Werkzaamheden A58 en Sloeweg k H Dure, exclusieve auto's tijdens Borderrun Delta verdient steun Belrobot Whatsappgroep: handig of lastig? Lastig tijdens het huiswerk 2 ZEELAND Kinderen worden bedolven onder whatsappberichten. Waar ligt de grens? COMMENTAAR Help! Delta verzuipt! Dat is de teneur van een dramati sche oproep van het energiebedrijf aan alle Zeeuwen. Delta schuwt zware symboliek niet. Op het plaatje waarmee het bedrijf de aandacht vraagt, haalt een Haagse mijnheer een stuk uit de zeewering. Naar Zeeuwse be grippen is dat het ultieme gevaar. Smaakvol of niet, de bood schap is zonneklaar. De aanstaande afsplitsing van het netwerk bedrijf wordt de ondergang. Zonder die stevige poot kan Delta niet verder. Dan staan honderden banen op de tocht. Delta heeft tot aan de Hoge Raad geprocedeerd om dit onheil af te wenden. Dat is mislukt. Dus probeert Delta nu met een pro testactie druk uit te oefenen op politiek Den Haag. In het algemeen is het verstandig om goed energietransport veilig te stellen in aparte bedrijven en met strenge regels. Dat wordt vastgelegd in de nieuwe Wet Stroom, die de Tweede Kamer volgende week behandelt. Maar op de Zeeuwse schaal heeft de splitsing te veel nadelen. Boven dien is er geen enkel signaal dat de leveringszekerheid door de huidige constructie in gevaar komt. Daarom verdient dit protest steun. De Tweede Kamer moet minister Henk Kamp dwingen om Delta minstens een paar jaar respijt te geven. Op de Zeeuwse schaal heeft de afsplitsing van het netwerkbedrijf te veel nadelen HEINKENSZAND. De nieuwe aan sluitingen van de Sloeweg en de Drieweg op de A58 bij Heinkens- zand zijn vanaf 12 oktober open. Tot die tijd zijn die wegen nog wel een aantal keren (deels) afge sloten door werkzaamheden. Er zijn drie weekendafsluitin gen en twee nachtelijke afsluitin gen nodig om de wegen met el kaar te verbinden. Van vrijdagavond 25 september (20.00 uur) tot maandagochtend 28 september (05.00 uur) is de Sloeweg tussen A58 en Stoof- weg afgesloten. Op de A58 is tussen Middelburg en Goes één rijstrook beschikbaar. Daar mag dan maximaal 70 kilometer per uur wor den gereden. In de nachten van maandag 28 en dins dag 29 september is de A58 van Goes in de richting van Middelburg dicht tussen De Poel en afrit 36 (Terneuzen/Heinkenszand s- Heer Arendskerke). Deze afrit 36 is van vrijdagavond 2 oktober (20.00 uur) tot maandagochtend 5 oktober (05.00 uur) afgesloten voor verkeer vanuit Goes. Vanaf vrijdagavond 9 oktober (20.00 uur) tot en met maandag ochtend 12 oktober (05.00 uur) is de noordelijke op- en afrit Sloe weg met de A58 (afrit 36 Goes-Middelburg), inclusief roton de, definitief buiten gebruik. Dat weekend is op een deel van de A58 van Middelburg naar Goes één rijstrook beschikbaar. De maximale rijsnelheid op de A58 wordt tijdens de weekend werkzaamheden teruggebracht naar 70 kilometer per uur. Tijde lijke lichtmasten zorgen ervoor dat verkeer in het donker vei lig over de weg kan blijven rijden. Ook Connexxion, nood- en hulpdiensten zijn geïnformeerd. Onlangs werd be kend dat het viaduct over de Stelledijk, dat tussen 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand onder de A58 ligt, niet sterk genoeg is om het ver keer te verwerken als de afslagen naar de Sloeweg en de Drieweg opengaan. Het was het zoveelste tegenvaller in het Sloeweg-pro- ject. Het viaduct wordt met een tij delijke constructie versterkt. Almanak Wie een gemeente belt krijgt al snel een robot aan de lijn. Dat overkwam onlangs ook een Goesenaar die een en ander wilde weten over de zorg. Een vrouwenstem vertelt de beller vriende lijk dat er één wachtende voor hem is. Ah, denkt de Goesenaar, zo aan de beurt. Niet veel later krijgt hij te ho ren dat hij vooraan in de wachtrij staat. Goed nieuws, elk moment een mens van vlees en bloed aan de lijn, denkt hij nog. Of toch niet? Nog geen minuut later meldt dezelfde compu terstem dat het momenteel erg druk is. Probeer het