manier' Was het een schandalige tackle of staaltje fair mannelijk verdedigen? Feyenoord: straf Elia aanvechten in Champions League hadden moeten spelen' SPORT 19 het veld onverantwoord groot hou den. Want dan loop je het risico dat je denkt dat je lekker meevoet- balt, maar vervolgens de deksel op je neus krijgt." Wapens Het zijn de wapens waarmee, hoe gek dat ook klinkt, PSV als een ge routineerde topclub Manchester United bestreed. „PSV is in de om schakeling nu eenmaal heel ge vaarlijk. Dat was voor de wed strijd al bekend", zei De Boer. Hij benadrukte ook de kwaliteit van Cocu's elftal, om genadeloos te profiteren van fouten van de te genstanders. „Die overlevings drang zit er op de één of andere manier bij hun ingeslepen. We zijn daar bij met Ajax ook een paar keer het slachtoffer van ge worden. Daar kunnen wij dus wel een voorbeeld aan nemen." Het hangt echter, vervolgde De Boer, ook van de opponent en de wedstrijd af. „PSV werd mis schien wel teruggedrongen door Manchester United", doelde hij op de ruimtes die vervolgens achter de verdediging ontstonden. „Brit se ploegen gaan nooit voor het hok liggen. Dat is ook de reden dat Nederlandse ploegen vaak suc ces boeken tegen deze clubs." „De winst van PSV is een opste ker voor Nederland - ook naar ons toe voor de wedstrijd tegen Parti- zan Belgrado", besloot Van den Brom. „Wij moeten onze huid hier zo duur mogelijk verkopen. Ik denk dat wij daartoe in staat zijn. Dat hebben we met deze ploeg eerder in de Europa League al bewezen." De PSV-leiding had gisteren contact met de directie van Man chester United en gaf nogmaals aan de situatie enorm te betreu ren. Shaw blijft waarschijnlijk tot het weekeinde in Geldrop en heeft absolute rust nodig om te herstellen, zo hebben medici van de Britse club laten weten. Hij kan geen bezoek ontvangen, was de boodschap. Mediaverzoe- ken en goedbedoelde wensen om Shaw persoonlijk een hart onder de riem te steken, werden dan ook van de hand gewezen. Horror-overtreding Britse tabloids vonden het zelfs een 'horror-overtreding', maar Moreno kreeg ook steun. Hij werd door de UEFA gewoon ver kozen tot 'man of the match'. Opvallend was dat oud-arbiter Howard Webb meldde zijn tack le geen overtreding te vinden, net als scheidsrechter Rizzoli dinsdag. Voor oud-scheidsrechter Dick Jol was het simpel. „Moreno vliegt hard in met veel snelheid, vrij fors, maar wel correct. Hij speelt de bal, een tackle volgens het boekje. Daarna raakt hij Shaw ongelukkig, maar bles seert hem niet opzettelijk." De Mexicaan komt volgens Jol niet met twee benen invlie gen. „Ja, hij raakt Shaw met zijn tweede been, zijn linker." Maar teruggetrokken, vindt de gebo ren Scheveninger. „Die zit ook aan Moreno's lichaam vast." Mario van der Ende vond het „wel een strafschop en een rode kaart. Moreno gaat misschien wel voor de bal, op een vrij stevi ge manier. Maar met zijn linker been neemt hij Shaw compleet mee en ontneemt hem de sco ringskans. Als je een tackle uit voert, moet het op de bal zijn, hier werd het meest de man ge speeld." Jol: „Het is allemaal héél onge lukkig. Maar de spelers van Uni ted mauwden er niet over." In Engeland zijn ze niet vies van de duels. „Ze spelen daar met passie, op flinke snelheid en met gezond harde duels. Ze jan ken dus niet over deze overtre ding. Ja, de tabloids misschien." ROTTERDAM. Feyenoord ziet moge lijkheden voor huisjurist Joris van Benthem om de schorsing van El- jero Elia met succes aan te vech ten. De 28-jarige aanvaller van de Rotterdammers kreeg gisteren van de aanklager van de KNVB een strafeis van vier duels schor sing, waarvan één voorwaardelijk. Elia zou zich