- weg 139,19.30 uur - Jeu de Boules spelen; Het Zwin 1,19.30- 20.15 uur - Gitaarles sen voor gevorder den bij Leger des Heils; Cinema Mid delburg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Film 'La tête haute' Dorpshuis, 19.30 uur - Bijeenkomst 'World ship society' met vertoning scheepvaart-films Magnolialaan 33, 13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandel tocht over 5 en 10 km; Dorpsstraat 39, 21.00-23.00 uur - Op treden Blue Rhytm four in het kader van Jazz by the Sea Het oude Brandspuit huis, Torenstraat 30, overdag - Expositie Goudvondst en brandweeractiviteit voor de jeugd De Branding, Theo Thijssenschool, De Vlieger, De Omni bus (voormalige Houtuijn) en Vrijen- hovenzaal, overdag - Vriendjes- en vrien- dinnetjesweek bij Vlissingse Turn Vere niging; CineCity, Spuikomweg 1, Film by the Sea; Willem3 expositieruimte, Oranjestraat 4, 13.00-17.00 uur - Ten toonstelling schilde rijen Johnny Beerens (foto), 'realist in Zee land' Sportpark De Pre laat, vanaf 09.00 uur - Giga Vogelfeest voor kinderen uit de groepen 1 tot en met 4 uit Domburg, Zoutelande, Bigge- kerke en Westkapel- le, door Korfbal vereniging Stormvo gels Langstraat 17, eetcafé Royal Zoutelande, 21.00-24.00 uur - Op treden The Storyvil- le Jassband in het ka der van Jazz by the Sea. VLISSINGEN. Het MuZeeum in Vlissingen krijgt per juli 2016 een jaarhuur opgelegd van de ge meente Vlissingen van 165.000 euro. Het MuZeeum betaalt nu bijna 61.000 euro per jaar voor de drie panden aan de Nieuwendijk en de twee pakhuizen in de Nieuwstraat. Ter compensatie wordt het subsidiebudget voor het Mu Zeeum met een kleine 50.000 eu ro verhoogd naar 424.700 euro in 2016. Het stichtingsbestuur van het museum, dat dinsdag nog ver gaderde, reageert verrast. „Dit gaan we niet accepteren", zegt vi- cevoorzitter Cees Friesema. In een nog geheime nota van B en W van eind juni staat dat de nieuwe huur marktconform is. Het MuZeeum kan daardoor ook hogere huur berekenen aan on derhuurders, redeneert het colle ge. Momenteel is dat enkel brasse rie De Gecroonde Liefde. De ge meente wil de panden in haar ei gendom kostendekkend verhu ren. Het MuZeeum huurt de ge bouwen nu bijna tien jaar. Het huurcontract loopt eind dit jaar af. De kans is groot dat de be- stuursstichting bezwaar aante kent en dat de kantonrechter uit eindelijk de huurwaarde bepaalt. Maar dat risico wil het college ne men, staat in de nota. Het stichtingsbestuur van het MuZeeum heeft al laten weten niet overweg te kunnen met de zware bezuinigingen. Die staan los van de nieuwe huurprijs, weet Friesema. „Die prijs moet gebaseerd zijn op een taxatie van de marktwaarde van de panden van de gemeente. Daar hebben wij een eigen taxatie op inge diend in augustus die zestig, ze ventig procent lager ligt. Daar heeft de gemeente nog niet op ge reageerd." De gemeente hakt de komende vier jaar tweederde van de cultuursubsidies af. Een denk tank van culturele instellingen onder aanvoering van Kees Ha- mann presenteert donderdag 26 november een voorstel hoe de sector - van bibliotheek, mu seum tot amateurgezelschappen, met 2,8 miljoen euro minder toe kan. Verkenner voor de cultuurbezuiniging, Kees Hamann, presenteert op 26 november voorstellen aan de raad. Op de aangewezen plaatsen in de Vlissingse trouwverordening is een strandpaviljoen of andere overdekte locatie nabij, voor het geval het weer niet meewerkt voor de openluchtceremonie. Trouwen met de voeten in de branding is uitgesloten in de nieuwe regelgeving: om de bij zondere ambtenaar van de bur gerlijke stand droog te houden, moet het bruidspaar aan de land zijde van de waterlijn blijven. De leges voor een strandhuwe- De leges voor een strandhuwelijk worden mogelijk duurder door een conflict met het waterschap. lijk kunnen mogelijk wat hoger gaan uitvallen, zegt wethouder Sem Stroosnijder. Dat kan het ge volg zijn van het nog onopgelos te conflict dat Vlissingen heeft met Waterschap Scheldestromen over het geld dat de gemeente moet gaan betalen voor het ge bruik van de stranden. Boven dien moeten er afspraken wor den gemaakt met de uitbater van de schuillocatie. Trouwen op andere buitenloca ties kan voortaan ook. Op terras sen, in tuinen, op daken: het kan. In als het aan de twee instellin gen ligt, sluiten andere podia in Middelburg zich in de toekomst bij de samenwerking aan, zo zei voorzitter Jikke van der Giessen van de Concertzaal gisteravond tegen de leden van de Middel burgse raadscommissie maat schappelijke zaken. De samenwerking gebeurt op verzoek van de gemeente. In eer ste instantie wilde de provincie dat de Concertzaal samen zou werken met Muziekpodium Zee land. Volgens Van der Giessen was er echter geen vertrouwen tussen die twee organisaties. „Hier zou fusie zorgen voor ru zie. Dat vertrouwen is er nu wel. Het klikt tussen de Concertzaal en de schouwburg", vertelde ze. De samenwerking heeft be trekking op de programmering, publiciteit kaartverkoop, theater- horeca en techniek en het beheer van de gebouwen. Maar samen willen ze ook een artistiek educa tief aanbod ontwikkelen en fond sen werven. De twee willen uiter lijk 1 januari volgend jaar daad werkelijk samenwerken. Interim-voorzitter Jos van de Sijde van de Concertzaal vertelde dat samenwerking nodig is om dat onder druk van de bezuinigin gen 'de kunsten de krachten moe ten bundelen'. En hij vertrouwt erop dat het hem lukt om veel pu bliek te blijven trekken. „Want wij durven nog uitvoeringen te programmeren waar ook mensen uit Rotterdam en Amsterdam op af komen, omdat die daar niet plaatsvinden." VLISSINGEN DOMBURG. De jubileumeditie van Jazz bij the Sea werd gisteravond ge opend door jazzformatie Rue d'Anvers uit Bergen op Zoom. Het straat orkest maakte een muzikale wandeling door Domburg. Het dorp staat morgen, vrijdag, zaterdag en zondag nog in het teken van de 25e editie van het festival. Alle concerten worden gratis gegeven, foto Ruben Oreel www.jazzbythesea.nl tips? mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG GRIJPSKERKE KOUDEKERKE MIDDELBURG NIEUW- EN ST. JOOS- LAND OOSTKAPELLE SEROOSKERKE VLISSINGEN WESTKAPELLE ZOUTELANDE Ton meer huur verrast MuZeeum door Claudia Sondervan door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Trouwen op het strand in Vlissingen mag voortaan op drie locaties: het Badstrand, het Nollestrand en het strand Westduin. door Emile Calon MIDDELBURG. De Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg wil inten sief samenwerken met de schouw burg in de Zeeuwse hoofdstad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38