■n "O "3 Wnatsapp l©nkt naar €289,- m in IlDeStem Delta verzuipt en roept u te hulp Zwarte Piet moet de klas uit! Snel voorstel over opvang ED 17 In Uit Thuis Porgy Bess trapt af met My Baby Gemeente is in beeld voor opvang van twee- a driehonderd vluchtelingen voor een periode van één tot anderhalfjaar. I iï\™ Brandstichter zwaargewond TERNEUZEN. De kans is groot dat in Terneuzen een opvanglocatie komt voor de huisvesting van asielzoekers. Wethouder Cees Liefting heeft dit deze week mee gedeeld in de raadscommissie sa menleving. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft al voor de zomer met de gemeente Ter- neuzen gesproken over de op vang van vluchtelingen. „De si tuatie was toen nog niet zo nij pend als de laatste weken", gaf Liefting aan. „Afgelopen vrijdag hebben we weer een gesprek ge had. We wachten nu op een voor stel van het COA." 'We zullen een voorstel bekij ken op de voors en tegens. Gaan we akkoord, dan kan het binnen een halfjaar geregeld zijn' Met de organisatie is gespro ken over drie vormen van op vang: noodopvang zoals momen teel in onder meer de Zeeland hallen in Goes, aanvullende op vang voor een periode van één a anderhalfjaar van twee- tot vier honderd asielzoekers of reguliere opvang voor een langere periode van zeker zeshonderd vluchtelin gen. Terneuzen is aldus Liefting in beeld voor aanvullende op vang. De wethouder verwacht op korte termijn een voorstel van het COA. Hij ging er zelfs vanuit dat dit begin volgende week al binnen is en dat er dinsdag bin nen het college van B en W over gesproken kan worden. De ge meenteraad wordt vervolgens ge raadpleegd, waarna er overleg zal komen met omwonenden van de beoogde opvanglocatie. Het verlaten belastingkantoor aan de Rosegracht en het vroege re verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen zijn eerder gesugge reerd als locaties. Liefting hield zich op de vlakte. „In de CO A-de- legatie zat een Zeeuws-Vlaming die meer terreinen kende dan wij", zei hij nog wel. In de raads commissie samenleving leek een breed draagvlak te zijn voor op vang. Christenunie, SGP en GroenLinks pleitten er zelfs voor, niet één fractie sprak zich ertegen uit. Roosevelthotel Terneuzen heeft vaker onderdak geboden aan grote groepen asiel zoekers, in de jaren negentig in het Roosevelthotel in Terneu- zen-stad, van 1993 tot 2002 in ho tel Lindenhof in Zuiddorpe en van 2000 tot 2005 in de voormali ge, inmiddels gesloopte verpleeg stersflat in Sluiskil. De komst van vluchtelingen riep, zeker in eerste instantie, nogal eens weer stand op. Het Roosevelthotel en de woning van toenmalig burge meester Ron Barbé werden in 1994 beklad met hakenkruisen en racistische leuzen. De dorps raad Sluiskil verzette zich aan vankelijk tegen de komst van een asielzoekerscentrum in het dorp. Gwenn Dürselen (13) uit Terneuzen heeft een whatsappgroep voor de voetbal, de familie en haar klasge noten. Ze ontvangt elke dag onge veer 55 berichten. „Soms zitten er 23 mensen in een groep. Je wilt weten wat ze schrijven, maar ik probeer eerst mijn huiswerk te maken." Veel scholieren vinden hetj lastig de verleiding van whatsapp- groepen te weerstaan. M vanaf Unieke 4-daagse busreis - 70 jaar bevrijding in Berlijn! de Gelderlander PZC Tubantia REUSEL. Een 26-jarige man is giste ren zwaargewond geraakt toen hij in Reusel een schuur in brand stak. De man deed dat terwijl de brandweer op dat moment zijn nabijgelegen woning aan het blus sen was. Even daarvoor hadden brandweerlieden de man nog met een ladder uit de brandende wo ning bevrijd. De brandstichter is naar het ziekenhuis gebracht. Wat hem bezielde is nog onduidelijk. „Toen de brandweer hem uit de boerderij had gehaald leek hij rus tig", vertelde een politieagent. www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 ZEELAND 1 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 17 september 2015 257e jaargang nr. 219 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Buien, maar ook zon Mogelijk asielzoekers Temeuzen door Harmen van der Werf Cees Liefting, wethouder 1 UHI ZEELAND 2 3 Tips voor ouders: IJJ Geef het goede voorbeeld v^Maak duidelijke afspraken L^Ceen telefoon mee naar de slaapkamer I ^Geen telefoon tijdens het eten foto Camille Schelstraete k, per persoon Tijdens dit themajaar zijn er vele herdenkingen en feestelijkheden. Berlijn is historisch gezien onlosmakelijk verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Vier met ons 70 jaar vrijheid in Berlijn! Vertrekdata: 30 oktober, 6 november, 13 november, 27 november de Stentor BRABANTS DAGBLAD Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1