maandag schuldig hebben gemaakt aan 'een geweld dadige handeling' tijdens de wed strijd Jong Feyenoord tegen Jong Cambuur. Hij zou verdediger Be rend Schootstra een kopstoot heb ben gegeven, zo verklaarde ook de speler van Cambuur. Feyenoord bespeurt echter tegenstrijdige ver klaringen in het ontvangen dos sier van de aanvaller en ziet reële kansen om eventueel zelfs hele maal onder de straf uit te komen. Elia en Van Benthem zullen vanavond alles uit de kast halen om de verklaringen van het arbi trale trio onderuit te halen. Als Elia toch een straf opgelegd krijgt, kan hij vrijdag ook nog beroep aantekenen. Dat betekent overi gens niet dat hij dan tegen Roda JC gewoon kan spelen, want een uitspraak in een beroepszaak wordt over het weekeinde heen ge tild. Als de tuchtcommissie de strafeis van de aanklager hand haaft, mist Elia de competitiewed strijden tegen Roda JC en PEC Zwolle en de bekerwedstrijd te gen de Zwollenaren. DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 na Europees geploeter Jaïro Riedewald: „We moeten laten zien dat we ondanks onze jonge leeftijd volwassen kunnen spelen." foto Jasper Ruhe/PRO SHOTS door Frank Hettinga en Rik Elfrink eindhoven. De een vond het een schandalige overtreding, de ander een staaltje fair mannelijk verdedigen. Binnen de voetballe rij was er gisteren grote verdeeld heid over de tackle van PSV'er Héctor Moreno op Luke Shaw van Manchester United. Shaw liep dinsdagavond een dubbele beenbreuk op en werd in het Sint Anna Ziekenhuis direct geo pereerd. De medici constateer den een 'schone breuk', waar door de hersteltijd kan meeval len. De prognose is dat Shaw zes maanden aan de kant staat. door Mikos Gouka UITSLAGEN VOETBAL Champions League Groep E: Bayer Leverkusen - Bate Borisov 4-1 (1-1). 4. Mehmedi 1-0, 13. Milunovic 1-1, 47. Calha- noglu 2-1, 58. Hernandez 3-1, 75. Calhanoglu 4-1 (pen.). Scheidsrechter: Makkelie (Ned). AS Roma - FC Barcelona 1-1 (1-1). 21. Sua- rez 0-1, 31. Florenzi 1-1 Scheidsrechter: Kui pers (Ned). Groep F: Olympiakos Piraeus - Bayern München 0-3 (0-0). 52. Muller 0-1, 89. Götze 0-2, 90+2. Muller (pen.). 0-3. Scheidsrechter: Velasco Car- ballo (Spa). Dinamo Zagreb - Arsenal 2-1 (1-0). 24. Oxla- de-Chamberlain e.d. 1-0, 58. Fernandes 2-0, 79. Walcott 2-1. Scheidsrechter: Hategan (Roe). Rode kaart: 40. Giroud (Arsenal) 2xgeel. Groep G: Dinamo Kiev - FC Porto 2-2 (1-1). 20. Goes- jev 1-0, 23. Aboubakar 1-1, 81. Aboubakar 1-2, 89. Buialsky 2-2. Scheidsrechter: Brych (Dui). Chelsea - Maccabi Tel Aviv 4-0 (2-0). 15. Wil li a n45+4. Oscar 2-0 (pen.), 58. Costa 3-0, 78. Fabregas 4-0. Scheidsrechter: Zwayer (Dui). Groep H: AA Gent - Olympique Lyon 1-1 (0-0). 58. Jal- let 0-1, 68. Danijel Milicevic 1-1. Scheidsrech ter: Collum (Scho). Rode kaart: 41. Dejaegere (AA Gent). Valencia - Zenit St. Petersburg 2-3 (0-2). 9. Hulk 0-1, 44. Hulk 0-2, 54. Cancelo 1-2, 73. Andre Gomes 2-2. 76 Witsel 2-3. Scheidsrech ter: Thomson (Scho). TENNIS Szczecin (Pol). Challenger, mannen. Eerste ronde: Robin Haase (Ned/2) - Kamil Majchrzak (Pol) 6-1 6-2. WIELRENNEN Namen. 55e Grand Prix van Wallonië: 1. De- busschere (Bel) 198,2 km in 4.57.37, 2. Bake- lants (Bel) 0.06, 3. Laporte (Fra) 0.07, 4. Bille (Bel), 5. Vanendert (Bel) 0.08, 6. Pinot (Fra) 0.10'23. Ligthart 1.04. Lissone. 68e Coppa Agostini - Giro delle Brianze: 1. Rebellin (Ita) 198,2 km in 5.04.28, 2. Nibali (Ita), 3. Bonifazio (Ita), 4. Nizzolo (Ita), 5. Colbrelli (Ita), 6. Pasqualon (Ita). De overtreding van Moreno op Shaw zal de komende tijd nog wel onder werp van gesprek blijven. De meningen lopen flink uiteen, foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19