Wel respect, maar geen ontzag voor Olympique Jonge Alkmaarders treffen vijandige omstandigheden bij Partizan Belgrado Onervaren AZ krijgt in de Europa League te maken met vijandige fans van Partizan. 20 SPORT BELGRADO. In de gloeiend hete gymzaal van het stadion van Parti zan Belgrado die als persconferen tiezaal dient, krijgt AZ-trainer Jo hn van den Brom het steeds een beetje warmer. En even later op het veld in het klassieke, beton nen stadion parelen de zweetdrup pels bij de meeste spelers over het hoofd. Ook al loopt het al tegen ze venen. En dan te bedenken dat het vandaag, op de dag van de wedstrijd nóg warmer - minimaal 35 graden - wordt. In Nederland verregenden deze week veel trai ningen, in Belgrado is het nog hoogzomer. Alsof het er vanavond tijdens de wedstrijd nog niet heet genoeg aan toegaat. Assistent-trainer Den ny Landzaat was van de week be duusd teruggekomen van de der by tegen Rode Ster Belgrado, zo vertelde Van den Brom. Hij zag in het stadion van Rode Ster, dat slechts een paar honderd meter verderop ligt, een ongekende vuur zee veroorzaakt door vuurwerk. Aangestoken tijdens een wed strijd vol furie zoals er in Europa maar weinig wedstrijden zijn. „En Denny heeft toch best wat meege maakt in zijn eigen carrière", wist Van den Brom. Passie Bevestiging ervan kreeg hij van oud-ploeggenoot Dejan Curovic die gisteren ook aanwezig was in het stadion. De oud-speler van Vit esse, FC Groningen én Partizan, instrueerde zijn voormalige ploeg- makker over de gevaren van de op ponent. Over de passie waarmee de spelers van Partizan de strijd aan zullen gaan en de moeilijke periode waarin de huidige lands kampioen momenteel verkeert. Het geeft aan dat de jonge, oner varen en bedeesde selectie van AZ voor een zware opgave staat die meer vergt dan verfijnd posi tiespel op de vierkante meter. Wonderwel overleefde de club de eerste twee kwalificatierondes te gen tegenstanders uit Roemenië en Turkije die meer ervaren wa ren en bovendien gehaaider. Van den Brom toonde zich re cent zeer content met zijn Servi sche aanwinst Rajko Brezancic, die zijn carrière toevalligerwijs startte bij Partizan en vanavond hoogstwaarschijnlijk in de basis start. Precies dat soort spelers zocht Van den Brom toen hij, nog net voor de transferdeadline, zijn selectie monsterde en tot de con clusie kwam dat het soms wei eens te lief was. En dat een echte leider, zoals Nemanja Gudelj vo rig seizoen, ontbrak. „Rajko is een mannetjesputter. Iemand met een missie. Dat kunnen we gebruiken. Tegen Partizan ook." De omstandigheden in Belgra do mogen vijandig zijn - op de sta dionmuren heten portretten van boos kijkende supporters je wel kom in de hel - Van den Brom kijkt juist uit naar het duel dat ko men gaat. „Als het binnen de perken blijft dan vind ik het mooi. Het is voor mij interessant om te zien hoe de spelers daar mee om gaan. Dit zal de overtreffende trap zijn, maar in Roemenië en Turkije heb ben we tegen FC Astra en Istan bul Basaksehir wat dat betreft al het een en ander meegemaakt dit seizoen." Hij noemt het de kracht van de tegenstander. „Deze ploeg wordt voortgestuwd door de fana tieke supportersschare. Ze zullen er alles aan doen om er ook tegen ons een echte strijd van te ma ken." Streep door rekening Dat zal moet gebeuren zonder Ali- reza Jahanbakhsh die op het laat ste moment afhaakte voor zijn eer ste Europacupavontuur bij AZ. Een streep door de rekening maar Van den Brom neemt geen risico met het oog op de rest van het sei zoen. GRONINGEN. Heel Groningen is vol verwachting aan de vooravond van de Europese kraker met Olym pique Marseille. De bekerwinnaar ziet kansen voor een stunt tegen de Franse topclub, die sterspeler Lassana Diarra thuisliet en het duel als een verplicht tussendoor tje lijkt te benaderen. „Je moet al tijd respect hebben voor je tegen stander, maar ontzag is onnodig", sprak Erwin van de Looi duidelij ke taal. Geflankeerd door de glimmen de Europa League-beker, die spe ciaal op aanvraag van FC Gronin gen tijdelijk werd uitgestald in de Euroborg, deed de trainer zijn ver haal. Net als een paar maanden ge leden in Zeist, toen een paar da gen voor de bekerfinale, weigerde Van de Looi een hand op het ere metaal te leggen. „Dat hoop ik na de finale te doen", kreeg hij de la chers op zijn hand. Het is een mooi avontuur, dat van Groningen. Natuurlijk, het woord genieten viel vaak, zowel bij spelers als trainer. Maar boven al wil Groningen presteren in de poulefase, waarin het zich met Marseille, Sporting Braga en Slo- 'Tegen elke opponent krijgen wij onze mogelijkheden. We moeten ervoor zorgen dat we daar effectief mee omspringen' van Liberec niet kansloos acht. „We zijn duidelijk de under dog", zei Michael de Leeuw over het duel met Olympique, dat afge lopen seizoen vierde werd in de Ligue 1. „Dat wil niet zeggen dat we kansloos zijn. Tegen elke oppo nent krijgen wij onze mogelijkhe den. We moeten ervoor zorgen dat we daar effectief mee omsprin gen." Het verschil in begroting, kwali teit en ervaring - De Leeuw erken de het allemaal, maar legde de cij fers naast zich neer. „Statistieken zeggen mij niks. Eigenlijk is het heel eenvoudig: dit is een nieuwe wedstrijd en die kan twee kanten op. We moeten niet vooraf teke nen voor een gelijkspel, maar vol voor de drie punten gaan." AZ wacht een hete strijd Fans van Partizan Belgrado leefden zich afgelopen weekeinde uit tijdens de derby tegen Rode Ster. Vanavond zullen ze zich weer laten gelden, foto AP door Nik Kok 35 Niet alleen figuurlijk wacht AZ een heet avondje. Ook letterlijk zal het vanavond in Belgrado flink zweten worden. Er wordt een temperatuur van 35 graden Celsius voorspeld. door Sander de Vries De selectie van FC Groningen tijdens de training ter voorbereiding op het duel met Olympique Marseille, foto ANP EUROPA lËAGLt EURO? LEAGt EUR Ot>A LEAGUE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20