Tholen wil geen rem op komst bedrijven Thools dictee steeds op andere plek LIVE KITCHEN Gemeente hoopt deze keer wel Fietsstad van het jaar te worden BEVELANDEN en THOLEN 7 Goes doet opnieuw een gooi naar de titel Fietsstad van het jaar. Het is de vraag of dat gerechtvaardigd is. Infoavond voor ouders van pubers Drie keer eerder stelde Goes zich kandidaat, zonder succes. In 2008 werd de finale ge haald, maar vorig jaar kwam de stad niet eens door de selectie. Niet opgeven is een goede eigen schap en aan de hand van de nota Goes Fietst Verder is de afgelo pen jaren best het één en ander gedaan om de fietsveiligheid in de stad te verbeteren. Toch valt nog een aantal knel punten op te noemen die voor Goes (opnieuw) een stok tussen de spaken kunnen zijn. Op de pe dalen langs de meest notoire bott lenecks: Ook door de PvdA onder de aan dacht gebracht als een onover zichtelijk en dus gevaarlijk punt. Aanpak volgt op zijn vroegst me dio volgend jaar. De manier waarop fietsers via een slingerend fietspad van de ene kant naar de andere kant van de weg worden geleid, blijft ui terst merkwaardig. De onoverzichtelijke 'vlakte' is de ze zomer weliswaar van nieuw as falt en wat belijning voorzien, maar 't blijft uitkijken geblazen. Recent (optisch) ook wat verbe terd, maar blijft voor fietsers een lastig punt om over te steken. Heeft al langere tijd lichten die automobilisten waarschuwen voor fietsers. Lastig blijft dat fiets- ters zowel van links als rechts kunnen komen. Over een aantal jaren is dat opgelost, want er komt een tweerichtingenfietspad aan de zuidkant van de Fokker straat. Ook een plek waar fietsers van twee kanten kunnen komen. Zowel de oversteek halverwege richting Riethoek, waar fietsers op het fietspad zelf moeten stil staan, als de kruising zijn heikele Goes heeft al jaren de ambitie om tot de top-drie van Nederlandse fietssteden te behoren en werkt daar ook aan. punten. Goes bekijkt een alterna tieve (school)fietsroute. Bergweg Vanwege de hoge dichtheid van onderwijsinstellingen een zeer druk bereden weg, fietsers moe ten op de rijbaan tussen de auto's door laveren. Naast Goes zijn Arnhem, Gro ningen, Haarlem, Maastricht, Nij megen, Oss en Purmerend in de race voor Fietsstad van het jaar. In mei wordt de winnaar van de door de Fietsersbond gehouden verkiezing bekendgemaakt. De Goese wethouder Loes Meeuwisse overhandigt het 'bid- book', zeg maar de aanbevelings brief, vrijdag aan gedeputeerde Harry van der Maas. Hij bezoekt de gemeente, omdat hij meer wil weten over het Goese fietsbeleid. Ook fietst hij een rondje met Meeuwisse door de stad. Deze maand verschijnt, zegde Meeu wisse de raad in april al toe, een nota fietsbeleid met een inventa risatie van knelpunten. Daarin staat dat er in Zeeland veel te veel bedrijfsgrond is. Daarom zou het aanbod omlaag moeten. Er wordt gesproken over een her verdeling. B en W van Tholen vin den dat Welgelegen buiten schot moet blijven. „In onze regio is juist steeds meer vraag naar be- drijfskavels", schrijven ze. Welge legen zou vooral populair zijn bij distributie- en productiebedrij ven. Volgens de gemeente is er met name belangstelling voor ka vels van drie hectare of meer. Wethouder Frank Hommel laat weten dat er de laatste tijd sprake is van toenemende interesse, zo wel van lokale ondernemers als van bedrijven van buitenaf. „We merken dat de komst van de A4 Tholen een stuk interessanter heeft gemaakt voor bedrijven", stelt hij. „In combinatie met een intensieve campagne heeft dat voor een flinke impuls gezorgd." Namen van bedrijven die wel licht naar Welgelegen komen, kan de wethouder nog niet noemen, maar volgens hem zit er heel wat in de pijplijn. In het verleden is het bedrijf Compakboard - produ cent van agrovezelplaten - ge noemd als mogelijke 'grote vis'. Dat bedrijf heeft zich eerst volle dig gericht op het opzetten van een vestiging in Heerenveen. „Tho len is nog altijd in beeld voor een tweede vestiging", aldus Hommel. KAPELLE. De gemeente Kapelle houdt op dinsdag 22 september sa men met de GGD Zeeland en Indi go Preventie de gratis ouderavond 'Help, mijn kind wordt een pu ber!' Ouders en verzorgers van kin deren uit groep 7, 8 en de brug klas zijn van harte welkom om 19.30 uur in de Vroone. De eerste vijf edities werden in Oud-Vossemeer gehouden. Dat kwam omdat het werd georgani seerd door het Ritho-fonds, dat daar is gevestigd. Het fonds heeft de organisatie van het dictee ech ter afgestoten. Een werkgroep die er in het verleden al wel bij be trokken was, ontfermt zich nu over het taaievenement. „Het dic tee gaat elk jaar over één van de dorpen in de gemeente Tholen", stelt Anja Neele. „Daarom lijkt het ons leuk om het voortaan ook te houden in het desbetref fende dorp. Op die manier gaat het dictee misschien wat meer le ven in heel de gemeente. Om be grijpelijke redenen was het tot nu toe een beetje een Oud-Vosse- meerse aangelegenheid." De werkgroep heeft schrijver en politicus Kees Slager bereid ge vonden om het dictee dit jaar te schrijven. Het gaat over zijn ge boortedorp Scherpenisse. Daar zal het op vrijdag 6 november ook worden afgenomen. Wie wil meedoen, kan zich nog inschrij ven via de website. De werkgroep heeft besloten ook door te gaan met het kinder dictee. Dat staat op de rol voor volgend jaar maart. www.thoolsdictee.nl VWVdlVG 20 SEPTEMBER C I H! WESWNvmv. ovvï - m. WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2015 Is Goes een fietsstad? door Luc Oggel Bocht Oostsingel-Joachimikade Marconistraat Kruising Den Hollander laan/Dam/ Vd Spiegelstraat Bocht M.A. De Ruyterlaan, voor het stadskantoor Nansenplein (rotonde bij McDo nald's) Rotonde Troelstralaan Buys Ballotstraat door Rob Paardekam THOLEN. Bedrijventerrein Welgele gen bij Tholen-stad moet kunnen blijven groeien. Dat schrijft de ge meente in een inspraakreactie op het herziene omgevingsplan van de provincie. Aanmelden kan nog tot 20 septem ber via www.laatzenietverzui- pen.nl/aanmelden of 0113-397171. door Rob Paardekam SCHERPENISSE. Het Groot dictee der Thoolse taal krijgt een andere opzet. Het evenement vindt vanaf nu elk jaar plaats in een andere plaats. Scherpenisse bijt in novem ber het spits af. 7_orvdaq 10 sepXexwbexSouxmcxxevx IWWiawq Att'.OO UViX Oarrvl-G oes \n\n\n .rA Op de drukke Bergweg rijden fietsers op de rijbaan en moeten ze tussen auto's door laveren, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76