'Beeckman loopt geen enkel risico' Reimerswaal is uit de neerwaartse spiraal Kees Krijger overleden 6 BEVELANDEN en THOLEN Debat over toekomst mosselsector Eindelijk weer sporten in De Stenge 'Het reformatorische Calvijn College zit ook in een landelijk samen werkingsverband' Een Reimerswaals gezin met een huis van twee ton is 150 euro meer kwijt aan gemeentelijke belastingen. In de regio Lezing Franca Treur in kerkje van Kats Adriaan Hoek geeft zomerconcert The Bridal Bash in Goederenloods Mijn dorp, mijn stad door Willem Adriaansens KAPELLE. De leerlingen van de Isaac Beeckman Academie (IBA) in Kapelle zullen niks merken van de procedure die de school heeft aangespannen bij de Raad van Sta te. Dat zegt Suzan Polet, die bij Isaac Beeckman en een vergelijk bare school in Friesland de dage lijkse leiding heeft. De procedure is een vervolg op de eerdere opschorting van een deel van de rijkssubsidie aan de school. „Dat geld is nu bijgestort door de Stichting voor Persoon- Suzan Polet, Isaac Beeckman lijk Onderwijs (Svpo)", aldus Po let. „Voor de school en de leerlin gen heeft het dus geen enkel ge volg." Volgens het Rijk zou het IBA niet voldoen aan de subsidiere gels. De Kapelse school voor voortgezet onderwijs heeft na melijk geen samenwerkingsver band met andere Zeeuwse scho len. „Dat zou voor ons alleen maar nadelen hebben", legt Po let uit. „Zowel op het gebied van inspraak als financieel. Daar naast zitten wij in een landelijk samenwerkingsverband, net als bijvoorbeeld het Calvijn College. Dat zit met andere reformatori sche scholen in een landelijk ver band." In Friesland draait het verge lijkbare Tjalling Koopmans Colle ge al een jaar en in augustus 2016 start er nog een school in Gelder- malsen. Onlangs kreeg de Svpo groen licht voor scholen in Hen gelo, Deventer, Hengelo, Hoorn, Utrecht en Amsterdam. Polet gaat ervan uit dat de rechter het IBA daarom in het gelijk stelt. „Dan was het dus allemaal een storm in een glas Ranja." En als de opschorting toch door de rechter wordt omgezet in een definitieve korting? „Dan blijft de Svpo het bedrag betalen. Het voortbestaan van de school loopt dus geen enkel gevaar." door Joeri Wisse KRUININGEN. Na negen jaren van snijden kan, wethouder Hans de Kun- der (CDA, financiën) van Reimers waal een begroting zonder nieuwe besparingen presenteren. „We heb ben structureel vijf miljoen bezui nigd, ik ben blij dat de neerwaartse spiraal nu weer licht positief is." Dat betekent niet dat het college van B en W achterover kan leu nen. Vooral de sociale taken die ge meenten sinds dit jaar uitvoeren, kunnen nog voor onaangename verrassingen zorgen. „Maar we lo pen in de pas", zegt De Kunder. Dat in 2016 niet extra bezui nigd hoeft te worden, heeft het college te danken aan Delta, dat jaarlijks zo'n zes ton aan kabelbe lasting moet betalen. „Een verve lende maatregel", noemt De Kun der het, die hij 'noodgedwongen' invoert omdat veel andere Zeeuw se gemeenten dat ook doen. Zonder die inkomsten had hij toch extra moeten bezuinigen, er kent hij. „Maar vergeet niet dat we ook geen dividend meer krijgen van Delta, dat was jarenlang goed voor vier tot vijf ton. Het huis houdboekje van 2016 kent nog pos ten die wellicht moeten worden bijgesteld. Zo is nog onduidelijk hoeveel het aangepaste begraaf- plaatsenbeleid gaat kosten. De ta rieven gaan met minstens vijf pro cent omhoog, maar dit kan dus nog duurder uitvallen. Ook zijn nog niet alle ingeboek te bezuinigingsbedragen vertaald naar concrete maatregelen. Zo ver meldt de begroting een korting van 50.000 euro op het dorpshui- zenbudget in 2016, terwijl de raad nog geen voorstel heeft gekregen hoe dit moet worden ingevuld. Belastingen voor inwoners stij gen licht. Een gezin met een huis van twee ton betaalt 15 euro meer. Dit komt vooral door de rioolhef fing (plus 3,5 procent). De ozb stijgt licht met 0,7 procent. HEINKENSZAND. Kees Krijger uit Heinkenszand is overleden. Hij was jarenlang directeur van Wo ningstichting Borsele en vervul de deze functie tot 2008 ook bij fusie-organisatie R&B Wonen. Ook na zijn vervroegd pensioen bleef Krijger maatschappelijk ac tief Hij vervulde onder meer be- stuurs- en toezichtsfimcties bij Stichting Momumenten Goes, Dorpsbusje Ellewoutsdijk, kin deropvangorganisatie Kibeo en onderwijskoepel Omnischolen. Kees Krijger was al lange tijd ziek. Hij is 66 jaar geworden. KATS Schrijfster Franca Treur (1979) geeft vrijdag een lezing in het kerkje van Kats. Het is de eerste voorstelling van het nieuwe cul tuurseizoen van Nut Noord-Beve land. In 2009 debuteerde Franca Treur met haar roman Dorsvloer vol confetti, waarvoor zij putte uit haar eigen jeugd in Melisker- ke. In 2014 verscheen haar nieu we roman De Woongroep. De lite raire avond begint