later nog eens, roept ze en de verbinding wordt verbroken. Opnieuw auto in sloot op de A58 Langs de A58 is gisteren ter hoogte van Nieuw- en Sint Joosland opnieuw een auto in het water be land. Het ongeluk gebeur de rond 12.00 uur. Een vrouw reed met haar auto over de N57 en wilde de A58 oprijden in de rich ting Goes. Ze raakte ver volgens van de weg en be landde in het water. Bij het verlaten van de A58 ter hoogte van Nieuw- en Sint Joosland raakten al meerdere auto's van de weg en belandden in de sloot. Autokrasser betrapt De politie heeft dinsdag middag een 74-jarige man uit Veere aangehouden in zijn woonplaats wegens het bekrassen van een au to. Een automobiliste zat bij de basisschool in Veere in haar auto te wachten en zag via haar autospiegels dat de man een kras op haar auto zette. De man werd aangesproken en de politie werd erbij gehaald. De man toonde zich be reid om de veroorzaakte schade te vergoeden. De ei genaresse van auto deed aangifte van vernieling. Schönknecht ook gehoord Gedeputeerde Carla Schönknecht is toege voegd aan de lijst van men sen die worden verhoord door de onderzoekscom missie Sloeweg. De verho ren beginnen morgen. Schönknecht is woensdag aan de beurt. Zij is aan de lijst toegevoegd omdat pro vinciesecretaris van Zuid- Holland Jan Herman de Baas heeft moeten afzeg gen. De verhoren worden vanuit de Statenzaal uitge zonden door Omroep Zee land. Hennepkwekerij opgerold In een woning aan de Stoofstraat in Poortvliet heeft de politie een hen nepkwekerij aangetroffen. De wietplantage bestond uit 438 hennepplanten. In het pand werd een illegaal in Nederland verblijvende man aangetroffen, die er de planten verzorgde. De stroom was illegaal af getakt van het energie net werk. Het kweekmateriaal en de planten in beslag ge nomen zijn. De verdachte kreeg een boete van 1500 euro. onderd ongelezen whatsappberichten op tends wakker wordt. Bliepjes die maar niet ophouden, terwijl je nét die wiskundesom wilde maken. En als je dan besloten hebt om die irritante whatsappgroep te veria- je telefoon als je 's och- ten, word je weer toegevoegd door TERNEUZEN. Zo'n 150 exclusieve auto's rijden zondag tijdens de derde editie van de Borderrun door Zeeuws-Vlaanderen en Bel gië. Tachtig exemplaren zijn za terdag al te bekijken tijdens een goededoelendag. Het onderdeel 'Borderrun for Charity', op de parking van Skidome bij Terneuzen, is nieuw. Tientallen deelnemende voertuigen zijn zaterdag al tus sen 11.00 en 17.00 uur van dicht bij te bekijken. Bezoekers kun nen voor 15 euro een rit in een luxe limousine maken (reserve ren via www.zeelandlimo.nl). De opbrengst gaat naar de kin derafdeling van het ziekenhuis in Terneuzen. Zondag zijn de deelnemende auto's op dezelfde locatie vanaf 10.00 uur te zien. De start is om 11.00 uur, de finish is 's middags in Brugge. „Er doen een aantal héél exclusieve auto's mee", ver telt organisator Robin Vasten hout. „Van sommige bestaan er maar een paar in heel Europa." Om te voorkomen dat liefheb bers langs de weg gaan staan, houdt de organisatie de 180 kilo meter lange route geheim. Tip? redactie@pzc.nl NIEUW- EN SINT JOOSTLAND VEERE MIDDELBURG POORTVLIET Plingpling! door Cornelleke Blok foto's Camile Schelstraete Nouri Mes (12) uit Terneuzen heeft de afgelopen twee dagen zijn telefoon niet gebruikt. „Ik had 328 nieuwe berichten. Vaak zijn het lange gesprekken die nergens op slaan. Als ik huiswerk maak, is het lastig. Dan hoor ik plingplingpling en ben ik afgeleid. Dan moet ik de vraag opnieuw lezen. Meestal ligt mijn telefoon daarom beneden. Toch is whatsappgroep ook makkelijk: als je iets niet weet over huiswerk, dan kun je het zo even aan iemand vragen. Mijn ouders willen niet dat ik mijn telefoon meeneem als ik ga slapen. Ze vinden het belangrijk dat ook boeken lees." door Martijn de Koning Alle informatie, inclusief voertuigen, is te zien op www.border-run.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34