om 20.00 uur. Toegang is voor leden 8 euro, niet-leden betalen 6 euro. THOLEN Organist Adriaan Hoek (foto) geeft zaterdag het negentiende zo merconcert in de Grote Kerk van Tholen. Hoek werd in 1990 gebo ren in Tholen. Hij kreeg zijn eer ste orgellessen van zijn vader. In middels is hij landelijk bekend en is zijn orgelspel regelmatig te ho ren op de klassieke zender Radio 4. Sinds dit jaar is Adriaan Hoek als organist werkzaam in de Oude kerk van Amsterdam en als cantororganist aan het Ikazia zie kenhuis in Rotterdam. Het zomer concert begint om 14.30 uur en de toegang is vrij. GOES Bridal Bash Zeeland verzorgt za terdag de derde editie van The Bri dal Bash. De Goederenloods in Goes staat van 10.00 tot 14.00 uur in het teken van trouwen en alles wat daarbij komt kijken. Er is bij voorbeeld een hoek met tweede hands jurken, pakken en bruids- kindjeskleding. Verder zijn een ju welier en thuiskapper aanwezig voor het aanmeten van ringen en proefkapsels. Verschillende foto grafen laten zien wat zij kunnen. Voor versiering en lekkernijen is ook plek gereserveerd. Toegang tot The Bridal Bash is gratis. MIDDELBURG Nieuw koorproject Grootkoor Zeeland be gint donderdag een nieuw koorproject on der leiding van Etty van der Mei en Nan van Groeningen. De repetities zijn na donderdag op 8 okto ber, 5 en 19 novem ber en 3 december en vinden plaats in de Hoeksteen te Middel burg van 19.15 tot 22.00 uur. Het nieuwe project is een kerstpro ject. Tijdens de repetities worden er bekende kerstwerken en Christ mas carols ingestu deerd. Tijdens het kerstconcert op 18 de- YERSEKE cember wordt er me dewerking verleend door het Charles Dickens Ensemble. GOES Proefles volksdansen Volksdansvereniging Oberon uit Goes be gint het nieuwe dans- seizoen met twee proeflessen. Op don derdag 17 en 24 sep tember kunnen geïnte resseerden terecht in de gymzaal aan de Thorbeckelaan 2 in Goes om mee te doen aan dansen uit alle we relddelen. De avond start om 20.00 uur en eindigt rond 22.00 uur. Meer informatie op de website www.oberondans.nl of via 0113-548066. 'S-HEER ARENDSKERKE Flight Simulator Hobby Computer Club Zeeland houdt mor gen een thema-avond Flight-Simulator in het Arendshuis in 's-Heer Arendskerke, van 19.00-22.30 uur. De toegang is gratis, ook voor niet-leden. Onder de titel 'broodwinning of publiekstrekker' vindt vrijdag 2 oktober in de Oesterij op de oes terputten in Yerseke een debat plaats over de toekomst van de mosselsector. Het debat is een initiatief van de SGP-jongeren in de gemeente Reimerswaal. Jos van Damme, voorzitter van de visserijvereni ging Yerseke en Jean Dhooge, ei genaar van de Oesterij, zijn uitge nodigd als sprekers. Zij geven met hun bijdrage een voorzet voor de paneldiscussie waar men sen uit de mosselsector en de poli tiek aan deelnemen. Belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 uur bij de Oesterij, Ha- vendijk 12 in Yerseke. v SPIETH HEINKENSZAND. De metamorfose duurde zo'n drie maanden, maar sinds gisteren is de sportzaal van De Stenge weer in gebruik. De leden van Turnvereniging Atlas (foto) konden daardoor weer hun salto's en radsla gen in de vertrouwde hal maken, en wel op een hagelnieuwe vloer. foto Marcelle Davidse tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de computer; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wij kinfo winkel; Kunstuitleen De Bevelanden, West- wal 45,13.00-17.00 uur - Expositie 'Ge kleurd' door Ri chard Ver- schraagen, 'Bart en Trix', Ruth Henge- veld, Gerard Wee- zepoel en Rai- mond van Soest; VW-Kantoor (Sin gelstraat), 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondleiding door Historische hart van de stad; Sportpark Het Schenge, Gelde- loozepad 5, 15.00-17.00 uur - Beweegdag voor kinderen van 6-12 jaar; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Clubge bouw Goese Mixed Hockeyclub, 16.30-19.30 uur - Af scheid oud-wet houder Jo-Annes de Bat; Sportzaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras HEINKENSZAND Restaurant Stelle- plas, Stelleweg 5, 13.30-15.00 uur - Start cursus weer baarheid voor 50-plussers KAMPERLAND Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezel wandeling KATS Katse Groeneweg 3,10.00-17.00 uur - Expositie Rozen tuin Kats RILLAND Dorpshuis 'Luctor et Emergo', 20.00-22.30 uur - Repetitie 'Zing mee met Koor A58', een gezongen klassiek kerstver haal waarvoor zan gers gezocht wor den WISSENKERKE Dorpsdijk 2, 13.00-17.00 uur - Openstelling wijn gaard 'De Druiven- gaerde' YERSEKE Grandcafe Moer- zicht, 10.00 uur -Wandelactiviteit "Elke stap telt" voor 55+; Gebouw 'De Ha ven', 19.30 uur - Eerste avond van het seizoen 'Vrou wen van nu', met presentatie De Ruilwinkel (uit Goes)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75